Příspěvky uživatele - Laco430k

Zakalená část pálenky, 30.10.2019
Tipnul bych si, že je to použitou vodou při ředění destilátu na konzumní (50-52% zpravidla) koncentraci alkoholu, což se projevilo v chladnějším prostředí.
Podnož hrušně - kdoule, 30.10.2019
Myslím, že to tak nejspíš bude. (Ten název Škarotka (nebo Škarodka), pochází z oblasti obce Kelč, zatímco Žlutaňa je domácký název z oblasti Rožnova pod Radhoštěm. Obojí je v místě výskytu oblíbené pro sušení na náplně do vdolků.
Rez hrušňová - vím jak na ní, 30.10.2019
Sledoval jsem během roku stav hrušní v okolí, abych odhadnul, jestli jsem likvidací jalovce hrušním účinně pomohl nebo už bylo pozdě. Nejbližší (8 m) dvě staré (pozdně letní-snad Williamsova) byly zasaženy kompletně. Dvě další staré a... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 30.10.2019
Na kdouli jsem vloni na jaře narouboval Boscovu a Škarotku (za kůru po třech roubech) a vše se chytlo. Teprve pak jsem zjistil, že kdoule má špatnou afinitu na Boscovu(nebo naopak?). Letos na jaře jsem na tutéž kdouli narouboval Žlutaňu(tradiční... celý příspěvek >
Obyčejný rýč vs. Fiskars, 30.10.2019
Naše zkušenosti: Máme 4 roky rýč Fiskars a slouží dobře - i když máme pocit, že už je trošku "natažený". Subjektivně vzato, podle toho, jak se drží v ruce a jak se s ním pracuje, je jeho ergonomie je velmi dobrá. Byl zakoupen v Těsmatu za cca... celý příspěvek >
Krušpánek, 12.8.2019
Sestříhali jsme (tedy moje žena, já to tak dobře neumím :-)) krušpánek na pahýly 10-15 cm do zdravého dřeva, skoro až k zemi a postříkali Karate. Moje žena tvrdí, že kdysi provedla podobně razantní řez a krušpánek se vzpamatoval. Takže to vidím... celý příspěvek >
Očkování, 9.8.2019
Děkuji, pomohlo mi to. Na jaře při roubování se toho dnes už také nebojím, (na roubování ze stromu na strom jsem se "vyučil"). Ale chtěl jsem pokročit dále, tj. na letní očkování (Ani nevím, jestli jsem se tím dostatečně vyjádřil, že mi jde o... celý příspěvek >
Očkování, 9.8.2019
Letos prvně zkouším letní očkování a nejsem si jist jednou věcí. Všude se totiž doporučuje použít k odběru oček tzv "dobře vyzrálé letorosty". V tuto dobu (podle mne nejvhodnější v našich podmínkách) však je problém najít z větší části zdřevnatělý... celý příspěvek >
Letní jablka dozrávají, 5.8.2019 Obsahuje fotku
Neznám tuto odrůdu (stromek asi 6 let, dlouhé tenší větve), Doposud jsem ji považoval za raně podzimní, letos zraje o cca 14 dní dříve než jindy. Má pevnější slupku, ale nevadící, dužnina je pevnější, křupavá, štavnatá a chutná... celý příspěvek >
Co vaše réva 2019?, 5.8.2019 Obsahuje fotku
Při kontrole vinné révy se mi zdá, že bobule mají ještě do zralosti daleko. Ale na několika výhoncích révy kousek nad hrozny to vypadá, že letos réva ještě neřekla své poslední slovo. Je to běžné?
Krušpánek, 2.8.2019
Děkuji všem za promptní odpověď. Krušpánek je již ostříhán (podložen igelitem) odklizen a hned jej stříkneme (k dispozici mám Karate - už jsem myslel, že jej letos nepoužiju)
Krušpánek, 2.8.2019 Obsahuje fotku
Toto vlákno je sice vyvětralé... ale choroby a škůdci na krušpánku ne :-). Dotaz: Na našem krušpánku (a podobně na sousedových z obou stran)  se vyskytují housenky a krušpánek valem schne od listů - patrně vysátá šťáva, narušená pletiva atd.... celý příspěvek >
Velkopavlovická, 31.7.2019
VP letos v minulém týdnu (430 mnm) sklizena, chuťově klasika; kromě toho co snědly děti, něco přes 3 přepravky; (mívala i skoro 2x tolik) nahnilých-moniliozních poměrně málo (strom cca 15 let, nestříkáno ničím) Hned Vedle Goldrich 4 rokem, termín... celý příspěvek >
Jak levně zvelebit velikou a nudnou zahradu, 29.7.2019
Souhlas. Pokud zadavatelka preferuje okrasnou zahradu, je to nejrozumnější řešení. Já jsem se nechal unést jinými hledisky. (spíše rychlost s možností postupného zlepšování a kompromis vzhledu a užitku a ohled na to, že i názory zadavatelky se... celý příspěvek >
Jak levně zvelebit velikou a nudnou zahradu, 29.7.2019
Vzkaz pro básníky: Zpěv ptáčků se nejlépe prožívá při pletí. Je to na pletí ostatně jediné pozitivum A teď vážněji. myslím že Vám většina z Vás trochu závidí. Máte prostor pro realizaci, správnou motivaci a neudělala jste ještě žádnou... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika