Příspěvky uživatele - pepsy

A co vaše švestky 2020, 30.10.2020
Za mě letos výborný rok, domácí švestka zarodila jak nikdy předtím, šarky a monílie minimálně, rodina široké příbuzenstvo poděleno a v bečce i přesto bublá cca 200l Švestka, co jsem asi před 30 lety sázel s otcem, neznámá odrůda, ale domácí se... celý příspěvek >
Angold a Goldstar na semenáči, 2.5.2020
Dobrý den, nemá někdo zkušenost se zaštěpováním těchto dvou relativně "nových" odrůd na semenáč? Chtěl bych to zkusit a nemám zkušenost s těmito odrůdami na vzrůstné podnoži... má-li to vůbec cenu zkoušet Díky za poznatky.
Traktorová sekačka Vari, 17.5.2019
Dobrý den, nemá někdo z uživatelů zkušenost se sekačkou: Traktorová sekačka Vari RL 98 H? Hledal jsem v diskuzi, ale buď blbě, nebo tu fakt nic není. Uvažuju o jejím zakoupení, už snad i pro tu historicky osvědčenou značku, ale není to investice malá... celý příspěvek >
Kdy ořezat vlašský ořech, 30.6.2017
Dobrý den, po pročtení této diskuze nejsem úplně moudrý z toho, kdy a hlavně jak řezat ořešák. potřeboval bych v těchto dnech z důvodu stavebních prací odříznout větev ořešáku, je to zhruba 1/5 stromu, ořešák je cca 25 let starý, vitální. Nevadilo... celý příspěvek >
Staré hrušky, 26.6.2017
U mě jsem na tom stejně. Po jarních mrazech a mimořádně chladném a sněživém počasí v době květu mám na čtyřech hruškových stromech přesně dva plody
Výsledky roubování 2017 - horké jaro, 16.6.2017
Já jsem letos s rouby vcelku spokojený, u švestek a rynglí roubovaných v březnu kopulací úspěšnost cca 70%, teď mají výhony na roubech 20-30cm - až se mi zdá, že to budu muset zaštípnout. Přerouboval jsem starou hrušku která neměla... celý příspěvek >
Mráz, 21.4.2017
Boskovicko 420 mnm, bohužel jsem se s odhadem trefil, mezi půlnocí a pátou ráno teplota spadla na -5, před domem komplet zamrzl rybník, takže chvílemi asi bylo i víc ohně pod meruňkami nedokázaly zachránit nezachránitelné-bohužel se k mrazu... celý příspěvek >
Mráz, 20.4.2017
Boskovicko 420 m.n.m. už teď -2,5 a klesá, jasno a bezvětří, pod meruňkami jsem zatopil, ale vidím to s nimi bledě i tak, do rána to vypadá na -5...další rok zřejmě bez úrody
Postřik na pilatku, 6.3.2017
Díky, to bude ono, něco se mi motalo kolem 25ml/10l, tak těch 27 bude akorát, děkuji paní Lído
Postřik na pilatku, 5.3.2017
Reldan jsem s úspěchem použil loni, jen jsem zapomněl dávkování - v příbalovém letáku to není, řekla mi je prodavačka. Poradíte mi někdo??
Stavba udírny, 6.12.2016
Perfektní, gratuluju, něco podobného jsem na podzim rozestavěl, budu pokračovat na jaře a tohle je výborná inspirace - mám úplně stejnou představu o výsledku (jen tedy ze šamotových cihel) Nenašlo by se prosím ještě nějaké foto i z udírny - jak máte... celý příspěvek >
Prosím o určení velmi chutné staré odrůdy, 11.10.2016
Malináč, mám velmi podobné plody ze své zahrady
Co je to za ořešák?, 19.5.2016
Není to nějaké synonymum pro odrůdu Sychrov, která má červená jádra?
Jakou sekačku?, 18.5.2016
No nikdo nespolkl všechnu moudrost světa, ani vy, ani já. Zadání bylo zavádějící, nepopírám, prostě se v sekačkách extra nevyznám, každý máme jiný obor zájmu, ale zrovna kdejaké odsudky jsem nečekal. Měl jsem napsat, že jsem chytrý jak rádio,... celý příspěvek >
Jakou sekačku?, 17.5.2016
Tak moc děkuji za dobré rady a tipy...
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika