Staré hrušky



pepsy - (22) - 168.210 (?)
26.6.2017 14:18

U mě jsem na tom stejně. Po jarních mrazech a mimořádně chladném a sněživém počasí v době květu mám na čtyřech hruškových stromech přesně dva plodyfrown

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
host - 123.101 (?), 18.4.2017 18:49

Trochu odbočím od tématu. Chci se zeptat jesli je možné koupit hrušňové podnože. Předem děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.232 (?), 18.4.2017 20:27

Já jsem nakupoval před pár lety v Litoměřické Sempře podnožové kdouloně.

Semenáče se prý dají také sehnat.

Na každé třetí zanedbané mezi najdete dostatečně mladý exemlář hlohu obecného.

Stačí si jen vybrat, co potřebujete.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 123.101 (?), 19.4.2017 19:59

Hloh se jako podnož dá použít ale údajně negativně ovlivňuje chuť naroubované odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 25.6.2017 8:51

Hloh se jako podnož dá použít ale údajně negativně ovlivňuje chuť naroubované odrůdy.

To nemůžu potvrdit. Ale hloh roste oproti většině hrušní dost slabě a kmínek se pod a v místě štěpování láme. Taky dost podrůstá. Totéž mi dělal s naroubovanou mišpulí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.114 (?), 24.6.2017 23:50
Hrušková sezóna 2017 je tiež rozbehnutá dobre. Staré klasiky ako Williamsova, Boscova, Lucasova či Clappova stále patria k nosným odrodám vo väčšine záhrad a k tomu najlepšiemu čo máme v sortimente odrôd hrušiek k dispozícii. Prikladám aktuálne fotky menovaných "starých dám", ktoré zrejme v najbližších rokoch len tak nevymiznú z našich sadov. Na nádhernom detaile Clappovej vidno jej typické znaky - červené líčko posiate spústou drobných, ale výrazných bielych lenticel. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 25.6.2017 8:54

Hrušková sezóna 2017 je tiež rozbehnutá dobre

Jak u koho. Květní násada byla letos u hrušní mimořádná. Opakované ataky mrazů způsobily, že po několika sezónách hruškových kvasů bude letos víc prstů na rukou než hrušek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pepsy - (22) - 168.210 (?), 26.6.2017 14:18

U mě jsem na tom stejně. Po jarních mrazech a mimořádně chladném a sněživém počasí v době květu mám na čtyřech hruškových stromech přesně dva plodyfrown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.159 (?), 28.6.2017 16:00

Vo vyžších polohách nad 600 m. n. m., napr. na hornom Liptove vo Východnej bude vynikajúca (775 m. n. m.) alebo v záhrade môjho otca v L. Petre (695 m. n. m.), teda úroda bude zrejme vynikajúca až na kôstkoviny.

Po dvojročnej prestávke celkom slušne zarodila výborná hruška Merodová (ktorú sa mi podarilo prevrúblovať), Pastornic je plno ale v týchto podmienkach sú maximálne do kompotu. Inak hrušky zbožňujem a v tom L. Petre som (prví krát v živote úspešne) naštepil viaceré staré odrody. Julovú, Prekvapivo chutnú Kongresovku (v starých pomologiach bolo písané že do vyžších polôch nie príliš vhodná), Lucasovú.  Vo Východnej aj prekvapivo dobré plody Krivice (z jednej starej záhrady) a bavý ma to tak že som sa ako koníček rozhodol do budúcnosti prevrublovávať ďaľšie staré odrody (aj jabloní) do voľnej prírody.

Ináč si predstavte že sa mi podarilo neurčitú od. zimnej hrušky prevrublovať na jabloň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 4.3.2018 23:01

Ináč si predstavte že sa mi podarilo neurčitú od. zimnej hrušky prevrublovať na jabloň.

To se podaří poměrně často.Málokdy však roubovanec vydrží růst déle než 1-2 sezńy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 218.245 (?), 4.8.2017 15:58
Prosim vas o radu.Starky ma na pozemku dve staré hrušky vysoke a dost košaté.On ich volá makovice... viete o aku odrodu sa jedná? Hrušky pekne vonajú a su aj chutné s pozdravom Ad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika