Příspěvky uživatele - Marcela41

Fytoftorová hniloba rododendronů, 10.9.2019
Děkuji mockrát!!! Marcela
Fytoftorová hniloba rododendronů, 9.9.2019
Opravdu nikdo neporadí? Budu opravdu muset každý měsíc stříkat postřiky? Marcela
Fytoftorová hniloba rododendronů, 5.9.2019
Dobrý den, obracím se na vás s prosbou o radu, na zahradě mám spoustu rododendronů a každoročně mi cca 6-8 uhyne, po nastudování to vypadá na fytoftorovou hnilobu. Mám i zjištěno jaké postřiky použít a že se má stříkat každý měsíc. Zdá se mi to moc.... celý příspěvek >
Borka - kde sehnat?, 2.9.2019
Dobrý den, mohl by prosím někdo poradit, kde sehnat na Sev. Moravě borovou kůru popř.štěpku na mulčování? Děkuji Marcela.
Desinfekce půdy?, 15.7.2019
Jahody byly nakažené již loni, ošetřila jsem postřikem a znovu ještě na jaře. Přesto nemoc opět propukla. Mám v úmyslu příští rok vysadit brambory. Jak tedy píšete, mělo by stačit zelené hnojení. Děkuji za odpověďi. Marcela.
Desinfekce půdy?, 15.7.2019
Dobrý den, prosím o váš názor na problematiku desinfekce půdy po výskytu choroby. Po nákaze jahodníku pravděpodobně antraknozou jsem musela celé jahodiště zlikvidovat a rostliny spálit. Je toto dostačující nebo by se měla desinfikovat i půda popř.... celý příspěvek >
Komule Davidova - varhánkové listy, 22.5.2019
Děkuji za odpovědi, budu doufat, že je to jen poškození chladem a ne roztoči. Mimochodem - ano i u nás bohatě prší a máte pravdu, především plevel tryskem letí vstříc slunci, nevím kam dřív skočit. Marcela
Komule Davidova - varhánkové listy, 22.5.2019
Dobrý den, prosím o radu, na komuli se objevily po celé rostlině zdeformované listy - jako harmonika, žádného škůdce jsem nenašla, může někdo poradit o co by se mohlo jednat? Děkuji Marcela
Sakura - monilióza?, 20.5.2019
Dobrý den, bohužel soused má nejspíš moniliozu na meruňce a nehodlá stříkat, má smysl pěstovat vedle sakuru? Zřejmě bych se bez každoročního postřiku neobešla. Nebude lepší vysadit jiný strom, který na moniliozu netrpí? Marcela
Sakura - monilióza?, 17.5.2019
Dobrý den, prosím o radu, loni na podzim jsem zasadila sakuru, letos stromek krásně obrazil, ale během pár dní lístky ze dvou třetin zaschly a podle příznaků mám podezření na moniliózu. Nevím si moc rady, co udělat, větvičky jsem zakrátila na podzim,... celý příspěvek >
Blýskalka, 4.4.2017
Dobrý den, chtěla bych poprosit, zda má někdo zkušenost s pěstováním blýskalky(blýskavky), jak je na tom s vymrzáním nebo poškozením jarním sluncem.
Špatně zastřižené stromky?, 28.8.2015
Mockrát děkuji za cenné rady.
Špatně zastřižené stromky?, 28.8.2015
Stromky bychom chtěli tak jako Vy, tedy do 3 m.Na jakém plodí dřevě - to má každá odrůda jiné -jestli to správně chápu.A ještě bych se ráda zeptala, jaký je Váš názor na letní řez.
Špatně zastřižené stromky?, 28.8.2015
Děkuji za Váš názor, některé stromky vyhnaly výhon hned vedle místa řezu, takže by asi mohly nahradit původní terminál?-rostou kolmo vzhůru.Ale u jabloní - Julia, Red topaz a Gold star - žádný výhon vzhůru nesměřuje.Mám se tedy pokusit vyvazovat... celý příspěvek >
Špatně zastřižené stromky?, 28.8.2015
Děkuji všem za reakce.Jsem ráda, že to nebude takový problém jak jsem se obávala.Nyní tedy už zbývá jen sbírat zkušenosti, číst literaturu a sledovat zdejší fórum, které je vynikajícím zdrojem praktických rad pro začátečníky jako jsem já.
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika