Příspěvky uživatele - Kudibal

Délka dne v závislosti na zeměpisné šířce, 17.7.2020
Rozdíl astronomické délky dne nebude v rámci ČR hrát žádnou měřitelnou roli. Je to abstrakce, závislá na teoreticky placaté krajině. Jenže krajina dokonale rovná a holá není. Mně Slunce zmizí za obzorem třeba o 15 minut dřív, než uvádějí v... celý příspěvek >
Agresivni Rehek na zahrade, 20.6.2020
Je to zvláštní. Měli jsme tu nedávno rehky s mladými. Už vyletěli. Byli čistotní. Staří vůbec nenechávali stopy a od mladých hovínka odnášeli pryč z hnízda. Až když byli mladí hodně velcí, už nestačili odnášet a bylo naděláno i dole pod hnízdem. Dali... celý příspěvek >
Jabloň - moučnatka, 16.6.2020
Nápad s deštníkem při focení je výborný. Jinak je zajímavé, že se asi snažíte o nějakou sloupcovou formu stromku. Když jsem začínal, většinou byly rady k řezu zachovat přibližně stejnou výšku seříznutých větví a terminál nechat o kousek vyšší.
Neznámá rostlina - bezpečná pro dítě? 1, 25.5.2020
Pryšec. Jedovatý je, ale nebezpečný nevím.My měli doma spoustu jedovatých kytek a taky dětí a nikdy se nic nestalo. Kytky totiž chutnají tak hnusně, že to každého odradí.
Neznámá rostlina - bezpečná pro dítě? 2, 25.5.2020
Filodendron
Larvy v kompostu, 29.3.2020
Já bych je raději v hlíně do záhonků cíleně nenechával. Přece jen by mohlo být něco na tvrzení o okusování kořínků. Když některou larvu přehlédnete, nic se nestane. Stejně už je v záhonech máte. Tyhle larvy nejsou jenom v kompostu, to by brouci... celý příspěvek >
Larvy v kompostu, 29.3.2020
Tak nějak to je. Těžko se dá s přírodou bojovat. Už jsem toho nechal. Loni jsem vyhodil asi 95% zničených broskví kvůli houbám a hmyzu. Mandelinka je tak překrásný brouček a jeho larvičky možná dokonce taky obohacují půdu. Jak je může někdo... celý příspěvek >
Larvy v kompostu, 29.3.2020 Obsahuje fotku
Pochybuji, že se to dá šetrně a ekologicky řešit. Ledaže byste celý strom nebo větev strčil do sáčku. To se dá dělat třeba u hroznu révy, ale u třešní je to nereálné. I kdybyste zlikvidoval všechny ponravy v kompostu, měl hejno slepic a kachen,... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2020, 27.2.2020
Jak je možné, že ho déšť nevyplaví taky nevím, ale nevyplaví. Podle mého pozorování viditelné zbytky postřiku (tam kde vznikaly větší kapky) zůstanou na ovoci až do sklizně. I hodně týdnů. Dají se omýt pouze mechanicky. Nevím, jak to souhlasí s... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2020, 19.2.2020 Obsahuje fotku
Divím se, že na SZ Brna jehnědy nepráší. Fotil jsem v Ivanovicích už 9.2.2020 a prášily jako blázen.
Priškrtenie mladého stromčeka marhule, 16.2.2020 Obsahuje fotku
Pro zajímavost.  Zapomněl jsem uvolnit úvazek na větvičce při tvarování jabloně. Tohle je fotka z 11/2018.  Vypadá to drsně. Větev na pohled vůbec netrpěla slabým vývinem. Vůbec mi to nedošlo.  Dneska už je postižené místo zotavené a... celý příspěvek >
Napadeni listu dubu, 16.6.2019
Trochu se to podobá jakési houbě. Zkuste zadat "tubakia leaf spot". Nebo obecně "oak leaf diseases" a hledejte podle obrázků.
Kolkvície ze semínka. Pokvete někdy?, 21.5.2019
Dobrý den. Mám na zahradě velký starý keř kolkvície. Dělá mi radost ale o to nejde.  Poblíž starého keře se občas ze semínek(vzácně)objeví malé keříčky. Některé jsem přenesl jinam, některé jsem nechal na místě. Mají už několik let a... celý příspěvek >
Hloubka kořenů - Habr převislý - betula pendula, 15.5.2019 Obsahuje fotku
To mě taky zajímá. Kdyby to bylo málo, jak byste to řešili? Vykopali byste pod stromkem kavernu? Jakou dobývací technikou? Mám totiž podobný problém. Už asi v 50-60cm mám pískovec, do kterého kořeny nemají šanci proniknout. Když jsem kopal jámu... celý příspěvek >
WC na zahradě jak na to?, 15.5.2019 Obsahuje fotku
Mám přípravek/vestavbu Separett - PRIVY 500. Vrazí se to do kadibudky a občas se musí vynést pytel nebo vědro s obsahem.  Je to pro občasné používání - nechodím na zahrádku přednostně za tímto účelem - ale občas není pomoci. Je to sice jeden z... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika