Příspěvky uživatele - Kudibal

Ostružiník beztrnný, 5.3.2021
Asi po 7 letech pěstování a 2 letech váhání jsem před týdnem ostružiník "Thornfree" zlikvidoval. Rostl sice moc pěkně a mohutně, ale chuť to nemělo skoro žádnou (vůbec ne ostružinovou). Takové kyselé nebo vzácně i sladké ovocné něco, bez charakteru.... celý příspěvek >
Řez nových rostlin révy, 1.3.2021
Taky takovouto větvičku považuji za naprosto zdravou. Dokud je na řezu zelená barva, je houževnatá a nedá se snadno ulomit, tak je v pořádku.  Slabé konce velmi dlouhých šlahounů jsou uschlé, hnědé a velmi snadno se ulomí a upadnou. Tohle... celý příspěvek >
Jaká je na kmínku nemoc?, 1.3.2021
Jsem naprostý laik, ale tohle mi připadá, že pod kůrou je nějaký Olgoj chorchoj. Vypadá to, jako by měl pod kůrou cestičky a tunely. Nevypadá to dobře. Jednou jsem dosti podobně napadený stromek (jabloň) likvidoval a uvnitř byli bílí... celý příspěvek >
Dřevěný kompostér a jeho impregnace, 31.1.2021
Něco z impegnace se dozajista uvolňovat bude. Ale pokud se nějaká uvolněná molekula dostane až do vašeho zažívacího traktu, bude mít v konzumované potravině (ovoce, zelenina) zastoupení asi jako v homeopatickém léku. tj. skoro žádné. Za prvé se... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2021, 27.1.2021
Já od začátku pěstování broskví prvních několik let (asi 5) stříkal na jaře jedině Sulkou (protože mi to tehdy poradil kolega v práci) a kadeřavost jsem neměl nikdy. Ovšem je fakt, že každý rok stříkám nejméně dvakrát. A třeba v roce 2016 jsem... celý příspěvek >
Výroba substrátu ze smrkových hoblin a slepičinců, 6.12.2020
Tak to mám štěstí. V trávníku (zanedbaném), který sekám a dávám na kompost, mám kupodivu úplně jiné plevely, než které mi potom rostou na záhoncích. Asi v trávníku jsou jiné podmínky než na záhoně. Některé plevely k šíření kompost vůbec... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2020, 22.11.2020
Jsou prostě neukázněné. Například sousední duby už téměř opadaly - naprosto v rozporu s pohádkou o napáleném čertovi. Asi budu dohrabávat trávu ve sněhu:-))      JInak stříkám broskvoně vždy jenom na jaře (i když několikrát, kvůli... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2020, 22.11.2020 Obsahuje fotku
Tady v Brně bylo včera v noci -3st.C a dnes v noci -6st.C a některé mladé broskvoně mají stále ještě listí. Ani zatřepání je nesetřese všechny. Mám pár divokých broskvoní z pecky na kraji lesa (jako pokus) a ty jsou ještě zelené a drží.... celý příspěvek >
Bříza - ošetření po starém řezu větve, 21.11.2020
Chtělo by to i fotku z profilu. Jestli nahoře není zbytečný pahýl (jako třeba věšák na klobouky). Dole je totiž vidět snaha ránu zavalit, ale nahoře ne. Ale dole se rána zavaluje až poté, co dřevo odehnilo.
Dřevěné desky místo pletiva?, 3.11.2020
To je zajímavá hypotéza. Pokud má beton za něco stát, tak ho do tak úzké a dlouhé trubky nedostanete. Aby byl celistvý. Kromě toho roxor bude přibližně uprostřed, kde nepůsobí napětí. Myslím, že je to blbost. Zpevnění nebude úměrně úsilí. Pokud máte... celý příspěvek >
Dřevěné desky místo pletiva?, 2.11.2020
Takto od PC vám asi málokdo potvrdí, že vám to nespadne. Záleží jak daleko jsou sloupky od sebe, jak vysoký plot bude, jak silnostěnné jsou trubky, jak hluboko je beton,...  Podle toho se buď trubky ohnou u země nebo zůstanou rovné a vylomí... celý příspěvek >
Lepidlo na ovocné stromy - dlhodobo, 3.10.2020
Taky ho používám a je to sice poněkud škaredé, ale stromy rozhodně neumírají. Mravenci nemohou chránit mšice, což přináší zlepšení na jaře při růstu nových listů.  Bohužel hodně škůdců si stejně přiletí a naklade housenky bez ohledu na lepový... celý příspěvek >
Čím stříkáte proti zavíječi zimostrázovému?, 17.9.2020
Já je stříkám až po napadení rostlin. Prevence nemá smysl. Některé rostliny trpí silným napadením a jiné o deset metrů vedle napadené nejsou. Ovšem v dalších vlnách si to keře klidně prohodí nebo to mají oba najednou. Mívám dvě vlny housenek ročně.... celý příspěvek >
Dyne - plisen a poskozene plody?, 15.8.2020
Pár hodin po postřiku přišel včera několikahodinový déšť. Uvidím, co z toho bude. Pokud je napadení třeba jen na čtvrtině plochy listu, a postřik další šíření zastaví(doufám v to, ale nevím, jestli je to možné), tak by asi nebylo dobré listy... celý příspěvek >
Dyne - plisen a poskozene plody?, 15.8.2020
Bílé skvrny na listech je padlí. Bez zásahu potáhne padlí celé listy a rostlina zajde.  Mám stejný problém a chce to včas stříkat.  Jestli to pomůže v této fázi nevím. Ale mladší listy bývají většinou nezasažené, tak to možná pomůže. Chce... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika