Příspěvky uživatele - klix

Obsah alkoholu ve kvasu, 25.7.2019
ke zjištění (aspoň orientačního) obsahu alkoholu ve kvasu, bez většího zasahování do něj a aby člověk pak vědel, zda má smysl to pálit, pokud má pochybnosti (např. pro ty, co minimálně doslazují nebo pro zkoušku zakonzervovaného kvasu). Vloni jsem... celý příspěvek >
Obsah alkoholu ve kvasu, 25.7.2019
děkuji Vám za obsáhlá data ale otázka pro všechny: Už pro důvody, které tady byly zmíněny, nebyl by teoreticky vhodný ten alkoholový refraktometr? V běžném popisu sice toto využití nemají (viděl jsem toto využití v popisu jen u některých... celý příspěvek >
Obsah alkoholu ve kvasu, 24.7.2019
Zdravím, při zakládání letošního meruňkového kvasu jsem udělal chybu a nezměřil jeho prvotní cukernatost (-zvlášť pokud to člověk nechce zasypat cukrem s cílem aby mu něco určitě nateklo). Meruňky to vesměs výstavní nebyly. Do 1: sudu jsem přidal... celý příspěvek >
Co přidat k hotovému hruš. kvasu, 5.11.2018
s tímhle mám právě špatnou zkušenost, v létě jsem takhle vezl meruňky a až v pálenici jsem zjistil že jich je jenom 100 l (blbec jsem si myslel že je to 200 l sud a tutíž že ich tam je 200 l), chtěl jsem i připlatit ale nevzali mi to, prý tam mám... celý příspěvek >
Co přidat k hotovému hruš. kvasu, 5.11.2018
Zdravím. Dokvasil mi poslední sud s letníma hruškama (sirka nezhasne, CO2 téměř není cítit a včera jsem 7 dl kvasu dal na sporák a vzniklý plamen bez sirky se držel asi 25 sekund a měl cca 15 cm - pokud to dobře chápu, takhle nějak by ten plamen... celý příspěvek >
Kdy pálit hruškový kvas, 11.9.2018
Zdravím, potřeboval poradit se svou situací, všechno jsou to sudy s hruškama (snažím si jednotlivé sudy evidovat, ale jsem hlava sklerotická a dost údajů mi chybý). 1. sud - datum založení a původní cukernatost neznámá, ale určitě už to budou... celý příspěvek >
Neskorý kvas, 30.3.2016
Zdravím, mám na vás dotaz a uvědomuji si, že situace není úplně běžná (do žádného kvasu jsem nepřidal žádný cukr). Mám 2 druhy kvasu: Hrušky (založeno cca 1.10.2015) 1. sud 45 kg,  dnešní cukernatost 8% 2. sud 30 kg,  dnešní... celý příspěvek >
Meruňkový kvas, 27.7.2014 Obsahuje fotku
Zdravím. Udělal jsem si meruňkový kvas, který kvasil při teplotě 21.9°C. Je normální že už za 10 dní má jen 2% cukru? (doufám že měřím dobře, měřím poprvé)
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika