Kdy pálit hruškový kvas



klix - (8) - 234.33 (?) 
11.9.2018 19:55, zobrazeno: 3558x

Zdravím, potřeboval poradit se svou situací, všechno jsou to sudy s hruškama (snažím si jednotlivé sudy evidovat, ale jsem hlava sklerotická a dost údajů mi chybý).

1. sud - datum založení a původní cukernatost neznámá, ale určitě už to budou nějaké 4 týdny, bez přidaného cukru, měřím cukernatost poslední 2 týdny a stále je 5%. Mám přidat nějaké kvasinky, nebo co nejdříve pálit?

2. sud založen někdy po 1. sudu (možná někdy 14-20.8), původní cukernatost neznámá, bez přidaného cukru, v posledních 2 týdnech klesla cukernatost z 9 na 5%, kde se drží poslední 3 dny

3. sud naplněn ve 2 dnech (2.-3.9), původní cukernatost neznámá, bez přidaného cukru, odrůda vypadá na Wilson, 9.9. už měl cukernatost 4,5%, kde se stále drží. Je to divné, podle řeči čísel snad už vhodné na pálení, ale pálit už takhle brzy? (dnes je 8. den od naplnění sudu).

Cukr měřím ponorným cukroměrem. Četl jsem tady že optimální cukernatost na pálení je 2-3%. Měl bych teď přidat nějaké kvasinky, počkat nebo pálit?

Děkuji za rady a názory.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 219.46 (?), 17.9.2018 10:59
Ahoj, hrusjy jsou sice nachylne na zoctovateni, tim spis, ze neni pridavek cukru, kvasinek ani korekce ph kvasu. Kazdopadne 4 tydny je tak akorat. Cukernatost mostu rychke klesa, ale kvasinky a enzymy makaji i na tom hustsim, takze bych se řídil tim jestli se tvori co2, tedy čichem, poslechem zda v sudu bubla a popripade test se svickou. Pokud prestanou hrusky kvasit, tak palit. Jestli kvas chyti octovatost poznas podle bileho povlaku na dece. Pak strc prst do kvasu, cichem a chuti rozhodne ocet poznas. Fráňa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika