Příspěvky uživatele - Standa_hk

Rez hrusnova - kdy postrik?, 29.2.2016
Dithane těsně před květem (ve fázi růžového poupěte) a po odkvětu (nejpozději při vyholení neopylených plůdků) zopakovat jiným fungicidem - tedy třeba ten Talent. Nyní, pokud vám zbyde při postřiku broskvoní "trochu mědi", tak se můžete rozhodnout,... celý příspěvek >
Hlohyně šarlatová - kořenový systém a telefonní vedení, 29.2.2016
Bezpečnostní vzdálenost mimo jiné říká, do jaké vzdálenosti mohou dělníci při rekonstrukci vedení provést výkop a porušit kořeny blízkých dřenin. Protože hlohyni stačí pro regeneraci, aby jí ponechali 1/4 metru kořenového balu od kořenového krčku po... celý příspěvek >
Jak založit korunu u vysokokmenu?, 28.2.2016
Kratší řez vždy znamená, že je kratší část ponechaná na stromě. Zpravidla je to tak, že při kratším řezu se odstřihne 2/3 délky letorostu a 1/3 zůstane na stromku. Při kratším řezu se probudí méně pupenů a tudíž přírůstek v následujícím vegetačním... celý příspěvek >
Voda v udírně, 28.2.2016
... já jsem sice myslel dát izolaci jako vnitřní (proto dřevo nebo skelná/minerální vata) aby nebylo potřeba tak dlouho nahřívat konstrukce (beton a "podlahu"), ale i takto to jde. S.
Natírání kmenu vápnem, 26.2.2016
dejte si dohledat "předchozí příspěvek" k tomu mému a zjistíte, že jsem odpovídal paní, co se ptala na vyplácání zbytku latexu. Tím pádem nelze spojovat odpověď s diskusí kolem mnohem dražší barvy od fy. Forestina.
Střih mladého stromku, 26.2.2016
... takže nejprve to bude chtít vzít silný fungicidní roztok a měkký 1/4" štětec a stromek pěkně omočit tahy štětce od pařezu vzhůru a od kmínku ke koncúm větví. Tady není prostor na nějaké chyby a než stříkat s rizikem suchých závětrných fleků, tak... celý příspěvek >
Přesazení cca 7 letého ořešáku, 26.2.2016
Je-li prvotním plánem odstranit náhodný semenáč z vinice, tak i ujímavost 50% je zajímavá. Jenže tazatel chce přesazovat na jistotu a s předpokladem rychlejšího nástupu do plodnosti, než by bylo výsadbou nového stromku. Ale lze předpokládat, že... celý příspěvek >
Přesazení cca 7 letého ořešáku, 26.2.2016
Ano, sedmiletý ořešák může být sedm let na stanovišti od přesazení ze školky stejně tak jako součtem doby strávené ve školce a na trvalém stanivišti. Podle průměru kmínku nad 5 cm je jasné, že jde o stáří "školka + 7 let". Tedy stromek odpovídající... celý příspěvek >
Přesazení cca 7 letého ořešáku, 26.2.2016
Ořešák Mars v prvních letech po ujmutí přirůstá poměrně hodně. přibližně po obvodu koruny v tomto případě tipuji tak 1,5 až 2 m od kmínku... Rafaeli, já jsem hodně velký "pohádkář", ale doporučit trhat 4 tunový bal na hulváta v době, kdy má... celý příspěvek >
Přesazení cca 7 letého ořešáku, 26.2.2016
Většina vozíků za OA má ložnou plochu širokou od 1,1 m do 1,8 m šířky. Protože koruna by Vám neměla přečnívat do stran o 0,4 m za obrysy blatníků, tak musíte kosterní větve ořezat 1,3 m od osy kmene. Je zbytečné vozit celou korunku, když to "roští"... celý příspěvek >
Natírání kmenu vápnem, 25.2.2016
Někde komerční pěstitelé používají plastovou ochranu kmínků mladých stromků proti okusu, která zároveň plní tu funkci přistínění kmínku a tím retardaci rašení.
Natírání kmenu vápnem, 25.2.2016
Natírá se po opadu listí a cca druhý den je již nátěr vápnem přeměněn v uhličitan vápenatý (vápenec) reakcí s vzdušným CO2. Pokud natíráte vápnem, nic nehrozí (teda pokud si necáknete čerstvý pačok do oka).
Kvalita podnoží - St.J.A (Holansko nebo VŠUO Holovousy), 25.2.2016
Ano, u těch holandských cena vs. kvalita odpovídá a to i kdyby si naúčtoval 10% rabat na kulatých 25,- U těch holovouských je cena jednoznačně přepálená a hlavně nezvládli zařazení do cenové kategorie. letos prý měli 16,- a 20,-Kč takže by mne... celý příspěvek >
Kvalita podnoží - St.J.A (Holansko nebo VŠUO Holovousy), 25.2.2016
Pokud je možnost volby, tak si stejně jako ostatní vyberu to lepší. Už jen proto, že práce jde lépe od ruky a je z ní větší potěšení.  S těmi silnějšími rouby se získá rok náskok, zatímco ty předražené se ještě rok musí piplat do použitelného... celý příspěvek >
Kvalita podnoží - St.J.A (Holansko nebo VŠUO Holovousy), 25.2.2016
Výsledný produkt bude hotový stromek. To jak vypadaly mezistupně není podstatné stejně.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika