Příspěvky uživatele - Dasty

Úklid filtrace na zimu, 23.10.2012
Vodu vypustím,6-ti cestný ventil dám do polohy zima a uskladním v teple.Dělám to tak již 5 let.Písek nechávám 2 roky a potom měním.
Stavba Azuro bazenu, 18.10.2012
I kdybych odmontoval PE hadici od vratné trysky tak se nedostanu pod tuto trysku a stejně musím něčím odčerpávat.Filtraci mám výš než bazén.Hadice "husí krky" u bazénu nemám, jelikož je to akorát na odpis čerpadla při jejich prasknutí.A jak jsem psal... celý příspěvek >
Solární panel od Mountfieldu, 18.10.2012
Pokud pod sklem u toho panelu je jenom 40-45°C tak je tam asi něco špatně.Protože pod sklem v uzavřeném prostoru mám až těch 115°C.V případě těch 40-45°C pod sklem to opravdu nebude fungovat.
Podzemní šachta pro filtraci, 16.10.2012
Taky jsem o tom uvažoval, ale jak zajistit nádobu s pískem proti mrazu.I když vodu vypustím tak bude písek vlhkej a může vlivem velkejch mrarů prasknout.
Stavba Azuro bazenu, 14.10.2012
Což to já vím, ale tento způsob je pohodlnější a nehledě na to, že tam chci udělat odbočku na hlídání hladiny a automatické dopouštění vody.Prostě chci udělat vše pro to abych měl do budoucna co nejméně práce s údržbou a mohl se vzdálit na delší dobu... celý příspěvek >
Stavba Azuro bazenu, 14.10.2012
Já bych rád taky zapustil AZURO a navíc bych chtěl do dna zabetonovat výpustní gulu.Má někdo toto udělané?Určitě to je praktická věc, protože se nemusí na zimu používat ponorné čerpadlo abych odčerpal vodu pod vratnou trysku.Toto by šlo čerpadlem... celý příspěvek >
2 čerpadla, 7.10.2012
Já jsem dal za filtraci do potrubí ventil a před ním jsem udělal odbočku do soláru a za ventilem se vrací voda ze soláru do hlavního vratného potrubí.Ventilem si nareguluju poměr v jakém teče voda přes solár.Pro řádnou funkci solárních panelů píšou v... celý příspěvek >
Stabilizátor chloru, 7.10.2012
Podle mne asi ne, je to jenom další útok na naše peněženky.U nás každý rok na jaře odčerpám co nejvíc zbylé vody po zimě, vyčistím bazén a dopustím novou vodu.Zapnu filtraci a do poloautomatického dávkovače dám tablety 5v1 a víc se o to... celý příspěvek >
Jak máte vyřešeno hlídání vody u bazénu, 29.9.2012 Obsahuje fotku
Už nikde ani kousíček bazénové hadice.Takto jsem to předělal, bohužel neni vyfoceno čidlo průtoku, které je již na vratném potrubí.Vše v plastu a na "tvrdo" až ke skimeru a vratné trysce.
Proč rezaví thuje?, 26.9.2012
Já jsem letos taky u thůjí které nezalévá automatika zjistil trochu suchých větviček.I když jsem je kropil pomalu každodenně, ale jenom hadicí tak proti těm co zalévá automatika kapénkovou závlahou jsou trochu proschlé.Tou hadicí to neni ono a letos... celý příspěvek >
Filtrování bazénu, 13.9.2012
Pořád filtrujeme a v úterý bylo ještě perfektní koupání.Třeba to ještě letos vyjde se vykoupat.
Grilování na kameni, 11.9.2012
Také grilujeme ve venkovním krbu.Zhotovil jsem na kamenou desku rámeček ale ze všech tří stran menší o takové 2 cm aby mohl kouř a oheň stoupat kolem dokola nahoru a je zasunutý do bočních drážek v krbu, které jsou na obyč. rošt.
Jak máte vyřešeno hlídání vody u bazénu, 9.9.2012
Tak jsem dal na vaší radu a celé jsem to předělal na ty PE hadice.Pospojoval jsem to pomocí PPS komponehtů.Mosazné prvky nechci používat.Hlídání průtoku jsem již také vyřešil a to vzhledem k budoucímu připojení tepelného čerpadla nebo el.ohřevu.
Jak máte vyřešeno hlídání vody u bazénu, 29.8.2012
Včera jsem náhodou byl na zahradě u bazénu v době kdy praskla hadice od skimeru k čerpadlu.Okamžitě jsem čerpadlo vypnul a hadici vyměnil.Ale mohlo se stát, že bych tam nebyl a čerpadlo by se vlivem nedostatku vody zadřelo.Má někdo nějaké hlídání pro... celý příspěvek >
Rozboceni bazenovych hadic 32mm, 22.8.2012
Měď ani mosaz neni na bazénovou vodu to pravé ořechové.Na zhotovení bych použil šroubovací " T " kus 32 na hadice PPE a do každého otvoru dal cca 10 cm této hadice.Na tuto PPE hadici pasují bazénové hadice.Jenom se to dotahne páskama.Já mám takto... celý příspěvek >
Další diskuze:  16,  17,  18,  19,  20  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika