Příspěvky uživatele - 77.39

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
wiliamsova, 5.6.2008
Boscova červená, tuším, neexistuje. Wiliamsova červená ano  - Max Red Bartlet. Chutnají stejně, smysl to má jen dekorativní.     Mám obě na jednom stromě, připadá mi, že červené rostou něco slaběji, jsou trochu menší a dozrávají... celý příspěvek >
Skvrny na listech jabloní, 5.6.2008
Suché skvrny připomínají poškození podkopníčkem spirálovitým, na druhém obrázku je pravděpoobně virová mozaika.
Škůdci = vyčerpaná půda?, 4.6.2008
Rostlina v dobře vyhnojené půdě dokáže škody způsobené škůdcem lépe nahradit, i když jen částečně. Mšice obvykle dřevinu nezlikvidují, mohou ji oslabit.     Souvislost mšic s vyčerpanou půdou je samozřejmě nesmysl.
Roubování švestek, 4.6.2008
Dělám to jednoduše. Pecky po sklizni smíchám s pískem a v květináči nechám přes zimu v zemi. Asi v březnu vysypu na noviny, pecky rozlouskám.- většinou se rozpadají samy a naklíčená semena vyseju do truhlíků. Malé rostlinky (tak 10 cm vysázím za... celý příspěvek >
Mangold, 3.6.2008
Docela dobrá a nenáročná rostlina. Vypadá jak řepný chrást bez bulvy. Listy se konzumují syrové jako salát nebo se z nich vaří špenát. Plně se vyrovnají originálním zeleninám. Řapíky se dají upravit jako chřest -  jeho chuti ovšem logicky... celý příspěvek >
Sekera z Finska, 3.6.2008
Asi neumím štípat. Taky mívám ve dřevě suky, takové tam ten Fin neměl. Sekera se mi zasekne musím ji otočit a bušit do špalku opakovaně.
Jalovec - možno dát do kompostu?, 3.6.2008
Nevidím důvod, proč by to nešlo.
Výběr sekačky - Honda nebo Hecht?, 3.6.2008
To tedy dobrý. Nejsem odoborník, ale séci v kuse 2000 m2 mokré půlmetrové trávy rotační sekačkou mi přijde jako koleda o nový stroj. Divím se, že se neucpával otvor výhozu.
protrhávání plodů, 3.6.2008
To poznáte nejlíp podle toho propadu. Až bude pod stromy nastláno.    Teoreticky, ten, kdo má pár malých stromků a spoustu trpělvosti, může probírat záhy po odkvětu. Zvýší tím květní násadu na příští rok. V praxi jsem to ale nikdy... celý příspěvek >
Přírodní hnojivo s vysokým obsahem fosforu, 2.6.2008
Neznám obsah nálevu z kopřiv, ale pochybuji, že obsahuje významné množství fosforu - kde by se v kopřivách vzal?. Z přírodních hnojiv má asi nejvíc fosforu kostní moučka.    Při pěstování květin bych se umělých hnojiv tolik nebál, ty se... celý příspěvek >
Zlute listy, 2.6.2008
Nemyslím si, že to bude nedostatkem železa. V tom připadě by žloutly nejmladší listy na vrcholu a měly by tmavěji zelenou žilnatinu. Taky by neodpadly.
Možnost volby, 2.6.2008
Podle čeho soudíte, že jde o smrže? Hnědá barva možná, ale tenká nožička?
Jak zrají rané?, 2.6.2008
Půjde asi o úlového brouka. Letošní kalamitu ale způsobil spíš varoa destructor v kombinaci s teplou zimou. Bude to asi lokalitu od lokality jiné. U nás je třešní hodně a opylení, zejména jabloní bylo super. A včelstv přitom ubylo - minimálně o... celý příspěvek >
Infekce višně, 2.6.2008
Myslím, že tato choroba napadá všechny peckoviny. Nejvíc asi višně a meruňky, méně třešně. Slivoně málo. Velké rozdíly v náchylnosti jsou u jednotlivých odrůd. V posledních letech její výskyt sílí, letos obzvlášť.
Problém s hrušněmi - spála?, 2.6.2008
Jedná-li se skutečně o bakteriální spálu růžovitých, není to vůbec sranda. Jde o karanténní chorobu, která podléhá povinnému hlášení SRS a postižené stromy je nutné likvidovat.    Pro chorobu je typická tvorba slizu - bakteriálního... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika