Příspěvky uživatele - 212.219

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 25.4.2024
To je zajímavé Petře, že broskve ti zmrzly a některé meruňky vydržely.  Dneska zasvítilo trochu slunko a postupně se ukazuje zřetelněji co žije a co je zmrzlé. Broskvím čnělky postupně zgumovatěly a na vrcholkách načernaly, uvnitř pecičky... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 25.4.2024 Obsahuje fotku
Ještě jedna fotka třešní Burlat. MH
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 25.4.2024 Obsahuje fotku
Broskve jako jediné vypadají nejlépe, myslím že se to pozná hned pár hodin po mrazu podle čnělky, zmrzlé plůdek ji má hnědočernou zmrzlou. Jabka jsou ale zčásti poškozené v plůdkách nahnědlé. MH
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 25.4.2024 Obsahuje fotku
Slivky jsou na sračku, Lepotica, ale sem tam je naděje uvnitř bílá pecka. U Domácích to je ale naprd, nemají nikdy tak velkou násadu, a to málo dorazí obaleči, na povidla zase nebude. MH
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 25.4.2024 Obsahuje fotku
Jeden plod Pricie krytý shora jinými plůdky na malém stromku asi přežil. V koruně kde jsem topil snad přežilo víc. MH
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 25.4.2024 Obsahuje fotku
Třešně Burlat, hodně mají dužinu hnědou i když pecička je stále bílá. Některé jsou poškozené jen naprvrchu dužiny. Po mrazu ale byly všechny bez vyjímky hnědé a hodně scvrklé, takže opravdu mají snahu zregenerovat. Tak nevím, do květu takový mráz je... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 24.4.2024
U mě o stupeň horší, stanice kolem ukazovaly sice -2,8°C, ale naměřil jsem těch -3,7°C bo jsem topil meruňkám, za přesnost měření dám ruku do ohně. Švestky zmrzlé všechny. Možná u těch pozdně kvetoucích jako Domácí po odkvětu některý drobný plůdek... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 24.4.2024
Díval jsem se meruňkám do koruny v 5m a teplota tam nebyla nižší, možná naopak po vyzařovácím mrazu je zmrznutí navrchu silnější, zvláště ty vrcholové plody kde nebyl kolem žádný obrost. Níže v koruně se plody schovaly pod listy a nebyly vystaveny... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 23.4.2024
Ohýnky jsem taky pod meruňkama u domu založil bohužel už v 23:00 to bylo kritické -2,5°C a v naději že dorazí ta oblačnost - dvě předpovědi ji tam měli na 2:00 a prd jasno až do rána, noc se táhla, dřevo ubývalo, couvnout už se nedalo. Ty meruně dál... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 23.4.2024
Na severovýchod obačnost nedorazila, až při rozednění pozdě v 5:00 jen nepratrná lehká oblačnost která s teplotou nehla ani o desetinu stupně. Měsíc svítil celou noc naplno. Zmrzlo vše totálně - slivky, třešně ještě nerozmrzly a je vidět jsou scvrklé... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 22.4.2024
Tak těch -3 je už za hranicí, jádroviny by to měly vydržet s nějakým malým % odpadlých. Záleží co bude zítra ráno, nevyvíjí se to pěkně.  MH
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 22.4.2024
Mi se tu na severovýchodě má v 20:00 vyjasnit dočista a bezvětří až do rána, v 6:00 se má zatáhnout. A Měsíc se tomu bude smát na plnou hubu - asi horší už to vyjít nemohlo. Jediné pozitivum jsou ty předpovědi od -1 až nejvíc -3°C... jabloně... celý příspěvek >
Ochrana pred mrazom, 20.4.2024
Když fouká tak moc nemrzne a není třeba topit. Takže se topí jen za bezvětří do 3m/s když se vyjasní (tzv. teplotní inverze, mrzne v nižších polohách) a to zastavení větru nastává v 90% případů v naší kotlině vždy v noci. Málo kdy se zastaví vítr,... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 20.4.2024
Leskoru mám na meruňkovém semenáči, další Leskory jsem si narouboval na myrobalány. Rozdíl ale nevidím. Zakrsle rostoucí plůdky jsou na všech, někde víc někde míň. Prakticky to působí jako další probírka i bez mrazů. Nic jiného než bezpříznakový... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 20.4.2024 Obsahuje fotku
Foto druhá větev ten samý strom Leskory, velké plůdky v pořádku. MH
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika