Příspěvky uživatele - 249.55

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vymrzání květních pupenů odrůd meruněk v zimě 2022/2023, 15.4.2023
Velmi pěkné, jako praktik oceňuji:-) u nás)250m, stč kraj) to dopadlo prakticky totožně a to co píšete, jen potvrzuji. Ze stálic vydržely zimní výkyvy Bergeron, Leala, leskora, lenova, ula, farhial a tardicot bez ztráty kytičky, ovšem francie a jižní... celý příspěvek >
Rakovinné odumírání větví peckovin, 14.4.2023
Ano Petře- zrovna Jayhaven se jeví jako citlivý na suchou skvrnitost peckovin- nevyraší pupeny na jednoletých výhonech, a jsou pod nimi a kolem nich hnědé léze. Podobně to letos dopadlo u Suncrestu, a i Cresthavenu. V minulosti se to dalo řešit... celý příspěvek >
Rakovinné odumírání větví peckovin, 13.4.2023
Zdravím, pokud je strom již zasažen- ať už Xanthomonoum nebo jinou bakteriozou, postřik mědí nepomůže... dělal jsem to 3x a strom stejně chcípnul-na podzim i na jaře... na vině u meruněk jsou řezy nad 5 cm v průměru... to je vždy riziko
Jakou odrůdu, 13.4.2023
Měl bych z toho radost, kdyby to u nás platilo. Vyšší odolnost- o kolik, s čím srovnatelné? Pán to srovnává s jakými odrůdami? david
Mráz ve vegetačním období, 3.4.2023
Zas bych to nepřeháněl:-) kveteme naplno, dva dny (jeden +12) udělaly své... jsou sorty v růžovém poupěti a balonu, ale většina už kvete, takže to bude opět důsledná prověrka... david
Mráz ve vegetačním období, 2.4.2023
Nevím, zda jsme někde o světelné roky, ale meruňky a višně dělám už dlouho a zatím nevím o jediné odrůdě rezistentní nebo vysoce tolerantní -tolerantní proti monilii... myslím monilia laxa. přes to, co se zejména na internetu (dnes hlavní zdroj... celý příspěvek >
Haci Haliloglu, 19.3.2023
hm... s těmi meruňkami z turecka to vidím podobně... dovoz těhle komodit je sice zakázán, ale víte jak to chodí... zbývá jen doufat, že si s tím materiálem nepřitáhnu kvalitní klon viróz- ze subtropů bývají agresivnější a pak tu u nás vyrobí ideálně... celý příspěvek >
Haci Haliloglu, 18.3.2023
Zdravím, Petr má na mysli poměrně pěknou a kvalitní žlutoplodou odrůdu. Mám jen jednu poznámku- v pokusech byly vedeny dvě- Hacihaliloglu a Sekerpare jako dvě odrůdy. Osobně jsem si oblíbil ještě tzv. Dovrtělovou (zrání kolem 15.7.), jež má taky... celý příspěvek >
Běžná výška stromkového rybízu?, 13.3.2023
mimo vám to přijde do doby, kdy si koupíte zajíce v pytli- na internetu je kupa prodejců, kteří nemají problém vyrobit odrůdovou záměnu, jen to fikne. u osobního odběru aspoň víte, kdo to je,  neschová se za p.o.box. nebo anonymní adresu. nejde... celý příspěvek >
Jantar, 13.3.2023
Ano, souhlasím. a také to může být Jantar komplet s proliferací... zkuste se podívat, zda se na vlcích nedělají metly nebo je nafialovělý v listech, zhruba od začátku září. pak by řešením byla jen pila...
Vypěstování broskve z pecky, 13.3.2023
Plně souhlasím, a výše uvedený příspěvek podepisuju... třeba u semenáčů z některých pozdních meruněk (Farhial) jež zrají kolem 20.9., semenáče stěží dozrály koncem října... prostě to štěpí a někdy vyberete dobré, ale také třeba ne. Semenáče jsou sice... celý příspěvek >
Jaké ovocné stromky budete kupovat?, 10.3.2023
Tak to mne zaujalo, zkusím si ověřit, zda tu odolnost k spále má- zatím jsem neviděl žádnou odrůdu rezistentní k této chorobě. Pominu nedostatečnou chuť-zmiňuje i Petr- a nepravidelnou plodnost...
Jaké ovocné stromky budete kupovat?, 9.3.2023
Má jen jednu vadu- je cizosprašná a u nás plodila velice nepravidelně a málo.chuť taky nic moc...
Jaké ovocné stromky budete kupovat?, 5.3.2023
Naprosto souhlasím, u nás to Admirál taky jednoznačně vyhrává- nyní už je komplet snězen... Na M7 uklidněný po 6 letech neřezání-pouze mírný průklest- byl loni obalen a ponechán napospas tomu, co půda dá.Tedy žádný vápník a lítání kolem něho- a světe... celý příspěvek >
A je po meruňkách, 14.2.2023
Ano, souhlasím- publikaci mám a chápu to tak, že některé odrůdy na mykla a dalších myrobalánech nemají dokonalou afinitu (př. Althanova, Opal, Hargrand, Veecot- z vlastní zkušenosti), nicméně pro jiné ho hodnotím kladně a zejména na suchých... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika