Příspěvky uživatele - 36.244

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odolné odrůdy rajčat, 24.11.2020
O této možnosti slyším poprvé, zní to zajímavě. Mirek
Odolné odrůdy rajčat, 21.11.2020
Zdravím, přispěji do diskuse, zajímavý je i americký web Totally tomatoes, řekl bych, že i levnější než Jahnny´s seed, mrkněte na něj. Samozřejmě nezasílá do ciziny včetně Kanady. Jinak jsem se na netu dočetl toto: "Jak neplatit clo z USA? Balíček by... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 17.11.2020
Milane díky za info. Tento způsob ukrácení dlouhých zimních dnů se mi zamlouvá, na poprvé zkusím asi 2 rostliny. Zdraví Mirek
Rajčata 2021, 17.11.2020
Zdravím Vás Milane, jaký máte s těmito rajčaty záměr, přeci jen 15 rostlin přes zimu v bytě není málo a není určitě jednoduché zajistit jim přijatelné světelné podmínky, když už "trochu" povyrostou. Hodně pěstitelských úspěchů přeje Mirek
Phytophthora infestans, 10.10.2020 Obsahuje fotku
Někdy na rozhraní srpna a září se mi na listech rajčatech začala objevovat v poměrně malém množství plíseň. Každodenní pčlivou kontrolou rostlin a otrháváním postižených listů se mi ji podařilo zastavit, napomohlo tomu i teplé a suché počasí. Na... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 7.9.2020
Trochu smutný konec sezony, ale úroda dobrá. Ti moji miláčci jsou zatím O.K., počítám však, že se z nich už dlouho těšit nebudu. Obvykle během září přijde pár mrazivých rán a je šlus. Ale třeba tomu bude letos jinak. Zdraví Mirek
Phytophthora infestans, 6.9.2020
Zdravím Milane, ač pěstujeme rajčata v podobných podmínkách, nejsou zcela stejné, u nás je toho deště patrně ještě mnohem méně než o Vás. Soudím tak i podle toho, že v obci vzdálené od nás 5 km prší a k nám déšť obvykle nedojde. Je to... celý příspěvek >
Phytophthora infestans, 2.9.2020 Obsahuje fotku
Ano je to i o štěstí, ale hlavně o místních podmínkách, jaké v dané lokalitě panuje počasí, jaké tam jsou mikroklimatické podmínky a co se tam pěstuje. Já jsem lotos, jako každoročně nestříkal (mám raději eko), a rajčata jsou zatím O.K. Mám to... celý příspěvek >
Phytophthora infestans, 25.7.2020
Odrůda Perun je patrně vůči plísni bramborové málo odolná, pěstoval jsem ji v roce 2014 a byla první, která plíseň chytla, po ní následoval Black Princ. Okamžitě jsem je zlikvidoval a ostatních 25 odrůd se plísní nenakazilo. Mirek
Rajčata pro rok 2020, 25.7.2020
Rovněž další stanoviště na SZ Čech 258 m.n.m. hlásí obdobnou situaci - zrání pomalé, deště málo, bez plísně (bez postřiku), kromě pravděpodobně alternárie na jednom keři s bramborovým listem. Mirek
Přerostlá rajčata - jak na ně?, 18.7.2020
No to je pořádná džungle! Mir.
Rajčata pro rok 2020, 18.7.2020
Zdravím Vás paní Evo, nemůže být každý rok jako léta 2018 a 2019, ale na Vaši sbírku je radost pohledět, pěkná rajčátka a pěkně naaranžovaná, je to pastva pro oči. Díky za ni. Mirek
Okus plodů paprik - svinky?, 12.7.2020
Měl jsem na paprikách ve skleníku zcela stejný okus plodů, ale i listů, a později jsem načapal při činu slimáky. Mir.
Plíseň na listech cukety, 21.6.2020
Ale ořeci jen. Podle těch schnoucích okrajů na listech to vypadá, že rostlině něco schází.
Rajče - septoriová skvrnitost?, 15.6.2020
Milane, díky za odpověď ohledně substrátů. Je to pro mě inspirace pro příští rok. Na zahradě žádné postřiky nepoužívám, kompost si "vyrábím" z vlastního listí a trávy. Hnůj jsem používal v posledních letech granulovaný, letos ani to ne. Takže... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika