Příspěvky uživatele - 225.2

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jaká je to bylina 2, 16.9.2020
Děkuji pane Josefe. Máte pravdu - při pozornější prohlídce jsem našel už "narovnané" lístky, které odpovídají ženšenu pětilistému. Mě mátly (a zřejmě také PlantNet) ty převažující "zavinuté" lístky. Jirka
Jaká je to bylina 2, 15.9.2020 Obsahuje fotku
Dostali jsme v květináči bylinku, prý asi na čaj, název?? Lístky cca 1,5 cm, voní trochu po bramborách, česneku, chutná trochu sladkohořce a pálivě. Uvařit čaj si netroufám. Na PlantNet jsem neuspěl, věřím, že tady uspěju/i.
Co to je, 31.5.2020 Obsahuje fotku
A zapoměl jsem na foto
Co to je, 31.5.2020
No pokousaného toho moc není - max. 5 % listů. Více se mi nelíbí deformace teď už cca20 % listů. Nejdřív se vytvoří na listu důlek/vypouklina a potom se v důlku udělá dírka.
Co to je, 28.5.2020 Obsahuje fotku
Stříkal jsem Decisem proti mšicím a po odkvětu Reldanem proti pilatce. V červeném kroužku je vykousaný list - lalokonosec??, jiné listy jsou pokroucené a děravé. Mšice jsem neobjevil, Decis lalokonosce nezdolá? Co to je? Stromek je obsypaný plody,... celý příspěvek >
Nemoc rybizu - mšice?, 26.4.2020 Obsahuje fotku
Také se zeptám - jsou to mšice? Mám bílý rybíz, obsypaný květy, ale skoro žádné lístky a když tak rudofialové. Mšice jsem neobjevil, ale každoročně zde s nima bojuji a prohrávám.
Zakopání plastových nádrží na vodu, 3.3.2020
Tyto nádrže jsou ale většinou drahé. Máte nějakou radu, kde sehnat levnější?
Skvrny na listech jabloní, 27.11.2019
Děkuji za rychlou reakci - podle obrázku je to přesně ten případ. A na toho "okusovače listů" se zaměřím na jaře.
Skvrny na listech jabloní, 27.11.2019 Obsahuje fotku
Dobrý den, také mám skvrny na listech jabloně (Gloster). Listí moc nepadá, je trochu okousané (lalokonosec? - mám brutálně okousané borůvky, také švestky a další stromky a keře - stříknout na jaře Decisem nebo nasadit hlístice?) Tu jabloň jsem letos... celý příspěvek >
Něco škodí meruňce, 24.6.2019
Děkuji za upozornění - skutečně jsem to v příbalovém letáku našel. Tak jdu rozdělat 2gr.sáček, vysypu na hromádku a tu se pokusím rozdělit na 2 hromádky po 1 gr. (lab. váhu nemám) Tak si vytvořím postřik 5 litrů (i když by mi bohatě stačily 3 litry,... celý příspěvek >
Něco škodí meruňce, 23.6.2019
14 dní rozdělaný - t.j. 14dní namíchaný roztok - protože v sáčku bylo balení pro 10 l bez potřeby rozvažování na lab. váhách. A když jsem postříkal, co se dalo, tak mi skoro 3 l ještě zbyly.a to jsem teď použil - bylo to ještě OK?
Něco škodí meruňce, 23.6.2019
Tak jsem to hned začal řešit, protože je asi nebezpečí prodlení. V obchodě jsem sehnal po konzultaci s prodavačem jen Dithane, doma jsem zjistil že mám 14 dní rozdělaný Discus, kterým jsem stříkal padlí na nektarince. U Discusu uvádí, že je na... celý příspěvek >
Něco škodí meruňce, 23.6.2019
Tak že asi skvrnitost, nebo strupovitost. Ale jde s tím něco ještě teď udělat.-zastavit, aby to nepřešlo na zatím "čisté" plody. Do sklizně předpokládám že zbývá cca 1 měsíc.
Něco škodí meruňce, 22.6.2019
Teď jsem si přečetl článek "Strupovitost ničí úrodu meruněk a broskví" - tak že by strupovitost?
Něco škodí meruňce, 22.6.2019 Obsahuje fotku
Poradíte, co to je? Strom je obsypaný, cca 1/4 plodů je už "otečkovaná - stroupkovitá". A co s tím?
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika