Příspěvky uživatele - 80.187

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Roubování angreštu, 4.6.2023
Pokud má roub dobrý a těsný kontakt s podnoží, může to být suchem (bez zalévání). Kontaktu se dá docílit jen velmi úzkým vázací materiálem. V současné době je vhodný termín na roubování za zelena tuhými zelenými rouby s cca 4 očky do tuhé zelené... celý příspěvek >
Meruňky 2023, 29.3.2023
Zavítal k nám po čase pan Mimmo. Jak se daří...? V noci jsem měl neklidné spaní. Meruňky na Vysočině (480m a 530m) mi ještě nekvetou, ale teploty kolem -5st. jim neudělaly dobře. Zničení však zatím nepozoruji. Na zahradě na JM (250m) to bude... celý příspěvek >
Meruňky 2023, 27.3.2023 Obsahuje fotku
Zatím nic nezmrzlo, ani blizny ani semeníky. Uvidíme za měsíc.
Prevrublovanie zimnej odrody na letnu, 23.12.2022
Při respektování správného a ověřeného postupu je úspěšnost vysoká. O smyslu bych hovořit nechtěl. Mít metrák skladovatelných jablek místo metráku popadaných může být určitou motivací. Stejně bych však aspoň jednu původní větev ponechal. Přinejmenším... celý příspěvek >
Aký strom navrúbľovať na mandľu?, 20.12.2022
Mandloně mívají dobrou afinitu k slivoním, broskvoním i meruňkám. Roubování meruňkou (kopulací nebo plátkováním) je snadné do vlků a jiných mladých výhonů (tak asi 8 až 15mm v průměru, v únoru či březnu po mrazech). Vhodné je ponechat na roubu... celý příspěvek >
Píďalka podzimní - postřik, 12.11.2022 Obsahuje fotku
V tuto dobu létají (v noci) na našich zahradách samci píďalek podzimních. Samičky nelétají, protože mají zakrnělá křídla. Dokáží však obratně lézt po kmenech stromů a do puklin klást vajíčka. Housenky pak v dubnu až červnu ožírají květy, listy a... celý příspěvek >
Krmení ptáků, 6.11.2022 Obsahuje fotku
Taky mám teď kino skoro zdarma. Krmím sýkorky starými ořechy. Občas i straky a sojky. Vrabci to neobjevili.
Rajská jablíčka 2023, 6.11.2022
Lampa není výškově nastavitelná, ale to osvětlení je dostatečné. Píšu z Vysočiny. Do Bulharska už letos pojedu jen vydrenážovat legionelu z vodovodu a zazimovat domek a zahradu. Už tam nepracuji.
Zavíječ zimostrázový 2020, 6.11.2022 Obsahuje fotku
Zavíječe vídám na zahradě v létě po západu slunce. Ale některým predátorům (lumci apod.) je jedno jakou housenku napadnou. Možná, že jim už zachutnaly.
Rajská jablíčka 2023, 6.11.2022 Obsahuje fotku
Až dosud jsem rajčatům nikdy záměrně nesvítil. Dostal jsem však maličkou sestavu na přisvětlování. Má nižší spotřebu než světlo v místnosti. Tak to někdy večer pouštím místo osvětlení místnosti. Vícenáklady mi tedy nevzniknou. Mám několik sazeniček... celý příspěvek >
Co je to?, 15.10.2022 Obsahuje fotku
Vypadá to na broskvomandli. Pomohlo by listí ze stromu nebo očištěná pecka.
Co je to za potvoru a co s ní?, 12.10.2022
Je to ploštice Vroubenka americká. Není to tedy brouk. Hubí se běžnými insekticidy proti savému a žravému hmyzu.
Kdoule, 7.10.2022
Myslím, že to není moc dobrý nápad. Neznám žádnou ranou odrůdu kdouloně. I v teplých oblastech dozrávají plody až koncem října. V první dekádě září jsem neviděl zralé plody ani v Bulharsku. Kdouloně pozdě kvetou, takže neomrznou. Snesou i sucho a... celý příspěvek >
Učím se roubovat meruňky, 31.7.2022
Neujaté očko taky viditelně zaschne nebo shnije. Po škrábnutí žiletkou do štítku pod očkem je vidět mrtvé dřevo. Je to lehce rozeznatelné. V tom případě přeočkujte Forkertovým očkováním v průběhu celého podzimu. Nejlépe v září. Mimmo
Moruše, 4.6.2022
Ano, řekl jste to správně, pane 189.109. Je vidět, že jste moruše opravdu pěstoval.
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika