Roubování angreštu



host - 80.187 (?)
4.6.2023 16:55
Pokud má roub dobrý a těsný kontakt s podnoží, může to být suchem (bez zalévání). Kontaktu se dá docílit jen velmi úzkým vázací materiálem. V současné době je vhodný termín na roubování za zelena tuhými zelenými rouby s cca 4 očky do tuhé zelené podnože do rozštěpu. Já to vážu tenkým konopným provázkem a balím do alobalu. Viditelné zůstane jen horní očko. Z listů roubů odstřihnu asi 80% plochy. Mám vyzkoušeno až do teploty 40 st., takže teplejší počasí v polostínu nevadí. Zalévání za sucha pomůže. Koncem srpna se dobře ujímá roubování do boku a v únoru kopulací nebo angl. kopulací. Mimmo
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 249.187 (?), 1.6.2023 15:02, zobrazeno: 2833x

Dobrý den, rád bych poprosil zkušenější pěstitele o radu. Již třetím rokem se pokouším naroubovat odrůdu angreštu od souseda. Jednu várku jsem narouboval na výhony meruzalky, které byly uloženy v krechtu, ty nevyrašily vůbec a druhou várku jsem narouboval na výhony které jsou zakořeněné v zemi. Vždy jakoby začnou rašit a nakonec stejně zaschnou. část mám pod sáčkem a zbytek bez. Nevíte prosím, kde dělám chybu?

Děkuji františek Zlín


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 1.6.2023 16:19

Františku, zkuste roubovat letošní angr.výhony-ve fázi přechodu z bylinného stavu do mladého dřeva na jednoleté pruty meruzalky-brzy nastane vhodné období-pohlídejte si to tam u Váswink. Řežu žiletkou-proti úrazu se chráním opatrností a obalením flastrem části, za kterou ji držím. Vážu nahusto silnější nití nebo pramínkem umělohmot. špagátu z klubka kulatého, válcovitého-ne velkou silou.Proti sežehnutí Sluncem chráním roubovance sáčkem na pečivo hnědé barvy s průhledkou-ta umožňuje průběžnou kontrolu, nezapomínám podnože dobře zalévat, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.144 (?), 1.6.2023 17:29
Letos jsem sice bylinnými řízky nic nerouboval, ale celkově nejsou vhodné podmínky. Moc horko, na peckoviny leze dírkovitost a na jabloně strupovitost a padlí. Padlí by mohlo být problém i u angreštu. Bez vytrvalé chemické ochrany roubovanců proti houbovým chorobám a mšicím bych měl letos 100% zameteno..., i tak jsou ztráty... Dnes jdu školku stříkat pro změnu Delanem. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.10 (?), 1.6.2023 19:25
Angrešt roubuji na meruzalku. Podrůstající výhony meruzalky u stromkového angreštu nechám v prvním roce narůst na výšku aspoň nad 1,2 metru. V druhém roce začátkem února roubuji na výhony do rozštěpu nebo kopulací. Ponechám 1-2 listové pupeny na meruzalce pod roubem, ostatní vylomím. Po vyrašení roubu vylomím i ty. Výhon meruzalky s ujmutým roubem následující jaro odstříhnu s částí kořenů od původní rostliny a přesadím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1751) - 168.10 (?), 4.6.2023 10:23

přidám pár snímků, letošních roubovanců roubovaných začátkem února, černý rybíz Titania a Ben Hope a angrešt Remarka, ten se neujal. Samozřejmě i já nemám stoprocentní úspěšnost, jen asi tak 2/3. Jenomže meruzalka několika starších stromkových angreštů a rybízů stále podrůstá a tak přísun podnoží je zajištěn. Jen si najít čas a v únoru naroubovat, vylámat pupeny na podnoži a opatřit visačkou. Walter




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 80.187 (?), 4.6.2023 16:55
Pokud má roub dobrý a těsný kontakt s podnoží, může to být suchem (bez zalévání). Kontaktu se dá docílit jen velmi úzkým vázací materiálem. V současné době je vhodný termín na roubování za zelena tuhými zelenými rouby s cca 4 očky do tuhé zelené podnože do rozštěpu. Já to vážu tenkým konopným provázkem a balím do alobalu. Viditelné zůstane jen horní očko. Z listů roubů odstřihnu asi 80% plochy. Mám vyzkoušeno až do teploty 40 st., takže teplejší počasí v polostínu nevadí. Zalévání za sucha pomůže. Koncem srpna se dobře ujímá roubování do boku a v únoru kopulací nebo angl. kopulací. Mimmo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika