Příspěvky uživatele - 126.28

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajčata 2022 I, 11.9.2022
Milane, plíseň mám skoro každý rok, i když vyjde sušší léto, dorazí to silné mlhy, od konce srpna jsou tu pravidelně, bydlíme poblíž řeky. Ale letos jsem spokojená, kolem 20. září stejně přichází první mrazíky, tak sezóna skončila pro neodolné jen o... celý příspěvek >
Proč na mé zahradě nečervenají rajčata a nekvetou fazole?, 11.9.2022
Milane, suchou hnilobu jsem neměla vůbec. Mulčuju na zahradě skoro všechno, protože mě hrozně nebaví zalévat ani plít. Kde nejsou rostliny moc u sebe (cukety, okurky, brambory a okraje záhonů) dávám dokonce i školkařskou fólii, aby vůbec nerostl... celý příspěvek >
Rajčata 2022 I, 9.9.2022 Obsahuje fotku
Jdu se podělit o zkušenosti s rezistencí na plíseň bramborovou u odrůd Celano, Defiant a Galahad. Celano, stejně jako loni PB chytlo. U něj si tedy nejsem jistá, jestli rezistentní má být, nebo je to fáma. Jinak je to ale skvělé rajče - chutí,... celý příspěvek >
Proč na mé zahradě nečervenají rajčata a nekvetou fazole?, 9.9.2022
Rajčata také nezalévám, ale mívám je zamulčovaná asi 10 cm vrstvou slámy, ten mulč dělá obrovský rozdíl. Elen
Nemoci jahodníku, 7.6.2022
K otázkám - ano, takto pěstuji / hnojím / mulčuji dva roky a vše fungovalo naprosto v pořádku. Proto myslím, že je to nějaká choroba nebo se nevzpamatovaly z toho přelití. Asi už nemá cenu řešit nápravu, koncem léta si ze záhonu přesadím nové. Elen
Nemoci jahodníku, 6.6.2022
Stříkala jsem je Decis Protech, to jsem měla doma. Ty pavučinky a bílý prášek potom zmizely, ale jahody pořádně neobrazily. S výživou by problém být neměl, zrovna tenhle truhlík (nejvíc zasažený) byl nově sesazen koncem léta, rostliny nové. Hnojím... celý příspěvek >
Nemoci jahodníku, 6.6.2022 Obsahuje fotku
Dva roky jsem úspěšně pěstovala stáleplodící jahody v truhlíkách, ale letos se to nějak nepovedlo. Nejdřív se rostliny potáhly jakoby prachem a pavučinkou, tak jsem postříkala proti savým škůdcům, ale ani teď, po měsíci, nejsou zdaleka v kondici. Co... celý příspěvek >
Kdy dát do země brambory?, 4.6.2022 Obsahuje fotku
Je to téměř 4 týdny od mého posledního příspěvku o tom, že letos jsem dala část brambor zakořenit a zkouším, jestli budou ranější.  Do květníků jsem některé hlízy dala 12.4. a 25.4. jsem vysadila jak předklíčené hlízy, tak i ty zakořeněné, nať... celý příspěvek >
Rajčata 2022, 12.5.2022 Obsahuje fotku
Nakonec z toho Santa úspěšně vyrostl, jak přesazuju rajčata níž, tak ten srůst nakonec skončí v zemi. Jde pomalu na květ a další srůsty se neobjevily, už se na něj těším   Elen
Kdy dát do země brambory?, 11.5.2022 Obsahuje fotku
Letos jsem část předklíčených brambor dala 12.4. zakořenit. Do záhonu šly ty zakořeněné (vysoké asi 5 cm) i předklíčené hlízy zároveň 25.4. Takto vypadaly včera, dle teorie by díky zakořenění mohly být až o 2 týdny ranější. Elen
Jahody v truhlíku, 24.4.2022
Tak jsem byla přeměřit ty svoje. Mají hloubku přesně 11 cm, takže té zeminy tam víc než 10 cm nebude. Dlouhé jsou 60 cm a mám v nich 3 - 4 sazenice stáleplodících a měsíčních jahod. Začala jsem před 2 lety a pro velký úspěch mám teď už 6 truhlíků.... celý příspěvek >
Předpěstování sazenic doma - přerůstají kvůli CO2?, 5.4.2022
Milane, CO2 jsme si doma měřili. Máme rekuperaci a hodnot lehce nad 1000 jsme nad ránem dosahovali v rekuperované ložnici v sestavě já, spíše podměrečná dospělá + malinké dítě. Takže pokud nemáš přes noc otevřenou ventilačku, můj laický odhad je, že... celý příspěvek >
Rajčata 2022, 1.4.2022 Obsahuje fotku
Na jedné rostlině se objevilo něco, s čím jsem se zatím nesetkala - stonek je srostlý s řapíkem listu. Tím se vrchol naklání do strany. Snad to bude zřejmé z fotek. Znáte to? Milane, bohužel je to zrovna na mé jediné Santa Orage. Už jeden děložní... celý příspěvek >
Jakou teplotu máte v pařeništi?, 26.3.2022
Pařník samozřejmě trochu otevřený je. Dřív jsem ho v takovém počasí otevírala úplně, ale přímé slunce a vyschnutí povrchu půdy se zdálo působit větší stres než vyšší teplota a vlhkost. A ano, dotáhla jsem to odpoledne na 50°C  protože teploměr... celý příspěvek >
Jakou teplotu máte v pařeništi?, 23.3.2022
Dala jsem do studeného pařeniště teploměr a při plném slunci a pouze malém větrání tam mám v půl jedenácté 40°C. Mám tam mrkve, špenát, salát, kedlubny, kopr, ředkvičky... nepřijde vám to moc teplo? Zdá se, že se zelenině daří dobře, ale nemám s čím... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika