Příspěvky uživatele - 204.170

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Šípkovica ako ma to, 22.2.2020
Jen tak na okraj zkušenost s kvasinkami Vínka: Přede mnou odborník odborníkovi sdělil, že kvasinky Vínka prokvašují na 16%obj. EtOH. Říká se, že vinné kvasinky dávají lepší chuť a vůni následnému destilátu, než pekařské droždí. Zjistil jsem, že... celý příspěvek >
Koňak, brandy, vínovice a jiné ušlechtilé destiláty, 28.1.2020
Mám výborné zkušenosti s třískami z vyzrálého dubového dřeva. Třísky zabalím do alobalu a žíhám tak 2 hod. v troubě asi tak při 200 stupních. Jsou pak hnědé. Dá se vygooglit informace o teplotě a době žíhání podle příchuti, kterou to má dodat... celý příspěvek >
Redeni palenky po destilaci, nebo pred konzumaci?, 28.1.2020
Tak to bych rozhodně neradil. Destilovat se musí podle chuti odebraného a naředěného vzorku. Jinak se nabere dokap a ten mívá hanebnou chuť. Každý kvas/surovina je jiný. Někdy se dá jít do nějakých 96 stupňů Celsia, někdy se musí skončit třeba i na... celý příspěvek >
Redeni palenky po destilaci, nebo pred konzumaci?, 19.12.2019
No, s tím pravidlem to bude možná trochu jinak. Kdysi, před staletími, byla doprava sudů s alkoholem dost obtížná. Přepravci, tj. kupř. námořníci, měli v podpalubí málo místa, takže ředit surový destilát (typicky 80% obj.) v podstatě 1:1... celý příspěvek >
Pálenka z kdoulí, 2.12.2019
Na jazyku to nepříjemně pálí a kazí to jinak příjemnou, pikantní chuť. Další poznatek: Po asi roce jsem si všiml, že kdoulovici nějak slábne chuť i vůně. Tady by byla zajímavá i zkušenost jiných paličů, protože to dělají i jiné destiláty.... celý příspěvek >
Dřevo do destilátu, 2.12.2019
Dlouho jsem tu nebyl a teprve dnes jsem si všiml dotazu na výrobu rumu. Tedy: především upozorňuji, že moje pojetí rumu je založeno na dlouhých paličských zkušenostech a následném studiu různých postupů na I netu. Potom jsem výzkumu nejen použitých... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika