Příspěvky uživatele - 180.6

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Míchání hnojiv, 16.9.2019
Už snad začínám chápat rozdíl mezi hnojení hnojem, kompostem a organickými hnojivy. Takže když zasadím rajče nebo jahodník do směsi kompostu a rašelinového substrátu, dodám mu kolem kořenů organiku, kdežto když ho zajeju organickým hnojivem, dodám mu... celý příspěvek >
Míchání hnojiv, 15.9.2019
OK, máte zde ještě někdo další negativní zkušenosti s obyčejným substrátem pro zahrádkáře a následným přechodem na profi substrát? Zde na fóru jsem nic nenašla, ale hledala jsem pouze v oddíle zeminy a substráty do roku 2014.
Míchání hnojiv, 15.9.2019
Substrát, který používám, mi plně vyhovuje a je pro mne dostatečně kvalitní. Obsahuje také směs rašeliny s přidaným hnojivem a není mi jasný důvod, proč by u nás vyrobený substrát pro zahrádkáře měl být o tolik horší, než ten Profi zahraniční. Nikdy... celý příspěvek >
Popel a PK hnojiva, 15.9.2019
No spíš bych těch 10g bylo na 5m2. O roční atmosférickou depozice N2 vůbec nejde. Jde mi o to, abych v určité době (druhá polovina srpna) zvýšila obsah fosforu a draslíku v půdě a tím přiměla jahody k tomu, aby ukončily svůj růst a začaly připravovat... celý příspěvek >
Popel a PK hnojiva, 14.9.2019
Ale já přece vím, že dusík rostliny potřebují, jenom v určitá fázi, v tomto případě na docílení rychlého přechodu jahodníku z vegetativní fáze na generativní, je spíš ke škodě s ním hnojit. Když se mi na jeden jahodník vymočí kočka, tak holt... celý příspěvek >
Míchání hnojiv, 14.9.2019
Děkuji za upřesnění množství. Snažila jsem se ještě najít další informace na netu a většinou ten popel doporučují zarýt minimálně 14 dní před výsadbou, aby se nespálily kořínky, takže přidávat ho do substrátu na výsadbu je blbost. Pořád se člověk... celý příspěvek >
Míchání hnojiv, 14.9.2019
V Amazonii už taky. Ale vzhledem k rozsáhlosti amazonských pralesů je ještě nedokázali tolik zplundrovat, jako ty v Indonésii. Jinak já jsem se svou kombinací substrátu a kompostu spokojená, nepotřebuju žádné speciální substráty.
Popel a PK hnojiva, 14.9.2019
Pořád moc dusíku, hnědý má 3-11-38 +4 Mg + 25 S + mikroprvky. No a když se podíváte na složení obou kristalonů, tak zjistíte, že ten síran draselný oba obsahují a zřejmě v nezanedbatelném množství.
Míchání hnojiv, 14.9.2019
No, do diskuze o Amazonii bych se raději nepouštěla, s jejich mýcením deštných pralesů, aby mohli pěstovat palmy na nezdravý palmový olej, sice nesouhlasím, ale moc s tím nenadělám a do téhle diskuze to nepatří. Takže k věci. Rostliny na zahradě... celý příspěvek >
Míchání hnojiv, 14.9.2019
Já samozřejmě nevyvracím, že se to tak dělalo staletí a že je to špatně. Ale před staletími nebyly takové poznatky, jako dnes, vše se dělalo spíš experimentálně. Někde se třeba vysypal popel a ejhle, ono to tam líp rostlo, a tak se zjistilo, že se... celý příspěvek >
Popel a PK hnojiva, 14.9.2019
Zjistila jsem si složení síranu draselného - K2S04 - 100% (to je vzorec síranu draselného) K2O - 50% SO3 - někdo uvádí 18%, někdo dokonce 42%, každopádně pro mě je podstatný draslík, síra nevadí, ale nepoužívám ho kvůli ní. Jediný Kristalon,... celý příspěvek >
Míchání hnojiv, 14.9.2019
Moc děkuji za rady, ale je opravdu těžké si vybrat. Věřila bych především někomu, kdo má chemické vzdělání a nejlépe je ještě agronom. Já tomu opravdu vůbec nerozumím, proto jsem nejdřív vůbec netušila, proč nelze míchat superfosfát a síran... celý příspěvek >
Popel a PK hnojiva, 14.9.2019
Síranu dodám myslím dostatečné množství v síranu draselném, tam je ho skoro 50 procent. Sediment řešit musím, ucpával by mi konev. Takže jestli jsem odpověď dobře pochopila, tak se významnější množství fosforu ze superfosfátu ve vodě rozpustí a... celý příspěvek >
Míchání hnojiv, 13.9.2019
Zajímavé, na mnoha místech jsem se opravdu dočetla, že je vhodné dávat popel do kompostu a myslela jsem, že to tak také budu dělat, popelu mám (na rozdíl od toho kompostu) spoustu. Takže co s ním? Je možné ho např. zarýt na podzim na záhon, jak píše... celý příspěvek >
Popel a PK hnojiva, 13.9.2019
Děkuji za odpověď. Po delším zkoumání na netu jsem vypátrala v podstatě totéž, že superfosfát s popelem (vápníkem) míchat nejde a ani u síranu draselného to není dobré. Když už jsme se ale dostali k sádře v superfosfátu, tak bych měla jiný dotaz.... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika