Příspěvky uživatele - 168.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Aké má plody podpník St. Julien, 14.11.2018 Obsahuje fotku
Vývoj "korunky" ze 4 letošních roubů Opálu na semenáči St. Julien na konci první vegetační sezóny (dnešní foto). Semenáč St. Julien se mi zdá být „pracovitá“ podnož. Jedná se o St. Julien s modrými plody a pecky mám zaseté. Zaplodí už roubovanec... celý příspěvek >
Co to mám na jablůňce?, 11.11.2018
Na obrázcích máte ukázkové kolonie Vlnatky krvavé. Jak na Vlnatku si najdete sám. Krčková rána (Foto1) potřebuje navíc především sucho, slunce, vzdušno. Taky fungicid by se na ní asi hodil. JG
Množení ostružin, 7.11.2018 Obsahuje fotku
Náhodou jsem si přečetl toto vlákno, a protože mi připadá poněkud zmatečné, „sepsal“ jsem tento svůj příspěvek. Třeba někomu pomůže. Ostružin je několik různých typů růstu a nejsnadněji se, podle toho, množí taky různě. Jsou typy (měl jsem), které... celý příspěvek >
Plumcot Melitopolski, 3.11.2018
Děkuji za odpověď. Tak jsem „přelouskal“ zdejší vlákna, kde je slovo Melitopolski. Desetitisíce čtenářů a pochvala žádná. A tak se mi ty proutky líbily! Mirošek (i jiné) raději roubnu do korunky. Není to sice extra krása, ale „švestičky jsou dřív“.... celý příspěvek >
Plumcot Melitopolski, 2.11.2018
„Zřejmě letos nikde nejsou kytky“ (M. Rottrová) Melitopolski. Hledám zde a nic, divný a škoda. Zrovna když se prodejcům roztrhl pytel. Známí si právě koupili stromeček. Výhony má radost pohledět. To by byly rouby. A zrovínka mi přerůstá takový... celý příspěvek >
Výška stromů, 18.10.2018
Zajímavý strom ten Ořešák černý, má možná tlumit růst roubovanců. Moc pěkný je na zámku v Uherčicích (48.9145186N, 15.6344353E). Obvod kmene se uvádí cca 5 m a výška 18 m (delší průměr oválné koruny jsem „naměřil“ cca 30 m). To je hned vidět, že je... celý příspěvek >
Najkrajšie jablko roka 2018 na Slovensku, 16.10.2018
Co napsat, přeci úplně každý den není posvícení, a o demografii nemám potuchy. Asi tedy pěstitelů na Slovensku přibude. No prostě, i hobíci mohou někdy přispět. JG
Najkrajšie jablko roka 2018 na Slovensku, 15.10.2018 Obsahuje fotku
Hm, čípak jen může být ta Rubinola? Už to mám a gratuluji.  JG
Čím nahradit rýč?, 14.10.2018
Na normální rytí záhonů léta používám nejběžnější lopatu. Prostě lépe a snadněji se mi s ní ryje. (Násada je podstatně delší a pracovní plocha je vůči násadě šikmo.) Rýč používám jen na vyrývání stromků, keřů. (Lépe a čistěji přetne kořeny.) Asi je... celý příspěvek >
Padání ořechů i s rubinou, 7.10.2018
Za deset let na váš dotaz reagoval jen nyní pan doktor Vysloužil. Nejsem ořechový odborník. Ořechy letos suším už cca tři týdny. Padají postupně, z každého stromu (semenáče) jinak. Nyní už na stromech skoro žádné nejsou. Také občas některý spadl s... celý příspěvek >
Bláhova reneta vs. Bláhova oranžová reneta, 3.10.2018
Děkuji za odpovědi a vysvětlení. Nějak jsem tuto věc dříve špatně pochopil a potom u omylu zůstal. Postupně se mi líbí především jablka (vlastně všechno ovoce), která nevyžadují mnoho práce a přitom přináší slušné ovoce. JG
Bláhova reneta vs. Bláhova oranžová reneta, 2.10.2018
Jablka pěkná, pane Hasmane. A s chemií nebo bez? Tradičně se uvádí, že triploidní odrůdy jabloní se nedají použít k dalšímu šlechtění. Mezi triploidními odrůdami se uvádí i Blenheimská reneta, matka Bláhovy renety. Nevíte tedy někdo, jak to s... celý příspěvek >
Semenáč ořešáku - první plody, 26.9.2018 Obsahuje fotku
Třetí obrázek
Semenáč ořešáku - první plody, 26.9.2018 Obsahuje fotku
Druhý obrázek
Semenáč ořešáku - první plody, 26.9.2018 Obsahuje fotku
Protože tu nikdo nepochválí semenáče ořešáku, pochválím je alespoň trošku já. Na obrázku je asi 8-9 letý, pod starým ořešákem, bez zásahu rostoucí semenáč. Letos poprvé symbolicky zaplodil, asi 25 pěkných ořechů. Je vysoký (i s listím) trošku přes 4... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika