Příspěvky uživatele - 156.67

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jaké jsou zásady přeroubování révy?, 22.11.2019
Mám stejně jako kolegové výše dobré zkušenosti s roubováním typu "zelené do zeleného". Kmen keře jsem při zimním řezu zakrátil na cca 15-20 cm. Na jaře od země vyrašilo několik nových letorostů, ponechal jsem 2-3 nejbujněji rostoucí. Počátkem června... celý příspěvek >
Hmyz a stolní odrůdy, 23.9.2019
A vy mu věříte? Přemýšlel jste aspoň chvilku nad tím, jestli je to pravda nebo blábol? :-) Věřte, že vosa nelétá s encyklopedií odrůd vinné révy v podpaždí..
Co vaše réva 2019?, 16.9.2019
Samozřejmě že existují PIWI odrůdy vinné révy, které ve svém genomu obsahují jeden a více genů odolnosti proti oidiu. Více jich je mezi moštovými odrůdami, ale i mezi stolními je jich dost. Rezistence není nikdy stoprocentní (to ani u amerických... celý příspěvek >
Řez mladé révy, 19.6.2019
Neplodné letorosty nechávám pouze první rok dva po zapěstování kmínku, kdy mi jde o to, aby rostlina zesílila a nejde mi u ní o úrodu.. Jakmile však už od keře chci úrodu, dávám je většinou pryč. Zbytečně odčerpávají vodu a živiny, které by jinak... celý příspěvek >
Postrek révy pred kvetom 2019, 13.6.2019
Květ vinné révy ůbec nemá rád vodu. Smývá pyl z pestíku. Proto se takto nedokonale oplodněnému květenství (následkem např. deštivého počasí v době kvetení) říká "sprchlý hrozen"..
Jak příští rok udělat řez, 10.6.2019
I tak to jde. Nebude to vedení na tažeň, ale kordonové rameno s čípky. Ponecháte 1-2 oké čípky, po vyrašení necháte jen jeden (co nejníže na čípku postavený) letorost, ostatní vylámete. Problém někdy bývá, že při tomto způsobu řezu bývají menší... celý příspěvek >
Rigolácia, 27.11.2018
Mně to předloni takhle dělal minibagr. Navozil jsem kompost v pruzích cca 30 cm širokých (na šířku lžíce), bagřík pak jel a přehazoval půdu do hloubky cca 50-60 cm, čímž profil obrátil - kompost a ornice dolů, spodní půdu navrch.
Roubované sazenice modrých moštových PIWI, 2.11.2018
Cabernet cantor si budeš prostě muset od nějakého českého dodavatele objednat v množství 25 ks. Tato odrůda u nás není běžně pěstovaná, čili pochybuji, že by některý prodejce dovezl na blind balík sazenic a čekal, zda si je náhodou někdo po 5 kusech... celý příspěvek >
Doporučte moštovou červenou odrůdu vinné révy PIWI, 26.10.2018 Obsahuje fotku
Loni jsem vysadil cca 180 sazenic \"Gemischter Satz\" 6-ti PIWI odrůd, mezi nimi i Souvignier gris, Bronner a Savilon. Chci z toho dělat oranžové víno. Letos bylo prvních pár hroznů. Co do kvality hroznů se mi SG zdál nejlepší - krásné zdravé hrozny,... celý příspěvek >
Doporučte moštovou červenou odrůdu vinné révy PIWI, 24.10.2018
Pokud můžu usuzovat na základě 2 let, co tyhle odrůdy mám, tak C.cortis opravdu dosahuje zralosti cca 2 týdny po Solarisu. U mne (300 mnm) koncem září. Letos 24°CNM. Takže pokud Solaris máte, můžete se od toho odpíchnout. Píšete, že Solaris máte u... celý příspěvek >
Odrody 2018, 21.9.2018
Něco podobného mám také - bobule střední velikosti, zpočátku růžovo-fialová, ke konci zrání až tmavě modrá. List velký, až velmi velký. Chuť labrusková, zpočátku "slizová koule", při dokonalém vyzrání tato koule mizí, bobule je pak sladká,... celý příspěvek >
Chybějící konce révy, 31.7.2018
Odlamující se konce letorostů jsou způsobené suchem. Ráva pak samozřejmě neroste. Zalévejte a do týdne uvidíte, že odněkud vyraší nový výhon.
Zapěstování kmínku révy - 1.rok, 19.4.2018
Petr z H.: Nevím, proč Vám prodejce dal takovou radu, ale opravdu se zahrnování, odhrnování, ramování a zase zahrnování u zavoskovaných sazenic během roku paušálně dělat nemusí. Pokud ale vysadím sazenice v dubnu, vyraší očka a má... celý příspěvek >
Řez révy vinné na hlavu, 8.2.2018
Ano, "výše uvedené autority" se opravdu snaží zaujmout. Zákazníka. Ono je to víno totiž živí. Na zákazníkovi pak je, zda chce pít víno stabilní, dlouho zrající, minimálně sířené a vyrobené pouze z hroznů a to ještě navíc z vinohradu, kde se... celý příspěvek >
Řez révy vinné na hlavu, 7.2.2018
Irsai, Solaris - to jsou velmi rané odrůdy, při vedení na hlavu ti budou zrát už v polovině srpna a hrozny budou mít nízké kyseliny.. Musíš si uvědomit, že čím níž hrozen, tím časnější zrání. Po dešti budou hrozny dlouho mokré, čili... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika