Příspěvky uživatele - 59.105

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Výsev Hokaido, 4.6.2019
Granulax mi nepomohol,  slimák zdochol len 1 pod 10-timi hokaidami.Hokaida mi polovicu koreňov asi zožrali dažďovky, vyťahovala som vyhryzené stopky a zavädnuté rastlinky, na 2 miesta som podsadila nové minulý týždeň a z tých 1 tiež zavädla a... celý příspěvek >
Rajčata po přesazení - postižení listů, 1.6.2019
Súhlasím, mne sa to vlani stalo s priesadami, ktoré som preniesla ešte v kelímkoch z o západného okna jedno slnečné ráno do skleníka a listy do večera zbeleli, tak odvtedy si dávam na to bacha. Tento rok mi takto zreagovali iba 2 rastlinky vysadené... celý příspěvek >
Rajčata - plíseň?, 27.5.2019
Ja by som zatiaľ určite nehnojila, nechajte ich, než sa prispôsobia a rozrastie sa koreňový systém, doteraz v tých studených nociach na to nemali veľa príležitosti.  Eva T
Rajčata - plíseň?, 26.5.2019
Zmeny na listoch sú reakciou na prudké slnko kombinované s veľmi chladnými nocami, akonáhle sa počasie umúdri rajčiny by sa mali spamätať, tak ich zatiaľ nezaťažujte ešte aj postrekmi. Máte smolu, že začínate s pestovaním zrovna tento rok, ktorý nie... celý příspěvek >
Rýchlenie rajčat 2019, 24.5.2019 Obsahuje fotku
Snáď už bude konečne vhodnejšie počasie pre rajčiny, dnes som oberala za oknom v obyváku Or. Russian a Tutti Frutti, vonku vo dvore v kvetináčoch Magliu Rosu(včera mi 2 plody zožrali drozdy), Primabellu a M. Karlik, v skleníku Štartky, Stupické,... celý příspěvek >
Rýchlenie rajčat 2019, 23.5.2019 Obsahuje fotku
V skleníku plieseň- Phytophthora infestans nehrozí, až neskôr, obyčajne začiatkom augusta sa často objavuje Čerň  kladospóriová.- Cladosporium fulvum- račiny ju prežijú- plody nenapáda. Mne rajčiny teraz v skleníku prosperujú, ale... celý příspěvek >
Majovky 2019, 21.5.2019
Ja mám Merchat na podpníku Gisele5 Plody sú stredne veľké, srdcového tvaru a sfarbené do tmavohneda-červena, dužina je pevná (chrupka), šťavnatá a chuť sladká, lahodne aromatická, rodí pravidelne vlani dozrela okolo 20. mája, tento rok to... celý příspěvek >
Výsev Hokaido, 17.5.2019
Vladimíre, zem je studená, myslím.že bude lepšie predpestovať doma v kelímkoch v teple, vyklíčia rýchlejšie, môžu sa predtým namočiť na pol dňa v teplej vode. Ja síce už mám asi 2 týždne vysadené z kelimkov na záhone, 1 mi zožral slimák, tak som... celý příspěvek >
Žloutnutí sazenic rajčat odspodu, 16.5.2019
Radím síce neskoro, ale pre budúcnosť-  výsevný substrát má málo živín, preto to žltnutie a pomalý rast trpaslíkov Bajaja. Po vzídení asi za týždeň ich treba presadiť do lepšieho, výživnejšieho substrátu zmiešaného s preparenou záhradnou zeminou... celý příspěvek >
Cukety 2019, 15.5.2019
Pekné Mimmo, moje cukety vysadené z kelímkov sa trápia v chlade, ešte im listy obžierajú slimáci,  nepomohli vaječné škrupiny, ani popol, dokonca jedno vzácne poloplazivé hybridné Kumato mi prehrýzli stopku a včera som ho objavila už uhynuté,... celý příspěvek >
Rýchlenie rajčat 2019, 15.5.2019
Ano, Santa Orange bolo predtým v kvetináči, tak som ho nechala na 4 výhony, posadené hlbšie, prvé 2 pustia ešte korene, ďalšie sa snažím už riadne vyštipovať. Ja som bola 5 dní v Prahe-(Noc Literatury, Svět knihy...) a tam bolo ešte štvrtok pomerne... celý příspěvek >
Rýchlenie rajčat 2019, 13.5.2019 Obsahuje fotku
Po temer týždňovej neprítomnosti je v skleníku džungľa, vďaka chladnejšiemu počasiu dcéra nemusela zalievať a príliš vetrať ale vlani o takomto čase som už veselo oberala, tento rok sem tam nejaké Stupické a Štartka dozrejú zo sadeníc vysiatych ešte... celý příspěvek >
Jak pěstovat rajče Stupické?, 13.5.2019 Obsahuje fotku
Katka, bola som od štvrtku odcestovaná, tak odpovedám až teraz. Ja tyčkové cherry v kvetináčoch pestujem bežne aj na 4- 5 výhonov, hlavný potom zaštipnem za 6.- 7. kvetenstvom- podľa výšky-tak max. vo výške 2m. Ostatné podobne a zálistky vylamujem... celý příspěvek >
Jarní mrazíky, 7.5.2019
Tohoročné počasie dá riadne zabrať, oproti minulému roku asi 10stupňový rozdiel. Už druhý večer prikrývam rajčiny a Hokaida vysadené vonku a ešte 2 korene Kiwi. Je to celkom fuška. Dnes ráno bolo našťastie ráno o 5. hod.plus 2 stupne, ale ževraj táto... celý příspěvek >
Opakované použití substrátu, 5.5.2019
Korienky vyzerajú zdravo, môže to byť spôsobené nedostatkom vápnika a iných živín(to žltnutie od spodu), príp.Hnedá- Alternariová škvrnitosť, ešte by som nestriekala, nevylučujem ani spálenie od slnka. Uvidíš, ako budú rastlinky vyzerať o... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika