Příspěvky uživatele - 70.240

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kvetou, 11:56 Obsahuje fotku
A jaké máte doma jabloně nebo jejich rouby, pane SPCH? Psal jste něco o roubování do rozštěpu. Já musím napsat, že na rozdíl od minulého roku, kdy se mně například v Leskoře nechytla v rozštěpu ani jedna Pricia, tak letos se chytly všechny, nakonec i... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 11:34 Obsahuje fotku
Bez postřiků by u mě byly výsledky určitě horší. Po tom posledním postřiku Talentem se hodně "spravila" Harcot, Early Orange, Harogem, u Orangered alespoň něco. Jestli to bylo postřikem nebo teplým počasím, to nikdo neví. Ale ta situace je stejná... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 1:02 Obsahuje fotku
Spring Blush mám stále pouze malý stromek, byl obsypaný květy, a pár plodů přežilo. Takové rozumné množství, nevyžadující žádnou probírku. Monilii prakticky žádnou neměl. Ten nejvíce postižený Orangered je na tuto nemoc velmi citlivý. Minulý rok měl... celý příspěvek >
Kvetou, 14.4.2024 Obsahuje fotku
Některé jabloně už odkvetly a některé stále nádherně kvetou. Jaká bude Bonita, viďte, pane Waltere. Ale hlavně co přinese vaše Lyra, že. Mám tady už delší dobu stromek Enterprise, který se neosvědčil ve vyšších polohách, ale nechce se mi věřit, že se... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 13.4.2024
Mám jen Ceglédi Óriás, plody tentokrát má. Vyzdvihl bych odolnost Vehardy, jak proti mrazu, tak proti monilii - jednička. Proti mrazu opakovaně, viz. minulý rok.  Kech Psar nikde nic, přitom roubů už tady mám dost. "Šalaši" moc nekvetly, ale... celý příspěvek >
Počasí 2024, 12.4.2024
Studená fronta nepřinesla ze slibovaného deště vůbec nic. Naštěstí je pod mulčem vláhy zatím dost. Příští týden se má citelně ochladit a snad konečně i zaprší. Zásoby dešťové vody v sudech se tenčí, hlavně díky nové výsadbě. Větší zamulčované stromky... celý příspěvek >
Broskyne 2024, 12.4.2024 Obsahuje fotku
Jayhaven ještě kvete, zato Sagittaria už má plůdky velikosti meruněk. Nějaké tam nechám, i když ze stromku je opět torzo díky "odumírání pupenů".
Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024, 12.4.2024
Mám ještě starou zásobu Decisu a používám ji. Jabloně na "myší ouško" Decis (květopas), proti pilatce předevčírem na jabloně Decis. Proti pilatce švestkové Mospilan + Nissorun. Proti plodomorce hruškové před rozkvětem taky Decis. Na švestkách se... celý příspěvek >
Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora), 12.4.2024 Obsahuje fotku
Konečně jsem nezapomněl postříkat před rozkvetením i sousedovu Madame Verte. Na výsledek jsem zvědavý.
Meruňky 2024, 12.4.2024 Obsahuje fotku
Přitom tak špatné počasí při kvetení nebylo. Ona to není tak docela pravda, co se domnívám. Zastíněnou Leskoru, která rozkvétá dost pozdě jsem stříkal při otevření prvních květů a bral jsem ji podruhé ještě Belanty a stejně je napadená. Nebývale se... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 12.4.2024 Obsahuje fotku
Jak se daří vašim meruňkám? U mě je největší probírka způsobená nikoliv mrazem, ale onemocněním s názvem Monilinia laxa. Takový Orangered je skoro celý na "padrť", což je termín, který kdysi použil pan PP. Jelikož je na ojedinělém zdravém porostu... celý příspěvek >
Počasí 2024, 6.4.2024
Na Východolabské tabuli je zřejmě mnohem tepleji než u Pelhřimova. Vzpomínám na časy, kdy v dubnu kolikrát i zasněžilo. Přestalo pořádně pršet, spadne jen pár kapek jako za suchých let. Teď se to ještě neprojevuje, protože vláhy je v zemi dost.... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 6.4.2024
Z těch novějších rezistentů k PPV z Lednice na Moravě mám Candelu. (Betinka, Adriana, Candela, Sophinka). Roub Candely pravý byl, otázka je, co se objeví na novém stromku. Myslím, že v kvetení moc pozdní nebudou, alespoň, co jsem vypozoroval u... celý příspěvek >
Broskyne 2024, 6.4.2024
Vložil jsem ještě jiné odkazy fotek s květy, které jsem našel na fóru, nejenom Springtime. Je to odrůda, která svou kvalitou a raností zrání mezi bělomasými broskvemi kralovala. Stejně tak bych vyzdvihl žutomasou nektarinku Shraz. Velká škoda, že se... celý příspěvek >
Jak doma vypěstovat novou broskev?, 5.4.2024
U Havlise to vypadá na "růži", Richter uvádí taky "růži". Záhada. Zajímalo by mě, co mám za bělomasou broskev, která se vyklubala z druhého Southavenu. A co se vyklube z nového Southavenu? Stromek se ujal, zatím nekvetl. První Southaven podaroval... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika