Příspěvky uživatele - 72.176

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Koupací jezírko bez ryb a vegetace, 18.2.2019
Jezírko bez ryb je řekl bych celkem běžné, a jezírka prostá vegetace už také nejsou v posledních letech úplnou novinkou. Je fakt že to působí trochu neobvykle, ale pokud je to dobře zvládnuté při návrgu designu a stavbě, může být efekt překvapivě... celý příspěvek >
Typ UV trubice, 1.2.2019
To hodně závisí na typu použité lampy, takhle to nejde jednoznačně říci.  Pokud se jedná opravdu o ponorný typ lampy, měl byste vystačit s jedním čerpadlem a umístit jí do některé z komor. Platí že výhodnější bude to dávat do části kde už je... celý příspěvek >
Typ UV trubice, 24.1.2019
Já se necítím být úplně odborníkem na plasty, nicméně konstatuju že jsem viděl už jednu instalaci ve které ponorná Uv lampa bez pouzdra určitě napomohla prasknutí vany filtru ve kterém byla umístěna. Já když vidím jak lidi s filtrací zachází spíše... celý příspěvek >
Typ UV trubice, 22.1.2019
A musí být na místě kde se Vám jí nepovede při manipulaci rozbít
Typ UV trubice, 21.1.2019
Deklarovanou životností bych si příliš hlavu nedělal, IMHO jsou to jen orientační čísla. Když si uvědomím co nám ČEZ posílá do drátů a jak moc to kolísá.. :) V Oase Bitronech jsou lampy od Phlipsu, a rtuť pokud vím v nějaké formě obsahují... celý příspěvek >
Typ UV trubice, 21.1.2019
To hlavní co byste měl u UV lampy hledat je typ - a Vy hledáte UV-C. Nezaměňte s typy UV-A a UV-B, to byste asi moc spokojený nebyl
Skrápěná filtrace, 19.12.2018
Měl byste se na to dívat s trochu větším odstupem - problematika dusíku je určitě důležitá k chodu filtrace a čistému jezírku. Ale do hry vstupují další faktory - mechanická filtrace, snadnost údržby, pořizovací cena technologie, ekonomika provozu,... celý příspěvek >
Skrápěná filtrace, 18.12.2018
Já nemyslím že byste si přál mít nádrž ve které byste tohle řešení odvětráni NH3 musel řešit... :)  Mám trochu obavu že tady mícháme jabka a hrušky - zatížení vody které i v běžném jezírku s rybami dosáhnete bude těžko takové abyste tohle musel... celý příspěvek >
Skrápěná filtrace, 18.12.2018
To je spíše záležitost větší zatížené čistírny než čističky jezírka.  IMHO je to asi myšleno tak, že samotný NH3 je těkavý a tudíž je možné jej odstranit z vody silným vzdušněním nebo skrápěním.  Tady se ale pohybujeme v dost zásaditém... celý příspěvek >
Koupací jezírko nebo bazén?, 17.12.2018
Myslím že řemeslně to máte udělané pěkně, čistě. Palec nahoru. Náplně jsou fajn, řekl bych čím více tím lépe. Provzdušňování bych chápal spíš jako podporu při čištění medií, nemyslím že by ve vodě bylo tak málo kyslíku že by bakterie na povrchu... celý příspěvek >
Koupací jezírko nebo bazén?, 13.12.2018
Já bych to zkusil nepatrně zkomplikovat - podle mého ty nosiče biomasy z filtrační pěny jsou v koupacím jezírku lepší než ty plastové, volně plovoucí (třeba Hellex, Kaldnes atd)  Když si uvědomíte jaké je ve vodě čistého koupacího jezírka... celý příspěvek >
Analýza vody - koupací jezírko, 13.12.2018
Zkoušel, mnohokrát. Předpokládám ale že by to nebyly pro Vás zrovna dobře utracené peníze - pokud už jezírko používáte 10 let bez potíží (jak mi přijde z Vašeho příspěvku výše), netrpí voda v něm patrně žádným větším problémem. To běžné měření, třeba... celý příspěvek >
Umístění UV lampy, 6.11.2018
Rozdělil bych to na dvě části - u té první bych sledoval jestli se Vám lampa podaří instalovat před filtr tak, aby neomezovala nijak průtok vody. Vycházím z toho že plánujete bubnový filtr a tady by to mohlo trošku tropit neplechu, pokud by průtok... celý příspěvek >
Umístění UV lampy, 5.11.2018
Pokud máte gravitační zapojení, budete mít lampu s nějvětší pravděpodobností za filtrem, resp. za filtrem a čerpadlem. 
Snížení ph, 1.11.2018
Zkuste si změřit hodnut pH krátce po aplikaci přípravku, budete překvapen.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika