Analýza vody - koupací jezírko



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?)
13.12.2018 9:25

Zkoušel, mnohokrát. Předpokládám ale že by to nebyly pro Vás zrovna dobře utracené peníze - pokud už jezírko používáte 10 let bez potíží (jak mi přijde z Vašeho příspěvku výše), netrpí voda v něm patrně žádným větším problémem. To běžné měření, třeba pro pitnou vodu, by pro Vás mělo jen informativní charakter.  A pokud byste chtěl nějaké opravdu podrobné, zmíněné tři tisíce Vám určitě stačit nebudou

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 57.149 (?), 11.12.2018 9:10, zobrazeno: 1709x

Tak jako většina ostatních majitelů koupacích jezírek si v mém případě už skoro 10 let libuji koupáním v čisté jezírkové vodě bez chemie. Nicméně sem tam mě napadne jestli je ta voda skutečně  "zdravá". Jezírko mám už skoro 10 let, žádnou vodu nevyměnuji, pouze se odpařuje a úbytek dorovnávám. Tím logicky musí vzrůstat koncentrace... něčeho :-) Tak nějak doufám, že většina svinstva se naváže na biomasu rostlin, které jednou za rok seřežu, nebo je dole v kalu (který jsem už tak 5 let neodsával). 

Jen pro zajímavost nezkoušel jste někdo vodu analyzovat - sám jsem držgrešle a nechce se mně vyhodit 3000 za test.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.214 (?), 11.12.2018 12:52

nepovedal by som, ze porovnavanie s inymi ma nejaku vypovedaciu hodnotu... 3000 zase nie je ak moc, aby to clovek nemohol obetovat. alebo radsej potom miniete x-krat viacej na liecenie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 13.12.2018 9:25

Zkoušel, mnohokrát. Předpokládám ale že by to nebyly pro Vás zrovna dobře utracené peníze - pokud už jezírko používáte 10 let bez potíží (jak mi přijde z Vašeho příspěvku výše), netrpí voda v něm patrně žádným větším problémem. To běžné měření, třeba pro pitnou vodu, by pro Vás mělo jen informativní charakter.  A pokud byste chtěl nějaké opravdu podrobné, zmíněné tři tisíce Vám určitě stačit nebudou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.180 (?), 13.12.2018 10:04

A máte tam nějaké vodní živočichy? Pokud se vám tam množí (žáby, vážky, citlivější rybky...) pak je voda vhodná i k vašemu koupání. Rostliny udělají více práce, než umělé filtry a chemie.

Problém mohou být zavlečení cizopasníci (například cerkarie) kteří jsou na vzestupu a nepomůže nic, než kompletně vypustit jezírko a vybrat bahno a šneky. Sousedovi v létě přiletěli kačenky na jezírko a bylo po koupání... :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika