Příspěvky uživatele - 166.118

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rozela, 28.12.2016
Dnes jsem ochutnal jeden z posledních několika plodů ze čtyřletého čvrtkmenu Rozely a už se těším na příští rok, kdy jich snad už bude víc. Sice hned po sklizni už nebyly plody úplně tvrdé, a tak jsem měl trochu obavy z jejich trvanlivosti, ale v... celý příspěvek >
"Zababčený" strom, 24.12.2016
Staré pravidlo říká: Bujně rostoucí stromy méně řezat a naopak. R.
Airlift - mamutka - mamutkové čerpadlo - mamutpumpe, 19.12.2016
Měl jsem na mysli použití v souvislosti s jezírkovou filtrací takže průtoky 5000 - 25 000 l/hod při průměru potrubí kolem 100 mm a příkonu vzduchování do 60 W.
Airlift - mamutka - mamutkové čerpadlo - mamutpumpe, 19.12.2016
Chci se s Vámi podělit o zajímavé řešení pohybu vody v jezírku. Tato technologie má několik velkých výhod: malá spotřeba, čerpání a zároveň vzduchování, jednoduchost + bezporuchovbost. Nevýhoda je malá dopravní výška. Pro gravitační filtrace je... celý příspěvek >
Jonagold Marnika, 12.12.2016
Jonagold M. má u mne zajímavou historii. Kdysi, snad před patnácti léty jsem koupil tři čtvrtkmeny JM. Jeden pro známého, který ho údajně zničil sekačkou či křoviňákem, druhý jsem zasadil na zahrádce mých rodičů a třetí na zahradě u tchána. Jak šel... celý příspěvek >
Karneval, 9.12.2016
Po několika létech nemám ještě na Karneval zcela ustálený názor. Sladkokyselá chuť je osvěžující, dužnina je nyní stále ještě tužší konzistence než u Topazu, jakoby signalizovala možnost delšího skladování, občas je na degustacích chuťově hodnocen... celý příspěvek >
Jonagold vs Jonathan, 7.12.2016
Naprostý souhlas, jen mám vžitý jiný termín i jinou odrůdu. Plnič je u mne Rubín, pak už jen Rozela, Rubinola, Merkur a další zpestřují sortiment a naplňují další přepravky. R.
Jonagold vs Jonathan, 7.12.2016
Nehodlám Vás zviklat, rozhodnutí je na Vás. Je všěak třeba vzít v úvahu, že jde o velmi rozdílné odrůdy. Jonagold je velmi úrodný a to každoročně (moje zkušenost) a každoroční je i výborná kvalita plodů. Není rezistent a není to ani pozdně zimní... celý příspěvek >
Jonagold vs Jonathan, 7.12.2016
To porovnání asi bude dost záviset na individuelní chuti, ale jště více na podmínkách stanoviště. Věřím, že Jonathan z teplé nížiny bude těžko hledat konkurenci, což bývalo zřejmé i z maďarských Jonathanů v době jejich dovozu k nám. V drsnějších... celý příspěvek >
Jezírko přes 200 m3, 2.12.2016
krásná práce, smekám, jen těch ryb bych tam dal 10x víc :-)) Miloš
Trvanlivé jmenovky s odrůdami, 29.11.2016
Po víceletém experimentování se mi zatím nejlépe osvědčily nápisy obyčejnou tužkou s měkkou tuhou. Na štítky zase nejlépe eloxovaný hliník z vyřazených krytů topení, občas vyrobím štítky i ze silnějšího plastu - různé kanystry, plastové láhve od... celý příspěvek >
Shalimar, 19.11.2016
Shalimara už jsem v jiné rubrice nazval propadákem. Po přečtení příspěvku pana IH jsem hned běžel do sklepa a ochutnal. V této době na pohled hezké jablíčko, jen dosud nezralé, kyselé a nedobré. Strom sice letos dostal na přímluvu mé ženy ještě... celý příspěvek >
Admirál, 14.11.2016
Díky za radu, měl jsem se zeptat dříve, nezbývá, než DSR uplatnit až v příštím roce. Tím zastřihnutím ještě v daném roce míníte letní řez v 7. či 8. měsíci?
Admirál, 13.11.2016
Ještě k Admirálu. Máte někdo zkušenosti s řezem k zamezení vyholování větví? Zdá se mi, že Rubín, Bohemie či Rubinola se oproti Admirálu zvládají snadno. Na M26 lze rozvětování Admirálu ještě jakž takž dosáhnout, na jednoletém roubovanci na M111 si... celý příspěvek >
Jonagold Marnika, 28.10.2016
Je to pořád stejná písnička. Podnož, stanoviště, ošetřování a termín sklizně a nakonec to nejdůležitější - chuťové buňky konzumenta. Pro mne je Marnika v této době absolutní jednička a je snad více jonatanová než kdysi dovážené maďarské jonatány,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika