Příspěvky uživatele - 25.73

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Roubované sazenice modrých moštových PIWI, 2.11.2018
Sazenice z Německa jsou na podnoži SO4 a budou k vyzvednutí Duben 2019
Roubované sazenice modrých moštových PIWI, 2.11.2018
Měl by někdo zájem vzít společnou objednávkou roubované sazenice z Německa v balíčcíh po 25ks? Nebo zná někdo, kde je možné níže uvedené odrůdy koupit i v malém množství? Letos sháním Cabernet Cortis, Cabernet Cantor, Regent,... celý příspěvek >
Doporučte moštovou červenou odrůdu vinné révy PIWI, 24.10.2018
Díky za skvělý popis. Kde jste sehnal sazenice?
Doporučte moštovou červenou odrůdu vinné révy PIWI, 24.10.2018
Tu mírně lepší odolnost u Cantor potvrzuje i tabulka výše. Zajímal by mě i senzorický rozdíl Cortis VS Cantor. Je mezi nimi výrazný chuťový rozdíl? Chutná vám některá odrůda v podobě vína více?
Doporučte moštovou červenou odrůdu vinné révy PIWI, 22.10.2018
Píše, že letos sklízel Solaris ve stejném termínu jako Cortis, ale s mnohem vyšší cukernatostí. Výšku vinice neudává ale vtipkuje že ze zahrady vidí na sjezdovku :-)
Doporučte moštovou červenou odrůdu vinné révy PIWI, 22.10.2018 Obsahuje fotku
Já bych šel do Cabernet Cortis a Regent. Na FB ve skupině Domácí výroba vína je uživatel (viz foto) který pěstuje Cortis na Šumavě, letos 21,3°NM, zatížení keře 1,8kg Je možné si ho dohledat a zeptat se ho. Sběr měl letos 18.8.
Můj první kvas, 28.8.2018
Otázečka: 1. ředit vodou nebo neředit kvasy z Toptastů, Lipnické a pod. při jejich astronomické cukernatosti nad 30°Bx. Obávám se podobného problému naředění aromat větším množstvím alkoholu, které naředěním kvasu vznikne. 2. když bude v... celý příspěvek >
Kvas z Hanity do hnoje?, 28.8.2018
Takže JAK TO CELÉ DOPADLO: 1. Resumé na původní téma: KVAS HANITY do hnoje nepoletí, kvasy se rozdělí na dvě várky, v první budou všechny potenciálně horší. Díky za názory. 2. Nakonec asi důležitější otázka tohoto vlákna, jak je to s tím... celý příspěvek >
Pěstitelská pálenice v okolí Brna, 22.8.2018
Proběhla ochutnávka meruňky ZNÁMÉHO z Obřanské pálenice a meruňka MÁ z Knínic u Brna. Kvas ZNÁMÉHO: ovoce šlo do bečky vše co leželo na zemi, žádná selekce plísně a hniloby, v podstatě se slovy na hermelínu je přece taky plíseň. Bez přídavku... celý příspěvek >
Založení kvasu vinné révy, 17.8.2018
Proč by mošt nemohl kvasit bez přídaných kvasinek Opakovaně narážím na jeden fakt. Údajně divoké kvasinky umírají při hranici 8-10% alk. Vinné kvasinky pracují i při vyšších koncentracích alkoholu. To je pro mne důvod, proč bych nezakládal kvas... celý příspěvek >
Založení kvasu vinné révy, 17.8.2018
Neznám takový postup. Běžně se modré odrůdy kvasí na matolinách jen několik dní... Toto je jen jeden ze zdrojů. Kapitola macerace "Velmi dlouhá macerace: je i o několik týdnů delší než samotné alkoholové kvašení. Výsledkém jsou hutná těžká... celý příspěvek >
Založení kvasu vinné révy, 17.8.2018
Na odpovědi jsem také zvědavý. Tommy bavíme se o bílé nebo modré odrůdě? Jednoho dne bych si rád založil vinohrad bohužel v nevinohradnickém kraji. Pokud by neklaplo kvalitní víno (cukernatost 22°Bx, respektive 21°NM tedy pozdní sběr) jako... celý příspěvek >
Kvas z Hanity do hnoje?, 16.8.2018
pavel.micek@tiscali.cz Už jsem koupil 3dc petku :-) Postarám se tady o objektivní a slepou ochutnávku ve vícero osobách. Očekávám velmi rozdílné pálenky. Rozhodně nemám problém připustit prohru ;-)
Kvas z Hanity do hnoje?, 15.8.2018
Mimochodem Rosťa píše, že právě naopak nebude mít možnost to oddělit. Protože to půjde do 250l vařáku a v palírně kvůli němu nebudou tuhle 100l dělat zvlášť.
Kvas z Hanity do hnoje?, 15.8.2018
Vím, že jste na průtahové destiláty odborník. A já sotva teoreticky vím, že tento způsob existuje. Jestli se nepletu tak se jedná o vysokoprocentní líh + velmi dlouhá doba macerace? Neodvážím se tedy spekulovat nakolik to funguje v kvasu, kde se... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika