Příspěvky uživatele - 153.9

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Má cenu ji zachraňovat?, 11.4.2014
Bohužel mám s rakovinou dost zkušeností, jako spousta pěstitelů s těžkou jílovitou půdou. Snažím se napadené místo očistit až do zdravého (nečernajícího) dřeva, pak desinfekce (používám Sulku, ale asi pomůže i něco jiného) a po zaschnutí zatření... celý příspěvek >
Car Alexandr, 11.4.2014
Kdysi jsem kousek od Beckova (SK) narazil na jabloň s velkými jablky, která nám na výletě velmi přišla vhod. Prozkoumáním pomologií jsme odrůdu odhadli na Cara Alexandra. Chuť byla na strom, volně rostoucí u cesty, překvapicě dobrá. Když jsem strom... celý příspěvek >
Co je to za odrudu jablone?, 5.4.2014
Zkuste si vyhledat Čistecké lahůdkové a porovnat. JZ
Efektivnost ochrany proti hryzcům, 9.2.2014
Jen si tu cizí kočku nesmíte moc předcházet krmením či ji dokonce hladit. To se pak ubytuje u vás a na ciferníky se pak vykašlete .
Jabloně a jiné do vysokých poloh, 9.2.2014
Dobrý den, reaguji na příspěvek paní Jiřiny, který se mi jako jeden z mála jeví k věci a je podložen zkušenostmi. Pěstuji jabloně ve výšce 500 mnm a mohu potvrdit její zkušenosti. Typové podnože tu nemají smysl, vydržela jen jedna M11 na dobrém... celý příspěvek >
Lipno, 13.1.2014
Dojedli jsme poslední Lipna z uplynulé úrody. Možná by ještě vydržely, ale nebylo jich moc. Řekl bych, že jejich optimální doby byla v měsících prosinec a leden, předtím byla chuť kyselejší a nezaujala. Postupně se ale Lipno propracovávalo do čela... celý příspěvek >
Odrůda jabloně do vyšších poloh, 13.1.2014
Dobrý den, v těchto nadmořských výškách už hodně záleží na mikroklimatu dané lokality, ve stejné výšce na různých místech jsou výsledky odlišné. S Rubínem a jeho mutacemi mám ve výšce 500 mnm špatné zkušenosti díky malé mrazuodolnosti ve dřevě.... celý příspěvek >
Efektivnost ochrany proti hryzcům, 27.12.2013
Hryzce lovím obyčejnou pastí na krysy, do které dám jako návnadu kousek vlašského ořechu. Přeruším chodbu (vyryji čtverec hlíny na šířku rýče), vložím nataženou past a přikryji dlaždicí, plechem apod. Hryzec se dá na oříšky docela nalákat, s krtkem... celý příspěvek >
Staré odrůdy jabloní, 15.12.2013
Ještě tak před patnácti - dvaceti lety jsem byl vděčný novým rezistentním odrůdám za to, že v našich podmínkách mohu vypěstovat zdravé čisté ovoce i bez chemických postřiků, ale vždy jsem si na starších odrůdách pochutnal více. Asi před pěti lety se... celý příspěvek >
Drnovice 2013, 11.12.2013
Na jiném konci republiky zhruba ve stejné nadm. výšce mám podobnou zkušenost s Rozelou. Loni první úroda nic moc, letos výborná chuť srovnatelná s Topazem.
Topaz, 16.11.2013
Vraťme se zpět k Topazu. Mám ho dva stromy na dvou různých pozemcích vzdálených od sebe nějakých 200m. Jeden je prudký jižní svah, druhý rovinka na jeho úpatí, oboje asi 500 m.n.m. Na svahu dozrála nádherná jablíčka, která když jsem ochutnal, z fleku... celý příspěvek >
Roubování, 27.10.2013
Dobrý večer, jednou z možností je objednat si rouby v Sempře Litoměřice. I při relativně vysoké ceně za jedno očko počítejte s tím, že poštovné a balné převýší cenu několika roubů pro zahrádkáře, vyplatí se to jen pro velkopěstitele. Na druhé... celý příspěvek >
Staré ale vylepšené odrůdy, 11.10.2013
Tož srécu z Hané, vitajte u nás. Mám Beforest v nadmořské výšce asi 500 m a kdyby k němu neměla manželka citový vztah (kladný), tak je už dávno na pravdě boží. Uznávám, že je to odrůda chutná, ale co z toho, když zarodí jednou za tři roky většinou... celý příspěvek >
Podnože do horších půd, 22.9.2013
Dobrý den, Rubinola "trpí" prasklinami na kůře větví, ale podle mých zkušeností to nevypadá na mrazové desky. Neodpovídá tomu ani jejich umístění. Zatím se mi všechny tyto "praskliny" bez jakýchkoli problémů zahojily a nepozoroval jsem žádný... celý příspěvek >
Jaká odrůda jabloně je rezistentní a zároveň chuťově výborná?, 21.9.2013
Matčino je velmi chutná a nenáročná odrůda. Měli jsme ho na zahradě, velký vysokokmen. Bohužel v našich podmínkách v horších ledech plody nedozrávaly a zůstávaly zelené, podřadné chuti. Až pak jednu zimu přišlo -32°C a celý strom Matčina (spolu se... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika