Příspěvky uživatele - 77.142

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Přemrznutí jablek, 3.12.2020
Odolnost jablek proti mrazu budou zřejmě rozdílné pokud namrznou na stromě a nebo již očesané volně ložené.Četl jsem kdysi v Zahrádkáři informaci o odolnosti zimních odrůd na stromě do -4*C.Loni mě Pink Lady švihl mrazík -5 až -6*C.Záměrně jsem jej... celý příspěvek >
Mantet, 12.8.2020
Děkuji pane Lubo a mino AB za laskavá slova.To vždy potěší a motivuje.Umíte si vážit cizí práce a to já velmi oceňuji. Pane mino AB, trochu se to tady zadrhlo ale doufám, že na podzim opět zveřejníte snímky Vaší "růžové krasavice" a nejen jí.Je... celý příspěvek >
Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?, 29.6.2020
Nazdar ovocníci.Loni na podzim jsem vysadil špičáky jabloní odrůd SweeTango, Natyra a Crimson Crisp.Letos v dubnu narouboval do Lucasky letní odrůdy hrušní Q Tee a Etrusca.Dále na podnožové pařízky jabloně Wellant a Rubens (podrobnosti jinde). A mám... celý příspěvek >
Pink Lady, 12.11.2019
Šikovný pěstitel, šikovně zvolený tvar stromku a krásně vybarvené plody pane mino BA.Je zjevné, pěstujete Pink Lady v mnohem příznivější poloze než já.V mých 470 m je to na hranici dozrání této odrůdy, možná i za ní.Nahrazuji tento hendikep... celý příspěvek >
Opad plodů Admirálu, 2.7.2019
Vašemu milááškovi nikdo neubližuje ani náznakem, netřeba přesvědčovat o opaku co nikdo netvrdí. Pánům opadal Admirál, jinému Rubín, dalšímu Rubinola.Mě zase opadává Orion.Plody se po probírce vyvíjely stejně ale po jisté době některé pokračovaly... celý příspěvek >
Jezírko bez filtrace, Bakterie? (jaké?), 1.3.2019 Obsahuje fotku
Zdravím, vybudoval jsem jezírko v velikosti 16 x 14 x 2,3m cca 300kubíku. Vzhledem k velikosti jsem nedělal žádnou filtraci. Mělčin mám dostatek osazené rostlinami taky poměrně hodně. rybí osádka zatím jen cca 40 koi cca 30cm, a 40 linku 15cm.... celý příspěvek >
Zoufalá nabídka odrůd jabloní, 7.2.2019
Zdravíčko Nadpis tohoto vlákna platí víc než předtím.K tomu se přidala přímo katastrofální zdravotní kvalita výsadbového materiálu (už se neodvažuji někomu doporučovat z jaké školky nakupovat), dále nedostupnost jistých šlechtění, zvláště... celý příspěvek >
Řez ovocných stromů, 10.1.2019
Nazdar Žádný zaručený návod na střih a plodnost neexistuje.Je potřebné si samozřejmě nastudovat základní principy řezu, jenže než začnu na ostro musím vědět jaký tvar chci pěstovat a dle toho se pokusit řídit své počínání.Každý strom roste jinak... celý příspěvek >
Kam mizí holovouské šlechtění, 24.7.2018
Pane Ivane z okénka, velice děkuji k tematu směrovaný příspěvek.To jsem hledal od samého začátku.Zde se to zvrtne skoro vždy mimi nosné téma.Četl jsem to asi pětkrát a našel odpovědi.Díky. Pořídil jsem si holovouské odrůdy Jarka, Meteor a... celý příspěvek >
Kam mizí holovouské šlechtění, 24.7.2018
Petr z H - diagnozu jste mi přisoudil 7.6 po nesmyslném dohadování o strupovitosti.Jinak se s Vaším příspěvkem ztotožňuji.Záliba pár nadšenců nemůže ohrozit komerční trh. O to je nesmyslnější tento zákaz ať ho inicioval kdokoli. Zneužít se dá... celý příspěvek >
Zlomená větev - do kolika dnů, 23.7.2018
Před lety jsem tvaroval Verierovu palmetu.Při tvarování (ohýbání) se mě skoro úplně vylomil nenahraditelný letorost pro zapěstování jedné z nosných větví palmety.Vrátil jsem ho do původní polohy, zafixoval,zamazal ránu.Perfektně srostl.Defekt byl... celý příspěvek >
Mantet, 23.7.2018
Pane 178.235.Mantet má ojínění, ovšem ne tak výrazné jako některé odrůdy.Bez snímku ovoce a uvedení polohy nelze nic usuzovat.Mantet má však znaky podle kterých se dá usoudit pravost odrůdy.Strom má velmi husté olistění a neobvykle velké listy, které... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 27.6.2018
Pane Daníku ty babské řeči jsem myslel všeobecně nikoli osobně.Víte co se tady přepírá bludů stále dokola až jsou vydávány za normu pěstování.Důležité věci pak lidem unikají a ztrácí rozlišovací schopnost. Madex je larvicid jako většina... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 26.6.2018
Přípravky na bázi CpGV konkrétně Madex byl u nás registrován 2010.Od té doby jej používám.Možnost rezistence byl znám již před registrací ze zkušeností v zahraničí.Kdo se chce seznámit blíže o problematice ochrany přípravky CpGV najděte si metodiku z... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 25.6.2018
Klidně Spintorem ošetřujte, je přece na obalovače.Já mám tabulky pro použití Spintoru pro integrovanou produkci, kde se uvádí.Dle Biocontu a ovocnářské unie je doporučován do konce 1.dekády července.A teď pozor s poznámkou "* v případě registrace".Po... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika