Příspěvky uživatele - 179.243

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 4.2.2018
A chcete říct, že za sezónu máte z očka přírůstek s průměrem 1 palec (2.5cm) a délky ke 2m, tak jak se běžně prodávají třeba broskvoně, meruňky nebo třešně?
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 4.2.2018
Na jednu stranu bych souhlasil, hlavně s těmi hrušněmi, kde přírůstky po výsadbě jsou opravdu zoufalé. Netuším proč, ale děje se mi to skutečně u všech hrušní (a že jsem jich do dneška vysadil kolem 10). Ale je pravda, že po 2 či 3 letech zase začaly... celý příspěvek >
Postižená kůra slivoně, 4.2.2018
Pokud by šlo o houbu, doporučujete celé místo vyříznout (nyní nebo na jaře?), nebo jen narušit a nechat máčet např. v Kuprikolu, aby se kůra nasákla a houba zlikvidovala?
Postižená kůra slivoně, 3.2.2018
Neé... Zatím se můžu utěšovat tím, že nemá žádné příznaky - listí bylo pěkné, velké, i velké přírůstky. Naprosto normální růst až do podzimu. Podívám se ještě kousek pod zem, případně budu sledovat příští rok. Postižené místo vyřežu a... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 3.2.2018
Co to je za nesmysl? Povýsadbový řez byl proveden naprosto vzorově (fotka zkresluje, ale byl). V životě jsem neslyšel, že by se měly vyštipovat pupeny na větvích (vím jen o tom, že se to dělá na terminálu kvůli zapěstování 4 kosterních větví). Nikdy... celý příspěvek >
Postižená kůra slivoně, 3.2.2018
Těžko říct. Vím, jak sázet, ale toto byl můj první strom, tak si nejsem jist, zda jsem tenkrát postupoval správně, zda je mírně pod zemí, a nebo jestli nebyl roubovaný a srůst není vidět...
Postižená kůra slivoně, 3.2.2018 Obsahuje fotku
Jedná se o zhruba pětiletou čačanskou lepotici. Na podzim jsem zaznamenal, že u země v tomto postiženém místě byla velká hrouda klejotoku. Odstranil jsem jej. Teď vidím, že kůra je v tomto místě tmavší, měkčí a na některých místech při zatlačení... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 3.2.2018 Obsahuje fotku
Ukázkový případ - Rubinola po výsadbě, ačkoli v kvalitní zemině, dostatek vláhy a slunce, bez plevele, narostly jen slaboučké krátké přírůstky. Takže evidentně nechat a počkat, co to udělá v dalším roce. Co taky jiného...
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 3.2.2018
Ano, jde o růstové pupeny na konci výhonů. Na krátkých výhonech jsem se je snažil zachovat, zakrátil jsem jen ty výrazně delší. Krátký přírůstek na špičáku jsem taky nezakracoval - nevěřím, že by to pomohlo v dalším růstu.
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika