Příspěvky uživatele - 182.44

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Dozrávají meruňky ale hnijou, 18.7.2018
Podľa mňa je tento rok v tomto ohľade špecifický, zrejme vysoký tlak moniliózy. Mal som rovnaký problém na 40-ročnom strome Veľkopavlovickej.  S tým rozdielom, že som nestriekal vôbec.
Dozrávají meruňky ale hnijou, 18.7.2018
Presne niektorú z týchto odrôd hľadám, keďže Orangered, Goldrich, Veľkopavlovickú, Maďarskú a aj Bergeron posadené už mám. Ktorá z nich dosahuje podobnej kvality ako Maďarská, či Bergeron?
Meruňka Maďarská - jaké máte zkušenosti, 18.7.2018
U Maďarskej som to zatiaľ nespozoroval, čas ukáže. Čo sa ale stáva u Maďarskej je, že po dlhšom období sucha môžu niektoré plody po daždi popraskať a následne hniť. Inak nehnijú. Pri Veľkopavlovickej dokáže zhniť aj navonok nepoškodený plod.
Bergeval, 18.7.2018
Odrodu Bergeron som mal posadenú, 2 stromy na podpníku rubira, ktorý sa časom ukázal ako veľmi nevhodný (takmer žiadny rast, stromy aj po 6 rokoch vyzerali ako 2-ročné). Za ten čas som niekoľko malých plodov pozbieral, ktoré boli chuťovo... celý příspěvek >
Meruňka Maďarská - jaké máte zkušenosti, 18.7.2018
Mám posadené 2 mladšie stromy Maďarskej, asi 5-6 ročné a jeden asi 40 ročný strom Veľkopavlovickej. Ak by som ich mal navzájom porovnať, tak mne viac chutí Maďarská. Maďarská rodí pravidelne, s preplodením som sa zatiaľ nestretol. U... celý příspěvek >
Hitparáda odrôd sliviek podľa reálnej skúsenosti, 18.7.2018
Pri prečítaní tohto prípsevku ma napadla ešte jedna vlastnosť odrody Aprimira, ktorá ju radí na koniec môjho rebríčka a tou je spomínaná moníliová hniloba. Pri ostatných odrodách sa s ňou stretávam skôr výnimočne, pri Aprimire je to pravidelne. Tá... celý příspěvek >
Hitparáda odrôd sliviek podľa reálnej skúsenosti, 18.7.2018
Na záhrade pestujem zo sliviek, ktoré už plodia, odrody Hanitu, Topfirst, Toptaste, Jojo, President a križenec slivky a marhule, odrodu Aprimira. Ak by som ich mal chuťovo zoradiť, tak poradie by bolo: 1. Hanita, 2. President a... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2018?, 11.7.2018
Ja by som tiež povedal, že je to úpal.
Co Vaše réva 2018?, 9.7.2018
Najlepšie by bolo vidieť to na obrázku. Čo sa týka konzumácie hrozna po postreku, tak každý prípravok má na obale uvedenú určitú ochrannú dobu, počas ktorej by sa hrozno nemalo konzumovať.
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 6.7.2018
Tiež by som sa rád podelil o svoje skúsenosti s pestovaním odolných odrôd viniča. V okolí Trnavy pestujem odrody Nero, Moldova, Kardinal Ustojčivij, Rizamat Ustojčivij a Talizman. Z každého mám 1 koreň, vinič je vedený na pergole. Chemická ochrana... celý příspěvek >
Usychajúca dula, 2.7.2018
Ja som už priebežne niektoré suché výhonky poodstrihával, budem to musieť zrejme zopakovať. Na druhej strane je pravda, že v niektorých miestach začínajú vyháňať nové vetvičky.
Usychajúca dula, 29.6.2018
Vďaka za radu, bude to pravdepodobne tým vápnikom, keďže broskyne mi na nevhodnom podpníku robili niečo podobné. Nevedel som však, že to bude mať až takéto likvidačné následky. Skúsim teda niečo z toho, čo píšete.
Usychajúca dula, 27.6.2018 Obsahuje fotku
Neviem, či to patrí práve sem, no lepšiu sekciu som na fóre nenašiel. Mám asi 3-ročný stromček dule, ktorý mi tento rok po odkvitnutí postupne začal schnúť. Aká môže byť príčina? Suchom to asi nie je, strom je pod kvapkovou závlahou pravidelne... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 8.6.2018
Dobrý deň, píšete, že pestujete Vostorg. Táto odroda ma veľmi zaujala a chcel by som ju posadiť. Boli by Ste ochotný podarovať mi výhonok Vostorgu? Skúsil by som si ho rozmnožiť za zelena. Tiež som z Trnavska. Ďakujem.
Rubinola praklina na kmenu, 14.5.2018
Mne to tiež robia stromy Rubinoly už niekoľko rokov a zatiaľ to nemalo žiadny negatívny efekt, rany sa vždy pekne zahoja.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika