Příspěvky uživatele - 6.138

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajčata 2024, 7.5.2024
To's zvládnul za den? To je úctyhodný kus práce. Mně výsadba trvá vždycky několik dní. Já mám vysazenu jen osmičlennou průzkumnou četu oblíbených neodolných. Od 30.4. Další záhon je připraven, ale musím počkat, protože jsem tam zapracoval... celý příspěvek >
Předpěstování košťálovin, 7.5.2024
Shit happens. Upřímnou soustrast. Ale tady u nás slibují déšť už tři dny a stále nic. Takže zítra musím jet nahoru zalít. Ty saláty už jsou podle fotky vydatné dost na jídlo. Tak holt bude "salátový čas". Hlína v zelí, to už se mi taky stalo. Co... celý příspěvek >
Choroba rajčat, 7.5.2024
Teď jste popsal podstatu mé oparnosti. Komposty, na které se jen postupně přidává biohmota, horkou fázi vůbec nenastartují. Ale není to jen o zbytcích kupované zeleniny. Je to i o tom, co ze své zahrady považuji za zdravé, ačkoliv to není. Proto... celý příspěvek >
Choroba rajčat, 7.5.2024
Ne, kupodivu to šíření patogenů u mne není "běžné". Spíš nevídané. Nejspíš právě proto, že nepoužívám kompost jen s roční zralostí. Milan HP
Choroba rajčat, 7.5.2024
PePé, naprosto upřímně v tomhle ohledu žádný můj "výzkum" neexistuje. Kompostuji tak, aby to tak trochu vyhovovalo mé lenosti (a starým kostem) a tak trochu mé opatrnosti. Zcela rozhodně nikomu ani malinko nedoporučuji, aby si z mého systému bral... celý příspěvek >
Choroba rajčat, 5.5.2024
Omlouvám se, napsal jsem "jíl", ale měl jsem na mysli svou jílovitou půdu ze zahrady. Ovšem ani extrakce jílu by pro mne nebyla žádný problém: u mne stačí zajet do hloubky 30 cm a mám ho neúrekom.  Milan HP
Předpěstování košťálovin, 5.5.2024
Tak ten Tvůj Pylon je o hodně vyvinutější než ten můj. Oproti Dynamicu je i u mne vidět větší vitalita. Docela podstatně. Ale řeknu Ti, máš to tam parádní. Milan
Choroba rajčat, 5.5.2024
Nevím, proč se čertíte. Šíření patogenů přes kompost je dost obvyklý jev. A těch 6 kompostů není žádná teorie: mám je proto, že jsou příhodně rozmístěny po velmi členité zahradě. A pokud jsem to dobře pochopil, i pan Vysloužil používá kompost teprve... celý příspěvek >
Papriky 2024, 4.5.2024 Obsahuje fotku
Psal jsem, že moje papriky venku na balkóně skoro vypadají líp než ty uvnitř. Víc už jsem se mýlit nemoh. Matka Příroda mne poučila, že nic se nemá moc chválit: poslala mi tentokrát mšice. Svilušky sežraly rajčata, teď mšice hodují na venkovních... celý příspěvek >
Choroba rajčat, 4.5.2024
Jen pro zajímavost: jak starý kompost začínáte používat? Osobně nejsem v kompostování příliš pečlivý, takže počítám s jistým nebezpečím kontaminace patogeny. Tomu asi neumím zabránit. A tak kompost začínám používat nejdřív po třech letech. Což vede k... celý příspěvek >
Rajčata 2024, 4.5.2024
Propích jsem něco? V tom případě sorry. Milan
Rajčata Hranáček, Strabena, Nelinka, 4.5.2024
Strabena i Nelinka jsou vysoké a tenčí ve stonku. Pokud si dobře vzpomínám, jejich F2 dosahovaly v pohodě 2m, tedy ponechány přirozenému růstu. Strabena o trochu nižší než Nelinka. Milan HP
Choroba rajčat, 4.5.2024
Ale začátečník kvalitní kompost nemá, takže je odkázán na koupené produkty. S Agrem jsem také neměl dobré zkušenosti. Milan HP
Rajčata 2024, 4.5.2024
To je podobné jako když já chci ověřovat odolnost odrůdy proti fytoftoře. Dva roky už jsem neověřil nic. Ale Matce Přírodě za to nelaju. A jít tak daleko jako Lysenko, tedy úmyslně pěstovat kulturu plísně a pak porost tou kulturou kontaminovat,... celý příspěvek >
Odrůdy rajčat, které už rozhodně nechci, 4.5.2024
Jsem si až tak jistý, jak je jen možné při tom nepřeberném množství chorob. Čili rozhodně to není 100%. Ale spíš jsem nikdy neslyšel, že by MD byl proti ní odolný. Vysoce tolerantní, to snad. A také jsem slyšel, že zatím neexistuje odrůda plně odolná... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika