Příspěvky uživatele - 38.136

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sáčky na hrozno, 27.1.2019 Obsahuje fotku
Je to stejná punčoška, co se navléká na lahve proti rozbití, ale jemnější. Na hroznu drží sama, žádná vůle tam není. Je poměrně krátká, takže jen na malé hrozny. Na velké hrozny se dají dát dvě i více. Na fotce je položena na formát papíru A4. Vloni... celý příspěvek >
Anežka česká jabloň s chutí po banánu, 16.1.2019
Zimní okurková sezóna.
Zelí za 2 měsíce nezkvasilo, 3.1.2019
Zelí se mně vloni neurodilo, takže nakládám kupované z Lidlu. Sklenice od okurek, taková ta bachratá z Lidlu. Vejde se do ní 2 kg krouhanky, ač se to nezdá. Zelí bílé nakrouhám co nejjemněji na robotu, 20g soli na 1kg zelí, malou špetku kmínu a malý... celý příspěvek >
Sklizeň jádrovin 2018, 26.12.2018
Možná to je počasím, bylo dlouho teplo, i po skizni. Sírius má rzivější slupku než Luna, proto asi víc vadne. Pozoroval jsem už při skizni Idaredů, že jsou méně vybarvené a ani uskladněné se zatím nijak zvlášť nevybarvují. Na podzim nebyly mlhy,... celý příspěvek >
Sklizeň jádrovin 2018, 25.12.2018
Dnes jsem ochutnal předposlední Admirál a zatím vede. Tvrdý, šťavnatý, výborný. Topaz je už za vrcholem. Ariwa je krásná, tvrdá, nevadne, ale je přeslazená, bez kyseliny, se zvláštní hořkomandlovou příchutí. Ale nechám ji. Luna vadne, Sírius také, už... celý příspěvek >
Nepadá listí, 11.12.2018
Nic nenormálního...
Jaké pokojové rostliny?, 8.12.2018
Já mám rád šeflery. Když se aklimatizují, tak rostou skoro před očima. Šeflera nesnese přelití a zároveň chladno, pak schazuje listy. Sucho jí nevadí. Mám je na vytápěné podlaze a daří se jim. Zalévám, až když zemina skoro vyschne.
V polích mě zaujala tato rostlina, 29.11.2018
Ostropestřec jsem pěstoval jeden rok někdy na začátku devadesátých let. Je to už málem třicet let, ale dodnes se každoročně kolem toho místa nějaká ta rostlina objeví, i když je nenechám vykvést. Účinné látky se nerozpouští ve vodě, čaj je tedy na... celý příspěvek >
Mletý dolomitický vápenec a hnůj společně?, 23.11.2018
Rozhodili jste někdy pod strom kolečko hnoje a na to hrst dolomitu? Něco listí. Stala se nějaká tragédie? Akorát žáby a myši povídaly, že na pihovitost to nemá vliv. Mají recht, ale strom bude i tak rád. Za humus, za živiny...
Které jablko považujete nyní (v listopadu) za nejchutnější?, 18.11.2018
Momentálně jíme Topaz. Díky vysokým teplotám týdnů minulých je tak akorát zralý a nebude dlouho skladovatelný. Výborně, co do skladovatelnosti, si stojí Ariwa, která je ještě tvrdá jako šutr. A klasika Idared. Takže větrat a větrat. Už jsem se dostal... celý příspěvek >
Apollo 50 SC - Roztoče, Háčlivec, 13.11.2018
Apollo nemá v ČR registraci a hubí i T. pyri a jiné užitečné roztoče! Výbornou zkušenost mám s Floramite (z ČR) a Borneo (z Itálie) proti sviluškám na jabloních. U nás nemají registraci do ovoce a zeleniny, ale jinde v EU ano. Do ovoce a révy proti... celý příspěvek >
Rostlina ze Sicílie, 8.11.2018
Solandra!
Rostlina ze Sicílie, 7.11.2018
Vypadá to jako žlutá dipladenie. Těžko říci...
Česnek 2018/2019, 4.11.2018
Dnes jsem konečně sázel, včetně ozimé cibule. Mořil jsem Sulkou přes noc, pak asi půl hodiny v Rovralu. Tošku jsem brouzdal po internetu ohledně moření česneku proti houbovým chorobám sadby: U nás není povolený žádný fungicidní chemický... celý příspěvek >
Uchování jablečného moštu bez sterilace, 30.10.2018
Nechám zmoštovat, jen co se hned vypije nebo rozdá. Po zkušenostech z let minulých už nezavařuju, nekonzervuju, nemrazím. A nikomu to nechybí.
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika