Příspěvky uživatele - 224.76

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Braeburn, 11.10.2017
Typické kresbě Karnevalu prý svědčí hustší koruny oproti korunám dobře osluněným. Pozorujete to také?
Rudkova hruska - identifikacia odrody, 9.10.2017
Byl stromek zakoupen nebo někdo poskytl rouby? Rudko k hrušce nic neřekl?
Určení odrůdy - byl jsem napálen?, 6.10.2017
Konference na přímý konzum je výborná - musí se ale nechat dojít, tak jako většina odrůd, do konzumní zralosti. To co se teď prodává ihned po sklizních se k přímému konzumu nehodí. Vzpomínám si na loňské Konference a Bohemiky - při koupi "nejedlé",... celý příspěvek >
Neznámé ovoce, 6.10.2017
Magnólie.
Slivoň Haganta, 26.9.2017
Haganta letos poprvé zaplodila, ale plody postupem času opadávaly (červivost) a v době sklizně zbyly dva totálně červivé. Tak nic.
Jablko Red Devil, 25.9.2017
Ano.
Gala Mitchgla, 22.9.2017
Tady už 14 dní místní sady lifrujou Galu do obchodů ve velkém - je sladká už ve sklizňové zralosti (ne-li dříve), tak jde do prodeje.
James Grieve, 21.9.2017
Je, kromě zbarvení, nějaký další rozdíl mezi oběma formami J.G.?
Pozdní slivoň Presenta, 21.9.2017
Presenta letos poprvé nasadila. Donosila nakonec jen dva plody, ale ty byly zralé už začátkem září... Uvidím příští rok. Jestli je to další záměna, tak vůči prodejci výrazně přitvrdím.
Jabloň Vanda, 20.9.2017
"Ale jsou pěstitelé, pro něž je chuť Vandy naprostý top". Řadím se k nim - přidal bych ji k Akane, Grávštýnu, možná Vysočině. Desert jsem neochutnal. Skladovatelnost je pro mě nepodstatná a ani ji od tohoto typu jablek neočekávám, i když třeba... celý příspěvek >
Staré odrůdy, 20.9.2017
Orvou všechno, pane Jano, zralé-nezralé, do výkupu dobré. Ty letos utržené plody by asi ještě měly být na stromě a i když se dají jíst, tak nejsou ještě v konzumní zralosti. Jeden plod uskladním a uvidím, jak dojde. Zahrada je v nějakých 360 m n. m..... celý příspěvek >
Jabloň Vanda, 19.9.2017 Obsahuje fotku
Poté, co v minulých letech přežila Vanda svou smrt, letos opět zaplodila. Plody ve standardtní kvalitě - chuti sladce navinulé, aromatické s jemnou šťavnatou dužninou.
Staré odrůdy, 18.9.2017 Obsahuje fotku
Roky chodím kolem jedné zrušené zahrady, kde podle mě roste Jonathan, ale je vždy koncem srpna "občany" sklizen (orván) zřejmě do výkupu, a tak nezbyde ani plod k prozkoumání. Letos se mi podařilo na tom stromě objevit pár zapomenutých plodů. Co vy... celý příspěvek >
Topking, 15.9.2017
A také neskutečná šťavnatost těch zralých (alespoň tady).
Topking, 15.9.2017
U Č. rodne jsem praskání plodů nezaznamenal a monilióza je minimální.
Další diskuze:  11,  12,  13,  14  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika