Příspěvky uživatele - 100.59

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 28.12.2018
Taktak, spousta excelentních odborníků či jinak výjimečných lidí, přesto skromných, zůstává nepovšimnuta, zato řada tlučhubů plní denně média...
Sklizeň jádrovin 2018, 27.12.2018
Pro Jonagoldy je typické, že zrají postupně a musejí být sklízeny po etapách i ve velkovýrobě, přestože každá sklizeň znamená vícenáklady. První sklizeň u mne probíhá zpravidla už ve 2. polovině září a tyto jablka ve sklizŇové zralosti dám do sklepa,... celý příspěvek >
Sklizeň jádrovin 2018, 26.12.2018
Aktuálně jsou na tom u mne nejlépe Admirály, jako včera utržené- měl bych je šetřit na jaro, ale je to těžké. U Jonagoldu, který sklízím běžně na 3x i vícekrát je rozdíl markantní mezi první sklizní, která byla o měsíc dříve ve sklepě při +15 st.... celý příspěvek >
Kaktus - co s ním, 27.11.2018
Mezi oběma rostlinama je zásadní rozdíl - zatímco v prvním případě se jedná o Mamilárii, která ve vyšším věku přirozeně poléhá a visí i v přírodě ze skalisek, ve druhém případě se jedná o rostlinu z rodu Ferrocactus, která tvoří velké barelovité... celý příspěvek >
Tomel japonský (Dyospiros kaki), 16.11.2018 Obsahuje fotku
Já právě startuji pokusy jak odstranit trpkost a zachovat kvaúlitu dužiny. Plody, které prošly 24 hodin mrazákem byly sice bez trpkosti, ale na kaši. Pokud tam byly hodinu, trpkost nezmizela. Podle expertů z kiwifóra je metod několik. Jednu bedničku... celý příspěvek >
Tomel japonský (Dyospiros kaki), 11.11.2018 Obsahuje fotku
U mne zaplodily tomely prvním rokem cca 40-50 plodů rozměrů až velikého jablka (odrůda Tipo). Plody jsou krásně oranžové, zatím venku nepřešly mrazem. Chci se zeptat zkušenějších pěstitelů, jak postupují se sklizní. - Pokusně jsem pár plodů uložil... celý příspěvek >
Jak škodí dusíkaté vápno?, 11.11.2018
Díky za poučení, já jsem aplikoval dosud DV na povrch, zalil a zakryl. Myslel jsem, že prioritně desinfikuji povrch půdy, kde ulpěly výtrusy a spory hub a semena plevelů. Předpokládal jsem, že částečně se zálivkou rozpustí a prosákne horních pár cm... celý příspěvek >
Tomel pro republiku, 3.11.2018 Obsahuje fotku
U mě sklidil tento týden vichr pár plodů a polámal jednu rostlinu. Plody jsou tvrdé a hořké (jak jinak) a ani po umístění do mrazáku to nebylo ono. Takže zatím jim určitě dopřeji sluníčko. Zralost se ovšem hodně liší dle odrůdy, v mém případě na... celý příspěvek >
Hruškovice, 30.10.2018
Je mi jasné, že popisovat stav kvasu takto nadálku je prakticky k ničemu, ale uvítám přesto názory na další postup - v sobotu jsem objednaný do pěstitelské pálenice s výše focenými 4 bečkami hrušek. Dnes jsem je kontroloval a zkusil odebrat vzorky... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 29.10.2018
Pěstiteli se navíc nevyplácí ošetřovat stromek bez násady hnojením na list. - Možná jsem to nevyjádřil přesně, ale jednalo se o sad, v němž všechny stromky byly stejné, na stejných podnožích, ve stejné půdě a stejně ošetřované. Přesto se v něm... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 27.10.2018
Pamatuji v Jižním Tyrolsku, prakticky v každé řadě Jonagoldů nebo Goldenů, byl 1-2 stromky silně stižené skvrnitostí. Plody na nich byly velké, v menším počtu, růst bujnější. Ptal jsem se, čím to, ale za nic na světě si nemůžu vzpomenout - snad že... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 25.10.2018
Je to tak, přeplozené stromy jsou cesta proti hořké skvrnitosti, nejprve je třeba tohoto stadia dosáhnout. U mne nakonec zdravé zůstaly jen plody na přeplozeném velkém stromu Jonagoldu a také byly poloviční velikosti. Vše ostatní z Admiralu již... celý příspěvek >
Hruškovice, 21.10.2018
Ten první hruškový kvas, který vypadá jakžtakž byl založen někdy koncem srpna asi - ten už je ve studeném sklepě. Ty další 3 s nakyslou příchutí v průběhu září, asi 4 týdny +-. Dnes jsem je taky dal do chladna (10st), čichal jsem k nim a nějaký... celý příspěvek >
Hruškovice, 20.10.2018 Obsahuje fotku
Tak jsem ty hrušky asi nezvládl! Letos se po dlouhé době urodilo i hrušek a tak jsem krom jablek zpracoval i 4 bečky hrušek. U první z planých hrušek jsem použil kvasinky a živnou sůl a kyselinu citronovou + trochu dolil vodou s asi 0,5kg cukru.... celý příspěvek >
Povolení na čerpání vody z vlastní studny, 18.10.2018
Stačí nevhodným vrtem propojit 2 zvodně nebo vytvořit nadměrný hydraulický spád a máte po vodě...
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika