Kvalita trávníku na zahradě



host - 77.142 (?)
6.5.2018 7:27

"V pořádku" je to, co se vám líbí, jinak žádná pravidla pro trávník neexistují :-) Někomu se líbí i trávník plný pampelišek či sedmikrásek. Znám paní, které se líbí úplně nizoučký, skoro dohola vydrbaný trávník, spíše holá zem.

V tomto případě, kdy nějaký druh trávy, která se vám nelíbí, téměř zcela vytlačil ostatní druhy, asi nezbyde než založit trávník nový. Jemnolisté trávy by i při změně podmínek stěží vytlačily tuto hrubolistou trávu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Trapper - (3) - 12.130 (?), 23.4.2018 14:49, zobrazeno: 3559x

Již několik let se snažím o parádní trávník na zahradě. Hnojím, zalévám, vertikutuji a další náležitosti. Před nějakou dobou jsem v trávníku objevil nějaký dru trávy se silnějšími listy a tvořící jakýsi pekáč. Snažil jsem se ručně odstraňovat, ale bez úspěchu. Letos mi připadá, že mám celý trávník jenom z tohoto druhu. Trávník se jeví jako hustý, ale je to tím, že jsou ty listy silné a tvrdé. Přikládám nějaké foto k posouzení zda-li je to takto v pořádku a případně co s tím.




Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 251.121 (?), 30.4.2018 13:31

trávník pěkný, ale je to jak u kadeřníka, který používa místo nůžek roztočenou mačetu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Trapper - (3) - 168.129 (?), 6.5.2018 1:40
Mám tomu rozumět, že je špatná sekačka? Je pravda, že již má něco za sebou. Ale to asi neřeší ten problém co řeším... nebo jo?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 77.142 (?), 6.5.2018 7:27

"V pořádku" je to, co se vám líbí, jinak žádná pravidla pro trávník neexistují :-) Někomu se líbí i trávník plný pampelišek či sedmikrásek. Znám paní, které se líbí úplně nizoučký, skoro dohola vydrbaný trávník, spíše holá zem.

V tomto případě, kdy nějaký druh trávy, která se vám nelíbí, téměř zcela vytlačil ostatní druhy, asi nezbyde než založit trávník nový. Jemnolisté trávy by i při změně podmínek stěží vytlačily tuto hrubolistou trávu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.233 (?), 6.5.2018 10:05

Pokud je problém pouze na obrázku č. 3, pak se může jednat o samovýsev jednoleté trávy jako je např oves hluchý. Pak by stačilo nyní jen častěji a níže sekat aby nevykvetl a nebnovil se semeny.

V složitějším případě je potřeba vytrhnout a vyfotit jednu rostlinku, protože jinak je to, jako když se ptáte jestli po Václavském náměstí jde pan Novák a přitom koukáte z kopule národního muzea.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Trapper - (3) - 168.129 (?), 6.5.2018 20:27
Posílám foto vytržené trávy.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.39 (?), 8.4.2022 6:27

Podle těch fotek jde nejspš o varietu americké odrůdy trávy Fescue Blend - Combat Extreme Transition, kterou sem zavlekli nadnárodní obchodní řetězce, jako je Baumax.

Stejný případ jako sem zavlekli škůdce na ořešáku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika