Příspěvky uživatele - 45.168

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zkušenosti s "levným" zahradním nábytkem (např. Ikea, Jysk), 5.2.2019
My máme jedenáctý rok teakové skládací židle s područkami z Ikey. Na jaře je vytáhneme z dílny, kde přezimují, napustím je olejem a přitáhnu šrouby, celé léto jsou pak venku na terase, na dešti a slunci. Někdy koncem října je zase uklidíme. Dřevo... celý příspěvek >
Buxus - je to škůdce či choroba?, 25.7.2017
Takže souhrn aktuální situace: loni mi zavíječ zničil asi polovinu keřů buxusu, druhé (méně poškozené) polovině jsem dala šanci. V půlce dubna jsem letos udělala první postřik (našla jsem housenky), postřik pomohl. Koncem června druhý postřik (opět... celý příspěvek >
Ptačí zob - neznámá choroba, 21.7.2017
Nám se stalo před několika lety, že tehdy ještě nízký živý plot z ptačího zobu (měl tehdy tak metr) v srpnu postupně zčernal a totálně opadal, listy vypadaly napřed tak jako na vašich fotografiích, pak uschly. Myslela jsem, že je po plotě, ale další... celý příspěvek >
Zivý plot - bobkovišeň versus Thuje Smaragd?, 20.7.2017
No, já jsem se nechtěla dotknout příznivců tůjí, ale mě osobně na zahradu nesmí. Zahrada s nimi vypadá jak urnový háj.
Zivý plot - bobkovišeň versus Thuje Smaragd?, 18.7.2017
Přesně tak, konvalinko! Být to na FB, dám vám lajk. :-) Jinak buxusy a zavíječ jsou opravdu velký problém (vím z vlastní zkušenosti, na zahradě jsem loni o půlku buxusů přišla a další se letos těžko vzpamatovávají). Navíc opravdu pomalu rostou,... celý příspěvek >
Trvalky - určenie, 8.6.2017
Asi máte pravdu. Mě tedy na fotce zaráželo, že kalokvět by byl přímo v zemi, protože není mrazuvzdorný. Ale ladoňka mě nenapadla. :-)
Trvalky - určenie, 5.6.2017
Na druhé fotce je nejspíš kalokvět.
Buxus - je to škůdce či choroba?, 25.5.2017
Lepinox Plus je totéž pod jiným názvem, v menším balení (30 g versus 100 ml)  a podstatně levnější. Nevím jak je to s koncentrací, ale menší balení určitě na běžnou zahradu s několika keři krušpánku stačí. :-)
Housenka zavíječe - buxus, 25.5.2017
Podrobný popis problému a jeho řešení máte zde. Nám zavíječi poprvé napadli buxusy loni v létě. Odjeli jsme na týden na dovolenou, a po návratu byla půlka keřů na odpis a druhá půlka napadená. Housenky opravdu žerou zevnitř ven, takže to vypadá, že... celý příspěvek >
Mráz, 18.4.2017
Hosta neboli bohyška neboli funkie. :-)
Namrznuta bobkovisen, 14.2.2017
Přesně moje zkušenost. Taky jsem měla sen o bohatém hustém, stálezelném plotu z bobkovišní. Zkusmo jsem začala s jedním keřem, protože to není malá investice. Po dvou letech, kdy jsem vždy na jaře musela naši mladou bobkovišeň ořezat, protože byla... celý příspěvek >
Mrazuvzdorné, husté stálezelené listnaté keře na živý plot, 20.1.2015
Super relax na čerstvém vzduchu. Lepší než posilovna. ;-)
Mrazuvzdorné, husté stálezelené listnaté keře na živý plot, 20.1.2015 Obsahuje fotku
Pro zajímavost jen malá ukázka jednoho z našich živých plotů - tavolníky - tady bohužel v červnu po odkvětu, před stříháním. A na druhé fotce moje maličkost "v akci". Mám živé ploty moc ráda, možná jsem v minulém životě byla anglický zahradník.... celý příspěvek >
Mrazuvzdorné, husté stálezelené listnaté keře na živý plot, 20.1.2015
No, my máme živé ploty kolem celé zahrady. Kdyby to bylo nutné, můžu dodat foto živého plotu z buxusu (7 let, mírně zastřihovaný, krásně hustý a zdravý, ale stále po kolena, na jiném místě ještě pár keřů s trošku spálenými list, protože tam značkují... celý příspěvek >
Náhrada trávníku, 16.1.2015
Řeším průběžně podobný problém, protože máme zahadu ve svahu. Zkoušela jsem ledacos, mám i mateřídoušku. Ta mi ale opravdu pořád prorůstá různými plevely, nepodařilo se mi udělat jednolitý koberec. Levandule je zase dost vysoká - udělá vám časem... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika