Příspěvky uživatele - 198.209

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Prosím doporučte odrůdu dle požadavků, 29.10.2017
Rubín má vynikající chuť, máme ho rádi, ale mám pocit, že je náročnější na řez a pro pokročilejší pěstitele, kdyby bylo možné doporučit nějaké pěstitelsky méně náročné (byť méně chutné a méně bohatou úrodou) budu ráda. K tomu požadavku vydrží... celý příspěvek >
Prosím doporučte odrůdu dle požadavků, 28.10.2017
může to být jabloň i okrasná, ale lépe užitková, výše úrody ale není důležitá. Požadavky jsou: červená (nejlépe hezky červená, ale lze i oranžová, prostě napadnější, zelené ne) jablíčka, která vydrží dlouho na stromě (neopadávají), odrůda max... celý příspěvek >
Obilnaja, Zurna (žurna) kdo máte zkušenosti?, 4.5.2017
A jak Vám Bellamira chutná? Ještě mne napadlo, nepadá, že je u Vás na sušším místě, i s ohledem na poslední suché roky? Mohli bychom jí dát poblíž potoka, kde by měla spodní vodu, ale vlastně nevím, zda mirabelky mají raději sucho nebo jakou asi... celý příspěvek >
Obilnaja, Zurna (žurna) kdo máte zkušenosti?, 4.5.2017
No právě proto, že na internet není spolehnutí (a tohle o Bellamiře je uvedeno též v knihovnička zahrádkáře-extra příloha Slivoně :-(tak děkuji za info z praxe. Není nad ně. Jinak souhlasím drobné ovoce je výborné (ale také je lepší... celý příspěvek >
Obilnaja, Zurna (žurna) kdo máte zkušenosti?, 4.5.2017
Letos máme první dva květy, takže Vám bohužel neporadím. Listy a jinak vypadá zdravě, je u ní udávaná velká odolnost proti šarce, ale z praxe nevím.
Obilnaja, Zurna (žurna) kdo máte zkušenosti?, 4.5.2017
Tak mi tak fungujeme a myslím, že je to v naší situaci dobrá volba a že nejsme neúspěšní. Máme letní průsvitné, třešně (nestříkáme přesto úrodu pro potěšení dětí máme, užijí si trhání ze stromu - i to je zážitek). Prostě "nejedeme" na produkci, není... celý příspěvek >
Obilnaja, Zurna (žurna) kdo máte zkušenosti?, 4.5.2017
Dobrý den, ještě jeden dotaz, jestli sem ještě nakouknete. Máte asi Bellamiru, doporučil byste mi ji? Dozrává prý od poloviny srpna, plody nepadají - to vím z internetu, ale prý v plodném roce je nutná probírka, což kdyby byla opravdu nutná pro nás... celý příspěvek >
Obilnaja, Zurna (žurna) kdo máte zkušenosti?, 4.5.2017
Máme tři děti a zahradu ne u domu, ale na chatě, takže jsem realista :-)
Obilnaja, Zurna (žurna) kdo máte zkušenosti?, 4.5.2017
Děkuji. Uzrává spíše v druhé nebo třetí dekádě, co myslíte? A přibližně, asi mi to píšete podle vás, jste spíše vyšší poloha nižší, my v mrazové kotlině, ale nízko, věci mi tu uzrávají tak o 14 dní později než v teplých krajích. Pokud byste... celý příspěvek >
Obilnaja, Zurna (žurna) kdo máte zkušenosti?, 4.5.2017
MDěkuji, máte pravdu, že je to hodně dotazů, ale pomohl jste mi velmi. Obilnaja je to co určitě vysadím vzhledem k nenáročnosti a plodnosti, s horší chutí jsem počítala resp. že se nevyrovná švestkám atd. Chceme hlavně na přímý konzum pro děti. Ještě... celý příspěvek >
Obilnaja, Zurna (žurna) kdo máte zkušenosti?, 3.5.2017
Prosím ty, kdo s nimi mají zkušenosti, jak moc opadávají či neopadávají plody, zrají postupně či najednou, kdy dozrávají, je nutná probírka, jak jste spokojeni chutově, plodnost, šarka a další. Jaké mají nároky na stanoviště, snáší sucho, budou... celý příspěvek >
Přesazení moruše - lze?, 27.4.2017
Děkuji všem za příspěvky, ješt jsem našla článek o přesazování stromů, kde se uvádí, že moruše patří mezi ty stromy, které se přesazují dobře. Což asi vysvětluje akci kamaráda, že přežila. A prý lepší kvůli její teplomilnosti na jaře než na podzim.... celý příspěvek >
Heinemannův pozdní, 23.4.2017
Netušíte, kde by se dal koupit? Nemůžu ho sehnat. Láká mne pozdní doba sklizně (asi nejpozdnější červ. rybíz a to, že údajně neopadává a že je vhodný i do vyšších poloh). pokud máte někdo zkušenost budu ráda, zda to tak skutečně je a také jak moc se... celý příspěvek >
Přesazení moruše - lze?, 23.4.2017
Nemohu ji teď změřit, ale myslím, že tak 6 max těch 8 cm, neroste bujně, ale je vidět, že se jí daří a je zdravá. Plodí černé moruše a tuším, že v názvu bylo nigra, ale podnož tedy může být/nebo předpokládáte, že určtiě je alba, je to... celý příspěvek >
Přesazení moruše - lze?, 23.4.2017
Jak moc je možné, reálné přesadit černou moruši previslou (1,5m vysokou), kupovaná ve velkém květináči, vzrostlá, krásně zakořeněná, na místě je 4roky. Je ve výborném stavu, pěkná, na zahradu se mi ale nehodí, tak uvažuji o přesazení, ale nevím,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika