Příspěvky uživatele - 248.131

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odpočinek zahrady, 13.8.2015
Pro opravdový "odpočinek" bych dala zelené hnojení.         Lída
I p.Lída může bez obav zalévat?, 11.8.2015
Ano, pitnou vodou od Veolie zalévat lze. Jenže v osadě zavedena není (nemáme ani spol.soc zař., jsme 60 let stará osada), tam jsou jen studny a bydlím 1,5km od zahrádky a většina zahrádkářů ještě dál. Většina zahrádkářů jezdí na kole a na tom se moc... celý příspěvek >
I p.Lída může bez obav zalévat?, 11.8.2015
Zákaz neplatí pro veřejný zájem, ale zahrádky NEJSOU veřejný zájem. Přes to všechno jsem se dnes dohodla na odboru živ. prostředí + vodoprávním úřadě MM HK, že naší osadě po dohodě mailem bude povoleno zalévání 2 dny v týdnu po 1hod. ráno a 3hod.... celý příspěvek >
"Hydroglóbus" na zalévání, 11.8.2015
Nám unesla ryngle 130 kg úrody, ale to byly podepřené větve. Vršek koruny 150kg neunese, podle mne se rozštípne (švestka je křehká) a větvení koruny v 80cm výšky je zas moc nízko. Pokud byly plody dobré a listy i pecky bez kroužků, tak šarku nemá -... celý příspěvek >
Minimální závlaha?, 10.8.2015
U nás je také zákaz zalévání, i když voda ve studních je . Jestli máte čím, tak čímkoliv zamulčujte, udrží se víc vláhy. Také bych dala aspoň tu konev týdně. Upřednostnila bych zákrsky, většinou mají dost povrchově kořenící podnože. Nebo ty... celý příspěvek >
Záhadná rostlina - identifikace, 10.8.2015
Pozor, má jedovaté mléko - nesahat do očí. Říká se, že odpuzuje hryzce... Sice tomu moc nevěřím, ale vždycky na zahrádce 1-2ks "pro jistotu" nechám. Je to dvouletka, letos se vám vysemení a stará rostlina zajde.   Lída
"Hydroglóbus" na zalévání, 10.8.2015
Myslím si, že koruna stromu tu váhu bez poškození neunese - něco jiného je zmiňovaný stožár.           Lída
Darina, 9.8.2015
No my ji vybíraly podle toho, že je samosprašná, dost odolná mrazíkům i monílii a přitom chuťově dobrá, protože nám už každé odešly dvě VP na monilii cca v sedmi letech stáří. Mne teď lákala Radka, ale v Zahrádkáři psali, že je cizosprašná (nikde... celý příspěvek >
Darina, 9.8.2015
Ona nebyla suchá, šťávu měla, ale kdysi moje VP (monílie ) měla v plné zralosti dužinu více rozplývavou, šťavnatější.   Lída
Darina, 9.8.2015 Obsahuje fotku
Dobrý den, neodolám a vložím sem pár fotek sousedčiných meruněk. Má meruňku Darina, podnož Wangenheimova, sázenou na podzim 2011. Letos už měla solidní úrodu. Ale co mne překvapilo, byla velikost plodů - cca 100g. Pár plodů jsem dostala "na košt"... celý příspěvek >
Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami, 9.8.2015 Obsahuje fotku
Moje Hanita zatím vypadá takhle. Ale od včera se nezalévá, tak mám obavy, že to všechno opadá.           Lída
Několik druhů stromů do "sadu" lze?, 8.8.2015
Dávala bych spíš jeden druh pohromadě - lepší opylení a při rozdílných postřicích pro jednotlivé druhy si nezaneřádíte chemií celou plochu.  Lída
Dozravani broskvoni v nasich koncinach, 8.8.2015
Když budou v osadě odstavená čerpadla, tak nezaleju ani v noci . Jinak stromy jsem večer spíš sprchovala, protože položit k nim hadici jsem si při nedostatku vody nedovolila. A ostružiník, švestky, jabloně, rajčata si domů těžko odnesu. A to jsem se... celý příspěvek >
Dozravani broskvoni v nasich koncinach, 8.8.2015
U nás (HK) je RH krásně vybarvené, zralostí akorát tak na kompot, na jídlo jsou ještě tvrdé, ale chuť a vůni už mají. Jsou i dost velké, škoda, že je teď už nebudu moci zalévat, zakázali u nás zalévání i z vlastních studní , takže co bude z úrody a... celý příspěvek >
Co jí koza, 6.8.2015
Ale vždyť vám tady radí. Pokud chci jakékoliv zvíře, je potřeba si nejdřív zjistit, co potřebuje a zda mu to mohu poskytnout. Pokud mu z jakýchkoliv důvodů nemohu dát vše, co potřebuje, dotyčné zvíře si nepořizuji. Sama s kozou zkušenost nemá, ale... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika