Příspěvky uživatele - 166.118

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Trvanlivé jmenovky s odrůdami, 4.2.2013
Díky za rady. To škrábání mne nějak nechytlo, mám radši vercajch, co vrčí, takže zůstanu u té minibrusky, byť to nebude normalizované technické písmo.R.
Trvanlivé jmenovky s odrůdami, 4.2.2013
Zkoušel jsem "gravírování" minibruskou, výsledek jakž takž. Máte zkušenosti s laciným gravírovacím perem na tužkové baterie? Možná, že existuje i jiná náhrada gravírovacího pera, něco na způsob elektrojiskření. Kdesi jsem také četl o možnosti využití... celý příspěvek >
Zababčení mladého stromku, 3.2.2013
Osobně bych preferoval radikální, hluboký zpětný řez a přihnojení. Buďto vyrazí letorosty alespoň 30cm dlouhé, nebo je někde v kořenovém systému vážný defekt a stromek musí ven. Jde totiž opravdu o čas, rok po roce něco zkoušet nemá smysl. Ale... celý příspěvek >
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 31.1.2013
"čtvrtkmeny mohou být v dospělosti mnohem vyšší a mohutnější, než leckteré vysokokmeny". Ano, mohou. Ale zpravidla nejsou. Rozdíl ve výšce kmene je sice jen přibližně metr, ovšem rozdíl růstu jabloně na semenáči u vysokokmenu a na podnoži - obvykle... celý příspěvek >
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 31.1.2013
Zdeňo, Váš příspěvek mi mluví z duše. Jabloně jsou mým koníčkem už taky hezkých pár desítek let a na několika zahradách - od zahrádkářské kolonie přes zahrady u rodinných domů  až po velkou zahradu na kopci u lesa jsem pochopitelně pěstoval... celý příspěvek >
Jabloň Cameo, 20.1.2013
Děkuji Vám i panu Nesrstovi. Trochu mne mrzí, že se vyhýbá subjektivnímu "známkování" chuti, jak bylo dříve v pomologiích zvykem, ale chápu důvody.R.
Jabloň Cameo, 19.1.2013
Rád bych zjistil více pomologických údajů o této odrůdě, než uvádí prodej stromků, samozřejmě nejlépe praktické zkušenosti pěstitele. Najde se někdo?
Kolik slepic na kohouta?, 16.1.2013
Kohout líný a přátelský... Možná, že existuje nějaký takový asi přestárlý, obézní a asi líný i na tu hlavní funkci. Já jsem poznal (a osobně usekl hlavu) kohouta útočného, zákeřného a skutečně nebezpečného pro dospělé, neřku-li pro děti. Dokázal při... celý příspěvek >
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 1.1.2013
Myslím, že tohle téma trochu odvádí pozornost od podstaty problému. Nejde o odrůdy. Ty může každý pěstovat jaké chce a sežene. Samozřejmě v prodejnách staré odrůdy nejsou, ale kdo je moc chce, sežene rouby. Mám rád rezistenty, ale také s chutí sním... celý příspěvek >
Lipno, 16.12.2012
Průběžně koštuji Lipno a Topaz a porovnávám. Kyselinka u Lipna už původně mírnější než u Topazu se mi zdá teď už jen skoro v náznaku, což (subjektivně podle mne) chuti prospívá. Již od sklizně měkčí dužnina dále neměkne, ostatní odrůdy trochu ano, i... celý příspěvek >
Lipno, 3.11.2012
Díky za typy. Blaník znám jen z popisu, Melodie je jen pro milovníky kyselejších jablek, což nejsem. Ostatní většinou znám, případně čekám na první plody (Admirál). Lipno, Rozela, Bohemie a zejména Rubinola a Topaz - naprostý souhlas, výborné... celý příspěvek >
Lipno, 29.10.2012
Pane Kafko, vím, že máte velmi dobrý přehled o nových odrůdách. Jaký by byl Váš typ pro okolí Plzně a nadmořskou výšku kolem 400 mnm? Mám na mysli rezistenty, zimní až pozdně zimní, možná trochu preferuji barevná jablka a tvar ČK. Děkuji. R.
Lipno, 16.10.2012
Kladné ohlasy mne samozřejmě potěšily. Z postupné sklizně mám dojem, že nejchutnější ale i nejpevnější jsou právě plody sklizené jako poslední. Bude to asi jen dojem z toho, že jsou uloženy nejkratší dobu, každopádně jsou velmi pěkně vybarvené a... celý příspěvek >
Lipno, 16.10.2012
Vypadá to bezvadně. První úroda, několik košíků bezvadných, velkých a krásných plodů, chuť vynikající, bezproblémový růst stromu a... vždycky přijde to ale. Postupná sklizeň už zhruba od 10. září (p. Vysloužil mladší ve své databázi uvádí zrání kolem... celý příspěvek >
Lipno, 14.10.2012
První úroda na šestiletém stromku (před dvěma léty zcela zdecimován kroupami) a velmi příjemné překvapení. Zejména jablka z "pozdního sběru" po předchozí postupné sklizni jsou nádherně vybarvená a pro mne chuťově výborná. Samozřejmě skladovatelnost... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika