Příspěvky uživatele - 146.186

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Obaleč švestkový - 1. generace, 19.6.2016
Souhlasím Petře, na mladých stromech TopTaste, Haganty, Gabrovske a Hanity jsem přišel snad o půlku násady. U vzrostlejsi Valjevky, Špendlíku a Durancie jsou škody minimální. Stanley letos nasadil málo plodů. Příští rok se pokusím napadení v první... celý příspěvek >
Žluto hnědé housenky na hrušni, 19.6.2016
Jo to je ono! No vida, co vše letos v sadě nenajdu:) Bohužel hrušně hodnotím jednoznačně jako nejvíce napadaný druh ovocných stromů škůdci i chorobami. Jinak moc pěkné housenky, bylo mi jich až líto, když skončily pod mojí podražkou...
A tráva roste a roste, 11.6.2016
Pás trávy 10mx80m v sadě bez nízkých stromků/keřů, plotů a jiných překážek křovinořezem za +/- hodinu nevidím jako problém. Většinou se ale sekáč musí zdržovat kolem plotů, keřů, záhonků a "plazit" se pod nízkými větvemi...
Poznate niekto tuto potvorku?, 8.6.2016
To je larva Slunecka sedmitecneho. Nejspíš jste je našel poblíž listů napadených msicemi.
Mšice a pilatky - prosba o identifikaci, 7.6.2016
Tu hnilobu mám na švestkach také, šíří se od vykousane díry. Je to nejspíš od Zobonosky ovocné, několik týdnů nazpět jsem je přistihl při činu. U nás kroupy nepadaly.
Višeň Ujfehertoi Furtos, 6.6.2016
No nevím jestli je to Meteor Korai, koruna vyšší a užší to zrovna není. Stromy byly koupeny v Litencicich před 21 lety. Každopádně tresnovisen to být může. Tento týden začíná zrat a během dvou týdnů plody ztmavnou, zesladnou a získají výrazné aroma.... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015, 5.6.2016
Já letos natíral stromy lepem, mravenci mají smůlu, ale mšic je stejně hodně...
Poškození plodů u hrušni, 4.6.2016 Obsahuje fotku
A to jsem si ještě nedávno říkal, že ty mrazy u mě hrušky moc nepoškodily. Přikládám obrázek letos podruhé kvetoucí Elektry.
Hrušeň Wiliamsova onemocnění, 1.6.2016
Přesně tak vypadá moje v březnu vysazená Boscova. Sadil jsem podobně jako zakladatel vlákna - původní zeminu jsem smýchal se substrátem, kořeny zastřiženy... Je zajímavé, že úplně stejně dopadla Boscova, kterou jsem sadil před dvěma roky. Obě jsem... celý příspěvek >
Roubovat už peckoviny za kůru?, 30.5.2016
Ty okolní větve jsem tam chtěl ponechat do doby, než bude jasné, že rouby prosperují. Už bohužel nemám rouby, abych se pokusil je preroubovat. Jedině ze stromu na strom, ale to asi nemá cenu ani zkoušet. Větve tedy odříznu a budu na jaře roubovat... celý příspěvek >
Jak se zbavit mšice na hrusni, 28.5.2016
Dobrý den, čím na mšice na hrusni? Na pár větvích na několika hrusnich se nemůžu zbavit mšic. Nástřel jsem z jara kmeny lepidlem, mravenci se do koruny nedostanou. Minulý týden jsem stříkal poctivě Reldanem + Sunmite + SilverStar, ale mšic je tam čím... celý příspěvek >
Sbírka škůdců a chorob, 23.5.2016
U nás na Slovácku je padlí vcelku běžné, ale stromy jsou většinou napadeny jen slabě. U nás v sadě nejvíce Rubín, Ontario, Jonagold, občas i Topaz. Na Rubinole jsem ho ještě neviděl. Při každé návštěvě sadu při prohlídce stromů se vždy pár napadených... celý příspěvek >
Moniliová spála u višně - jak moc řezat?, 23.5.2016
Je to opravdu větev od větve_Některé starší větve, z nichž poškozené větve vyrůstají, jsou uvnitř suché, jak je patrné na fotkách, jiné se zdají v pořádku. Příští rok si více pohlídám postřik a budu višně ošetřovat individuálně dle kvetení a ne... celý příspěvek >
Mutace švestek, 23.5.2016
Na obrázku 2,3 můžou být podobně jako u mne dírky od Zobonosky ovocné nebo klasika Pilatka.
Moniliová spála u višně - jak moc řezat?, 23.5.2016
Takže jste řezal jenom napadené loňské větvičky s květy nebo i starší dřevo? Já mám často třeba metrovou větev, z které vyrůstá hromada mladých větviček a některé jsou napadené a některé ne. Ustrihnout celou větev nebo jen ty už suché větvičky?
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika