Příspěvky uživatele - 146.186

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Prosím o identifikaci škůdce na jabloni a otázka proč jabloň nekvetla, 22.5.2016
Taky mám letos poměrně dost napadených jabloní Mšicí jitrocelovou. Listy vypadají podobně jako u broskví listy napadené kadeřavostí. Dnes jsem stříkal Reldanem.
Moniliová spála u višně - jak moc řezat?, 22.5.2016 Obsahuje fotku
Dobrý večer, máme dvě asi 25leté višně a ještě nikdy se u nich neobjevila moniliová spála v takovém rozsahu, i když je otec nikdy proti monílii nestříkal.Letos je to ale špatné, hlavně u krajní u plotu je zasažena většina větví v horních partiích.... celý příspěvek >
Kadeřavost v květnu, 13.5.2016
Jěště před pár týdny byla na brosvoně radost pohledět. Nejprve skoro všechny plůdky zmrzly a teď ještě kadeřavost. Předpokládám její další rozšíření i na nektarinky... 
Kadeřavost v květnu, 13.5.2016
Ještě minulou sobotu byly stromy čisté. Jak jsem psal, listy otrhám. Lze ještě použít nějaký postřik?
Kadeřavost v květnu, 13.5.2016 Obsahuje fotku
Na podzim a v únoru jsem stříkal Kuprikolem, v březnu Championem. Byl klid. Až tento týden se objevila masivně na většině stromů. Co s tím krom otrhání poškozených listů?
Poškození listů na jabloni, 13.5.2016 Obsahuje fotku
Dobrý večer, objevil jsem na mladé jabloni Piros poškození listů, něco jako kadeřavost u broskvoní. Může to být mšice jitrocelová? S čím na ni?
Zobonoska ovocna pod kurou merunek, 13.5.2016 Obsahuje fotku
Dnes jsem ji přistihl při činu na TopTaste. Seděla u plodu s malou dírkou, na stromě jsem objevil dalších pár poškozených plodů. A to jsem nedávno stříkal Calypsem. S čím na ni?
Zatrávnenie sadu, 7.5.2016
Trávu dáváte na kompost nebo pod stromy? Já jsem včera poprvé vyzkoušel sbírat trávu do koše u sekačky. Je to děsná otrava, trvalo mi to šest hodin(sad asi 120 stromů 2000m2). Je třeba sekat na dvakrát, protože při vysoké trávě a nízko nastaveném... celý příspěvek >
Průzkum zmrzlých meruňkových květů, 4.5.2016
Letošní násada u meruněk je slabší oproti loňsku a mráz u mě v sadě (na kopci, Kyjovsko) naštěstí moc škody nenapáchal. Na Bergeronu i VP odhaduji tak 10-20% ztráty. Bude i na kvas :) Ve vesnici pod kopcem jsou na tom mnohem hůř. 
Nemoc nebo skudce na hrusni, 1.5.2016
Sanmite už jsem nesehnal. Tak jsem vzal Nissorun, dle návodu je ale určen na Svilušky, o Halcivci a Vlnovniku ani zmínka. To stejné Magus, který jsem nakonec s Talentem použil. Je zajímavé, že pětiletá Williams už odkveta a 20 let stará teprve... celý příspěvek >
Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?, 30.4.2016
U mě rouby zapíchnité jen tak v zemi určitě nevydrží takto dlouho, vyzkoušeno. Rouby jsem měl v plastové nádobě s hlínou, která byla zasunuta do 1m KG roury. Je pravda, že jsem tak jednou měsíčně do roury lil trochu vody. Příště vyzkouším suchou... celý příspěvek >
Je slivka Toptaste samoopelivá?, 30.4.2016
Já mám TopTasty u Stanley a s opylením není problém.
Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?, 30.4.2016
Rouby jsem měl od Vánoc v zemi ve stínu zakopane v metr dlouhé KG trubce. I tak Už byly dost narašené, na některých dokonce byly zavřené květy. Naštěstí jsem jich měl dost a mohl tak vybírat. Přerouboval jsem čtyři kosterní větve pěti až sedmi... celý příspěvek >
Rezistentne odrody meruňky proti mrtvici Alfons, Beta, Gama, 28.4.2016
Dobrý večer, proti mšicím resp.mravencům vyzkoušejte natření kmenů entomologickým lepem.
Vysokokmen, 28.4.2016
M26 určitě ne, velmi plytce koření. MM106 by byla vhodnější. S ostatními podnožemi nemám zkušenosti.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika