Příspěvky uživatele - 221.2

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Angold, 13.11.2017
Jak jsem psal již dříve, pro mě melodie nemá patrný element, díky kterému by mě tato odrůda nadchla. Souhlasím s panem Vysloužilem, že skladovatelnost se dá prodloužit podtržením. Trendu, kdy Meldoie už není tolik vysazována se... celý příspěvek >
Angold, 12.11.2017
Sladká jablka mám rád, například Red Delicious. RD máme taky jeden strom a když se zadaří a jsou krásné plody, tak je to nádhera (chuťovka), nicméně přeslazenost a moučnatění to není příliš můj šálek kávy. Zmínil jste tady Melodii, tu máme taky,... celý příspěvek >
Angold, 12.11.2017
Goldeny mám dva stromky a již jsem někde zmiňoval, že se mi i bez postřiku daří udržet je bez většího napadení strupovitosti. Je to velmi chutné a skvělé jablko. Škoda, že málokdo pozná pravou chuť tohoto plodu, neboť tržní bývají většinou podrtžité... celý příspěvek >
Angold, 11.11.2017
Dnes jsem ochutnal po roce odrůdu Angold a nepřestává mě udivovat. Hodně se tady píše o nedoceněných odrůdách, ale pro mě je tato odrůda asi nejvíce nedoceněná.  Chuť oproti Goldenu méně sladčí, což je pro mě plus. Svěží chuť, krásně... celý příspěvek >
Dicolor, 28.10.2017 Obsahuje fotku
Vyzkoušet se má všechno. Bral jsem to tak, že pro spousty lidí je Dicolor "obyčejná" hruška, která ničím nevyniká, ba naopak. Proto jsem i zde dal ten svůj první příspěvek, že jsem byl nadšený, až později jsem zjistil, že mám jinou odrůdu, ale i tak... celý příspěvek >
Dicolor, 28.10.2017
Pokud se opravdu jedná o odrůdu Lucasova, tak se nedá s kupovanými plody srovnávat, ale spodní část hrušky a to zakončení bubáku je typické pro Lucasovu, ale budu ještě tak rok sledovat a porovnávat, abych si byl jistý.  Já jsem z Opatovic... celý příspěvek >
Pomoc s odrudou, 11.9.2017 Obsahuje fotku
Poslední zpráva,  foto stromu tvořícího spíše převislé větve, na pár plodech jsem našel strupovistost, tudíž bych řekl, že to není rezistentní odrůda, ale díky letošnímu počasí netrpí tolik. 
Pomoc s odrudou, 11.9.2017 Obsahuje fotku
Jeste jedna fotka, pripojim o obrazek stromu.
Pomoc s odrudou, 11.9.2017 Obsahuje fotku
Prosim o pomoc pri urceni odrudy jablone. Strom vysazeny tak +- 15 let zpatky, zimni odruda, tento rok netrpi zadnou nemoci ve velke mire
Chrastavitosť: "rezistenty" versus "nerezistenty", 22.7.2017
I já musím reagovat na příspěvek pana Hlavatého. U nás (Opatovice nad Labem) je tento rok zatím nepříznivý na strupovitost oproti minulým rokům. Odrůdy GD, Nabella, Jonagold a další jsou silně napadené a to jak listy, tak plody. Ostatní odrůdy... celý příspěvek >
Choroba hrušně, 29.5.2017 Obsahuje fotku
Stred plodu
Choroba hrušně, 29.5.2017
Dobry den, Dekuji za rychlou reakci, posilam vyfoceny stred plodu a nalezl jsem tam dve bile (larvy, housenky)
Choroba hrušně, 29.5.2017 Obsahuje fotku
Poslední obrázek hrušně odrůdy Dicolor na hrušni :) 
Choroba hrušně, 29.5.2017 Obsahuje fotku
Další obrázek 
Choroba hrušně, 29.5.2017 Obsahuje fotku
Dobrý den,  prosím o radu zkušené odborníky s tímto problémem, který se objevil na hrušních.  Jedná se o hrušně Williamsova a Dicolor. Williamsova je bez jakéhokoli postřiku a Dicolor je stříkaná Talentem (3*) v době před, kvetení a... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika