Příspěvky uživatele - 15.90

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Modrá skalice nebo něco jiného?, 6.8.2015
Pokud bude IBC kontejner z černého plastu, voda se kazit nebude, nebo mnohem, mnohem později. Nechcete-li pořizovat nový, lze jej vyjmout z kostry a natřít event. obalit černou folií.
Zalívka stromu, má smysl?, 6.8.2015
Pokud mají stromy normální nezplihlé listy, tak vysloveně nutná není, jenom je vhodná. Nejlépe v tom stadiu, kdy neprší.  Já stromy, snad vyjma zrajících broskvoní a mladých do roka po výsadbě nezalévám vůbec. Ať se trochu namáhají, kořínky...
Identifikace škůdce, 6.8.2015
Vrtavec plstnatý, snad příbuzný červotočům, ale  dřevo nerozežírá. Ve starých chalupách velmi častý.
Předčasné modrání plodů švestky, 6.8.2015
Mám obavu, aby to bylo jen suchem. Taky infekce PPV se někdy projevuje opadem nezralých,  předčasně zmodralých plůdků.  Samozřejmě v suchu je projev výraznější. Rozdíly mezi odrůdami asi budou. Stromek Jojo je zavalený zelenými plody, na... celý příspěvek >
Zalívka stromu, má smysl?, 6.8.2015
Záleží na ovocném druhu, stáří stromu, struktuře půdy a hladině spodní vody. V tomto počasí stromek vodu nepochybně ocení. Lépe víc vody naráz a v delších intervalech (3-4 kýble 1x týdně).      Jinak slivoně na myrobalánu a meruňky... celý příspěvek >
Co s nadbytkem letních jablek?, 6.8.2015
Na zkrmování přebytečných jablek nich hrozného není. Lepší než vozit je do sběrného dvora či bioodpadu nebo dokonce nechat hnít pod stromem. Ze špatné suroviny udělat dobré víno nelze. Navíc výtežnost lisování letních jablek je malá a chuť nic moc
Řez letní jabloně Hana, 4.8.2015
Nejlépe na jaře.
Řez přestárlé jabloně, 4.8.2015
Já tedy s Lídou víceméně souhlasím. Není dobře zvolené zadání. Je-li strom skutečně přestárlý, pak by v zahradě být něměl. Je-li relativně zdravý, 80 let není na jabloň žádný věk, tedy je starší, ale ne přestárlý, pak skutečně stačí odstranit suché... celý příspěvek >
Nemoc kůže?, 27.7.2015
Jediná rozumná rada je jít k veterináři. Nebo vy byste snad zkoušel na svém psovi metody od neznámého rádce na fóru, co zvíře ani neviděl?
Jak si stojí rané švestky?, 24.7.2015
Hmm, tak to mě moc netěší. Katinka zatím patřila k mým velkým favoritům. Lepší švestku na knedlíky, koláče a sušení (vyjma Domácí) neznám.
Jurrský ovopark, 23.7.2015
Pak ještě bod 4  Skladovatelnosti jablek napomáhá stálá teplota kolem 4 st a vlhkost 80%. Což nezajistí ani smečka micek a potkaňáků. Řekl bych, že ovoce - hlavně tvrdé hrušky se vkládaly na půdu do sena proto, aby dobře a co nejrychleji... celý příspěvek >
Jak si stojí rané švestky?, 23.7.2015
Řekl bych, že Herman patří mezi středně až bujněji rostoucí slivoně. Ale podnoží je myrobalán, ten se na tom jistě podepíše. Každopádně Ruth naroubovaná na něm roste slaběji.
Rozvod vody po zahradě, 21.7.2015
Dobré. Rozkousali mi toho mnoho, PE vodovodní hadici nikdy. 
Čačanská raná, 20.7.2015
Jistěže. Ze všech čačanek je sice nejmenší (přesto dostatečná), zato nejsladší, nejchutnější a nejvíc podobná pravé Domácí švestce. Bohužel taky nejmíň tolerantní k šarce.
Šarka u třešně?, 20.7.2015
Jedna věc je hostitel viru - který může být zdrojem infekce, jiná věc je vnímavá rostlina, na níž může nemoc způsobit hospodářské škody. Což běžně třešně nebývají, ale třeba višeň plstnatá, tuším, je.
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika