Příspěvky uživatele - 248.12

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vari - jak vytvořit rychle dvojmontáž TN, 4.5.2015
Tak to jediné je jisté, že prodloužení či zkrácení se svarem v prostřední třetině je nejhorší z možných řešení. Dle libických se svorníky vyrábějí s modulem 3" a také 3" je dlouhá závitová část. Není tedy problém koupit nejbližší delší svorník a až o... celý příspěvek >
Vari vs Moundfield, 4.5.2015
Každý si musí umět určit, co potřebuje a za kolik. Mě se sešly starosti o vícero "zahrad a sadů" spolu s vybavením na péči o ně. Měl jsem tedy sestavy s 2T motory Jikov a pár věcí bez motoru nebo už bez motoru. Nezastírám, že některé setavy se... celý příspěvek >
Vari - jak vytvořit rychle dvojmontáž TN, 3.5.2015
Protože je osa tvořena 6hranem, je jedno kam dáte matku, ani v jednom případě se Vám nebude dotahovat. Vždy když ji některá z vibrací mírně povolí, zpátky se nedostane (i proto prý silikonové aj. smojištění není vhodné). Ale jsem rád, že konečně... celý příspěvek >
Rozvod vody po zahradě, 3.5.2015
Rovnotlakost platí pro rozvod bez odběru, nebo u odběrů (ztrát) ke nedochází k tlakové ztrátě třením (kapání kohoutku, některé kapkové závlahy). Ptotože tlaková ztráta závisí na rychlosti proudění a to je při jistém odběru Q nepřímo úměrné ploše... celý příspěvek >
Rozvod vody po zahradě, 2.5.2015
nečekejte rozumný tlak a radši kupte standardní vodovodní LDPE potrubí co je na přípojky vody do baráku... Já osobně jsem dal okruhově PELLD 40x3,7 PN10 i když by stačilo 32×3 větevně... (okruhování je když Vám voda dojde k místu dvěmi... celý příspěvek >
Jak rozmnožit sedmikrásku v trávníku, 2.5.2015
Příklad přitažený za vlasy... Sedmikráska, smetanka a jí příbuzné hvězdnicovité (Asteraceae) dokáží vytvořit klíčivá semena i v části úboru utrženého před dokvetením. Jediná podmínka je, že se nesmí zapařit - v kompostu se zapaří a shnijí. Chudá půda... celý příspěvek >
Vari - jak vytvořit rychle dvojmontáž TN, 2.5.2015
Do SZ jsem dostal informaci, že standardní délka svorníku pro širší rozchod je 697 mm a pro prodloužení starým provedením rozpěrky AKY je potřebná délka svorníku 967 mm což je o pouhé 3 mm kratší než svorník AKY358 a jeho druhou nedelší šířku 970 mm... celý příspěvek >
Vari - jak vytvořit rychle dvojmontáž TN, 2.5.2015
Já myslel, že závlačka se dává kvůli tomu, jak při vibracích nelze použít pérovou nebo vějířovou podložku + matku jištěnou kontramatkou.
Vari - jak vytvořit rychle dvojmontáž TN, 2.5.2015
jj ze slušnějšího materiálu vím - jinak by bylo strašně levné řešení koupit prostě tyč se závitem M16 (s klasicky hrubým stoupáním) a neřezat se se závitem na koncích.
Vari - jak vytvořit rychle dvojmontáž TN, 2.5.2015
A proč je toto řešení vhodnější?
Vari - jak vytvořit rychle dvojmontáž TN, 2.5.2015
Kvůli zatáčení určitě bude lepší dát vnitřní rozchod úzký a umět správně užívat volnoběžky. Navíc dám asi méně sjetý kola jako vnitřní a více vojetý gumy jako vnější. takže na pevným podkladu to pojede jen na vnitřním páru. Variabilita je i v míře... celý příspěvek >
Vari - jak vytvořit rychle dvojmontáž TN, 2.5.2015
Ano, M16 v obou případech, ale jestli je nutná korunková matice s jemným stoupáním (1,5 mm) nebo s hrubým (normální nebo běžná 2 mm) a v provedení se silikonovým kroužkem  ("samojistná" matka).
Vari - jak vytvořit rychle dvojmontáž TN, 2.5.2015
Ale taky je možné, že pasuje měkterý z čepů KUR, KUK nebo AKY ... Takže kolik je standardní délka čepu pro úzký a široký rozchod a o kolik je potřeba delší čep při použití dvojmontáže?
Ibišek - jednoduchý/plnokvětý, 2.5.2015
Když rozeberete plný květ ibišku (toho pokojového) tak zjistíte, že má stejný počet okvětních plátků jako ten jednoduchý. Je totiž jen mutace, že ten s plným květem má okvětní plátku zřasené, zvlněné a s zpeřeným okrajem. Každý z lístků tak vypadá... celý příspěvek >
Květní pupeny borůvek, 2.5.2015
Může jít i o reakci na vysoké pH. Původní kyselý substrát se částečně zneutralizoval a není nyní (ale hlavně od srpna do zimy nebyl) dost kyselý. Mě takto neplodí jedna z řady borůvek, kde sousedovic pes noroval nějakýho hlodavce. Tchýně souseda... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika