Příspěvky uživatele - 0.200

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Uskladnění podnoží, 29.11.2016
Prosím o radu jak správně uchovat jabloňové podnože, které mám dojednané ke koupi v prosinci. Dále pak jak uskladnit naroubované podnože do jara. Postačí ve studeném vlhkém sklepě se zabeným kořenovým balem ve vlhké látce? Předem děkuji za... celý příspěvek >
Záchrana staré třešeně, 23.6.2015
Roub jsem omotal klasickou PE páskou. Utáhl jsem tak, aby se roub nehýbal a zavázal na uzlík. Jestli moc silně netuším, nejsem v tomto znalý. Jak jsem psal výše. Roub se nějak ujal a nyní druhým rokem má opět listy a "žije". Jen ty přírůstky jsou... celý příspěvek >
Boskopské (koženáč) a boskopské červené, 4.3.2015
Boskopské červené je barevná pupenová mutace odrůdy ´Boskopské´ nalezená v roce 1923 v Německu. Od původní odrůdy se liší intenzivnější krycí červenou barvou a poněkud oblejším tvarem plodů.
Pěstební tvar Vertiko, 25.2.2015
Teď nevím jestli si rozumíme. V dotazu jsem asi nenapsal přesně. Má otázka měla znít jestli mám výhon ustřihnout cca 1,5 cm nad ponechaným očkem (základem 1. patra) nebo střihnout přímo nad očkem bez ponechání "pahýlu). V literatuře jsem vyčetl,... celý příspěvek >
Pěstební tvar Vertiko, 23.2.2015
Mám dotaz k pěstebnímu tvaru vertiko. KDyž zakládám první patro, stříhám loňský výhon těsně nad očkem (patrem) nebo nechávám čípek jako u jiných druhů řezu? Petr
Staré pomologické příručky, 11.2.2015
Tak ty knihy určitě prohlédnu. Ty novější snad v knihovně mít budou a antikvariát též vyzkouším. Chtěl jsem nasměrovat, abych věděl po čem pátrat. Přeci jen publikací je mnoho. Petr
Staré pomologické příručky, 11.2.2015
Na uvedených odkazech jsem nenašel úplně, co hledám anebo jsem slepý. Potřebuji informace jak a co s čerstvě vysazenou jabloní ve tvaru vysokokmen a také co se staršími stromy na vysokokmeny. Na druhou část jsem si objednal publikaci „Pečujeme o... celý příspěvek >
Staré pomologické příručky, 11.2.2015
Děkuji za pomoc. Nečekal jsem, že jsou to až tak staré publikace :D.
Staré pomologické příručky, 11.2.2015
V diskuzích jsem občas narazil na zmíňku/odkaz na staré příručky ohledně pěstování jabloní. Konkrétněji popis o pěstování jabloní na vysokokmenu. Nezná někdo název těchto příruček? Rok, autor apod. Máme poměrně zásobenou knihovnu (krajská) a tak by... celý příspěvek >
Staré německé odrůdy, 22.1.2015
Moc děkuji za reakci a osvětlení. Přesně toto jsem měl na mysliy. Netrvám na konkrétní odrůdě, jen na podobných vlastnostech. S tím ontariem to říkalo už mnoho lidí, ale mě přijde docela sladké a nebo to co máme není ontario, ale všichni tvrdí že... celý příspěvek >
Staré německé odrůdy, 21.1.2015
Může mi někdo pomoc s informacemi o starších německých odrůdách jabloní? Jedná se o doporučené odrůdy na výrobu Apfelwein (Cider), který se v německu dělá suchý a více "kyselý". Našel jsem tyto odrůdy: Erbachhofer Mostapfel Weißer... celý příspěvek >
Příprava pozemku na výsadbu vinice, 13.11.2014
Co člověk to názor. I tak děkuji všem přispěvatelům za rady a názory. Snad to nějak zvládnu a uvidím co z toho vzejde. Letos na jaře jsem právě zkušebně zasadil 10 hlav stolních odrůd metodou do jamky. Některé sazenice rostli jako blázen a... celý příspěvek >
Příprava pozemku na výsadbu vinice, 11.11.2014
OK, děkuji. Teď ještě sehnat ten vrták. Zatím jsem nenašel v ÚL žádnou půjčovnu, která by nabízela vrták o průměru 30 cm. Většinou tak do 20 cm pro lotové sloupky.
Příprava pozemku na výsadbu vinice, 11.11.2014
V KN jsem našel kód BPEJ 1.37.55 kde je uvedena hloubka ornice<30 cm. Radíte tedy vrták délky cca 0,5 m průměru 0,3 m. Pochopil jsem správně? do těch děr rovnou na jaře sázet sazenice nebo nechat rok proležet a sázet až další. Možná... celý příspěvek >
Příprava pozemku na výsadbu vinice, 11.11.2014
Teď jsem tedy znejistěl jak mám postupovat. O kus dál je vyhloubena jáma cca 1,5 m hluboká, na které je půdní horizont dobře patrný. Cca 15 cm humusu, dále odhaduji tak 0,5 - 1,0 m zeminy s přímeší písku a jemných částic a dál už jen navětralá spraš.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika