Příspěvky uživatele - 105.33

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Lišejník po "padesáté", 28.3.2016
Zdravím, mechy a lišejníky mají rády vlhké ovzduší a málo sluníčka a čím je jich více, tím více se množí. Takže moje rada je - vyřezat co tam nemusí být, prořezat co tam zůstane. To je prosvětlení a provzdušnění - sníží se vlhkost a rychleji bude vše... celý příspěvek >
Řez třešně, 26.11.2015
Jsem pro mírnější, kosmetické řešení, odstranění prostředního nedorostku, zkrácení větví jdoucích do koruny a zkrácení tří kosterních větví na horní větvičku (1-2 patra) jdoucí ven z koruny. Kosterní větve bych s citem rozehnul rozpěrkou do stran.... celý příspěvek >
Vytyčení pozemku, 10.10.2015
V případě dobrých vztahů si souhlas sousedů můžete vyřídit sám, v případě špatných vztahů to za Vás vyřídí stavební úřad. V případě nesouhlasu sousedů s územním souhlasem na stavbu plotu to bude věcí odvolání a rozhodne úřad. Proti "běžnému" plotu... celý příspěvek >
Uskladnění slivovice v dub. sudu, 7.10.2015
Měl jsem dva sudy dubový a akátový, každý dává jinou chuť, vůni a barvu uloženému destilátu. Nechci se přít co je lepší, zda nechat ve skle nebo v sudě. Osobně si myslím, že sud posune dobrou slivovici o level výš. Ortodoxním zastáncům skla chci... celý příspěvek >
Podivná mirabelka, 4.10.2015
Mám Aprimiru ve 260 m.n.m. a část úrody je ještě na stromě. Letos zrála hodně pozdě. A domácí švestky také ještě drží na stromě. I když jich ubývá.
Ruční řezání dřeva, 28.9.2015
Než jsem pořídil motorovku, řezal jsem také ručně. Tedy řezala celá rodina. Ne obloukovkami, ale kaprovkami a břichatkami. Měly menší nebo větší zuby, každá byla na jiné dřevo. Řezání mělo krásný zvuk - takový lehce zvonivý svist. Také jsem si tím... celý příspěvek >
Jak bojovat s akátem?, 18.9.2015
Pokud budete pravidelně sekat vyrostlé zelené výhony, nebo je necháte okousat chovaným zvířatům, nemá po 1-2 letech šanci na přežití. Zvažte možnost část sadu nechat jako zásobárnu dřeva na sloupky nebo dřevo na topení. Akátové výmladky jsou... celý příspěvek >
Ovocné aleje a tradiční odrůdy, 16.9.2015
Mohu dát zprávu z Hané, v mém mládí byla polovina cest s alejí - většinou třešně, třicet let se kácelo a dnes je mezi Olomouci a PV (cca 20 km) jedna alej třešní, jedna ořechů a jedna hrušní. Sem tam pár torz po bývalých alejích.Zvláště ořechy... celý příspěvek >
Aprimira, 16.9.2015
Haná 246 m.n.m., aprimira celá obsypaná plody, díky suchu jsou mírně menší než vloni, letos dozrávají později (sucho a přeplození), vybarvují až teď slunečnou stranu do červené krupičky, první zralé jsou aromatické a sladké. Použití - kvas,... celý příspěvek >
Ochrana korun stromků před srnci, 23.6.2015
U nás srnčí bere tak do 120 cm, co přeroste tuto výšku je v pohodě. Pokud Vám okusují ve 160 cm - nejsou to laně? Nevyřeší problém výše založená koruna? Větve ve 160 cm se časem ohnou a zvěř Vám sklidí větve i s úrodou. Založte vysokokmeny a je po... celý příspěvek >
Hnojivo s velkým podílem fosforu a draslíku, 12.5.2015
Jen pro doplnění zmíním popel ze dřeva. Obsahuje draslík, fosfor, vápník. Plus další mikroelementy. Dusík žádný. Je zadarmo.
Dřín (Cornus mas), dřínky a vše okolo, 27.3.2015
Nejlépe Vám porostou v kelímku od piva nebo ustřižené PET láhvi. Dole dírky na odtok vody, dáte 3-4 semena a později necháte jen nejlepší. Druhým rokem máte kontejnerované sazenice připravené k výsadbě. Jen pozor - musí být dobře stratifikováno,... celý příspěvek >
Kosti, močůvka a jiné alternativní zdroje fosforu, 1.3.2015
Rozbor nebyl dělaný z popela, ale ze syrové kosti a z kosti spálené na uhel. Dále byl dělaný z kostí různých zvířat. Výsledky zde byly zveřejněny pro doplnění informace této diskuze. Myslíte, že se fosfor z kostí nedostane do koloběhu živin?
Kosti, močůvka a jiné alternativní zdroje fosforu, 1.3.2015
Vidím, že Vás nezajímá téma diskuse a obsah P zjištěný při rozborech. Jen pro Vaší informaci - obsah % se bere z předloženého vzorku tedy, v případě syrové kosti ze syrové kosti a v případě spálené ze spálené. Ostatní prvky tam nejsou zjišťovány,... celý příspěvek >
Kosti, močůvka a jiné alternativní zdroje fosforu, 28.2.2015
Doplňuji výsledky ze spálené hovězí kosti. Prvky s největším zastoupením jsou: Ca    25,787 % P      12,213 % Si      0,134 %
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika