Příspěvky uživatele - 220.242

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Žíhané jablko,co je to za odrůdu?, 14.10.2014
Také mě napadlo, že by to mohlo být Grávštýnské. U  silnice, za sousední obcí, na starém stromořadí jich je ještě hodně. Za padaná se letos platí málo, tak jsou zde stromořadí u silnic dosud obsypána plody.
Špatný rok pro Topaz, 12.10.2014
Mně nově naroubovaný Topaz letos ještě nerodil. Včera jsem projížděl kolem zahrady u zetě, Topaz mají ještě nesklizený, plodů má tak akorát, ale všechny jsou brakovité (podnož MM 106).
Rozela, 8.10.2014
Je to tak. Rozela je dobrá ke konzumaci už za dva týdny po sklizni. Jak dlouho vydrží ve sklepě to nevím, protože do zimy prostě zmizí. Na asi čtyřech plodech jsem si ověřil, že po vánocích je její chuť už někde jinde než např. v listopadu.
Dobrý rok pro Desert, 8.10.2014
Desert patří, podle mě, k těm nejchutněším zářijovým odrůdám. I vzhledově to je hezké jablko, i když je jen střední nebo slabě nadprůměrné velikosti. Bohužel, moje Deserty by letos ani zdaleka nesnesly srovnání s plody p. Vysloužila. Po potlučení... celý příspěvek >
Delor, 3.10.2014
Školkaři ho ve východních Čechách dříve nemnožili. Tak mi ho syn přivezl z Velimi u Kolína, když se vracel z Prahy. Proč snese Delor oproti Rubínu hrubší zacházení jsem nijak nezkoumal, ale asi to bude jak píšete, včetně té větší odolnosti vůči... celý příspěvek >
Diamant, 3.10.2014
No, pravda je, že intezivní probírky jsem dříve nikdy nedělal.
Delor, 3.10.2014
O Deloru mohu i letos potvrdit to, co jsem uváděl v minulosti, včetně srovnávání s Rubínem. Letos to je moje nejzdařilejší odrůda na zahradě. Ke konci července mi část zahrady zaplavila voda, ale nejhorší byly ty kroupy. Některé odrůdy zničily... celý příspěvek >
Diamant, 3.10.2014
Souhlasím, je to docela sympatická odrůda. Kdysi jsem jím přerouboval Rosanu (kvůli vysokému propadu před sklizní). Uvítal bych u něho trošínku vyšší šťavnatost.
Selena strupovitá, 3.10.2014
Asi 10-letou Selenu jsem přerouboval předloni. Jak už bylo řečeno, úrodná, hezké plody, zdravý růst. Silná slupka a rychlé měknutí dužniny ve sklepě, z ní dělaly už v listopadu odrůdu, kterou ke konzumaci již nikdo nechtěl. Takže pouze ten... celý příspěvek >
Baycor, 27.7.2014
Za strobirulinových úč. látek se kresoxim-methyl začal používat v ovocnářství nejdřive. Až poté přispěchal Bayer se svým trifloxystrobinem. Díky nevhodným doporučením se ve velkovýrobě nejdříve v ovocnářství profláknul Diskus.Má však nadále... celý příspěvek >
Baycor, 26.7.2014
Na padlí jabloňové má stále velmi dobou účinnost Topas 100 EC. Aby měl velmi dobrou účinnost i na strupovitost, je k němu třeba přidat jako TM nějaký kontaktní přípravek, např. Syllit, Mythos, Captan, ale stačí i obyčejné Dithane. Ze systémových... celý příspěvek >
Typhlodromus pyri, 25.7.2014
V případě přítomnosti dravého roztoče je také třeba na zahradě a v jejím okolí zamezit použití syntetických pyretroidů i některých dalších pesticidů.
Třešně nemoc, 25.7.2014
Venkovní molice u nás byly také. Dceři jsem dvakrát ošetřoval venkovní květiny, především byly na fuchsiích. Snacha zase měla molice na paprikách pěstovaných v nádobách u zdi domu. V obou případech jsem použil Plenum. Plenum jsem také použil... celý příspěvek >
Třešně nemoc, 25.7.2014
Bohužel, ohledně použití Spintoru v jahodách informace nemám. Vím pouze, že Spintor na třásněnky účinkuje. Už zde bylo vícekrát diskutováno, že s registrací novějších přípravků do ovoce a jahod je to u nás bída. Do jahod je registrován přípravek... celý příspěvek >
Třešně nemoc, 24.7.2014
Pane J.R., mně se Spintor osvědčuje. Letos jsem ho vyzkoušel i proti pilatce a dobrý. I když je nutno říci, že u nás letos nebyl, proti očekávání, výskyt pilatky nějak příliš silný. Za to ty roztoči a mšice! A v pondělí, po průtrži mračen, se mi... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika