Příspěvky uživatele - 78.126

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Uštípané vršky rostlin, 30.4.2021
Mam uz treti rok stejny problem s rozchodnikem, pritom se uvadi, ze netrpi skudci a je odolny. Mam ho na trech mistech a problem se vyskytuje jen na jednom, zato dukladne. Chudak kytka vubec nevykvete, vyhony jsou vykousnute. Po vylouceni vsech... celý příspěvek >
Aku teleskopické nůžky na větve parkside, 6.2.2021
My je máme rok. Při úplném vysunutí jsou pro mě docela těžké na práci na stromech, ale manžel je používá bez problémů.
Zivý plot - bobkovišeň versus Thuje Smaragd?, 18.7.2017
Ptačí zob stříháme jednou nebo dvakrát ročně (jak máme čas) a není z něj víc odpadu než z jakýchkoliv jiných keřů, navíc jsou větve poměrně měkké, nepíchají... V živém plotě máme dost druhů rostlin, ale ptačí zob považuji z hlediska údržby za... celý příspěvek >
Buxus - je to škůdce či choroba?, 25.5.2017
Jasně, loni jsem zasáhla pozdě, bylo to poprvé co jsme se se zavíječem setkali a postřik jsem dělala, až byly někteřé keře značně poškozené. Po letošní mrazivé zimě část těch nejvíc poškozených ani neobrazila, část obrazila, ale až hluboko v keři a... celý příspěvek >
Buxus - je to škůdce či choroba?, 1.5.2017
U nás (Olomouc) jsem poprvé zaznamenala zavíječe loni (2016). Po návratu z desetidenní dovolené jsme měli půlku keřů buxusu ožraných skoro dohola, druhá půlka byla napadená.  Postříkala jsem keře důkladně Spruzitem AF. Je nutné stříkat... celý příspěvek >
Vhodnost lidských léků pro psy, 4.1.2017
Já přece nepíšu, že lidské léky pro psy ne. Když si můj příspěvek přečtete dobře, píšu " ne bez konzultace s veterinářem". Jinak průměrně inteligentní jedinec bez znalostí si dávkování jen tak neupraví a srovnání s dětmi je nesmysl. Psi mají... celý příspěvek >
Vhodnost lidských léků pro psy, 20.12.2016
Psi a lidé mají jiný metabolismus a proto není vhodné bez porady s veterinářem podávat humánní léky psům, protože obvykle mají jiné dávkování, v některých případech jsou dokonce nevhodné nebo zakázané. Vysloveně nebezpečné jsou léky proti bolesti... celý příspěvek >
Pnoucí růže, 6.8.2016
My máme Rosarium uetersen a je to spíše sadová růže -- silný, asi dvoumetrový keř, ačkoliv jsem ji kupovala jako pnoucí růži a nachystala pro ni opěrnou mříž. Má silné výhony,  výborně kvete, ale k oblouku se podle mě moc nehodí. Její výhony... celý příspěvek >
Existuje nějaká odrůda rhododendronu, která snese slunné stanoviště?, 22.5.2016 Obsahuje fotku
Ano, ve Středomoří rostou opravdu rododendrony na přímém slunci. Fotka z naší cesty do Chorvatska před pár lety - rododendron v Zadaru, nevěřila jsem vlastní očím...
Zaschlé výhony třešně, 22.5.2016
Ano, mohlo.
Množení skalníku, 19.4.2016
Sázet řízky je nejlepší ve vegetačním období. Na podzim je pozdě. Nejlepší je přelom jara a léta. Zapíchat větvičky do nakypřené země, zalévat, dbát na to, aby byly ve stínu... A pak se radovat z nových rostlinek. :-) Teď na jaře skalník... celý příspěvek >
Ibišek pokojový - řízkování, 4.3.2016
Podle mých zkušeností je nejlepší dát ibišek přímo do květináče - namočit polozdřevnatělou větvičku ve stimulátoru (pokud ho máte, ale není nezbytný), zapíchnout do zeminy, držet ve vlhku, ale nepřemokřit, horní část přikrýt igelitovým sáčkem, který... celý příspěvek >
Co místo popínavých růží, 21.4.2015
Vinnou révu. (Ale v principu se taky přimlouvám za záchranu života růžím.)
Mrazuvzdorné, husté stálezelené listnaté keře na živý plot, 19.1.2015
Buxus (krušpánek) je výborný, ale roste velmi pomalu, takže pohledovou clonu, která by stála za řeč a nebyla by tak po kolena, vytvoří tak za deset a více let. Navíc je v posledních letech napadán houbovými chorobami, které způsobují odumírání větví... celý příspěvek >
Obnovit zasypanou studnu?, 28.9.2014
Myslím, že není nutné zájem tazatele obnovit takové úctyhodné dílo ironizovat. Docela ho chápu. Jinak obecně k případnému zájmu archeologů: samozřejmě záleží na tom, jak je studna stará. Ale i někdy velmi hluboké středověké studny v historických... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika